Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ezen túl lehet lépni valahogy?

Ezen túl lehet lépni valahogy?

Figyelt kérdés

Szerencsés vagyok,nekem nagyon közeli rokonom még szerencsére nem hunyt el.Nem tudom milyen lehet elveszíteni a hozzám közelálló,szeretett embereket.

Élnek a nagyszüleim,szüleim,testvéreim,nagynénik,nagybácsik.

2 éve megszületett a gyermekünk és azóta ráébredtem,hogy telik az idő.

Tudom,hogy természetes,hogy egy nap mindenki meghal.

Viszont rettegek ettől az időtöl,hogy elveszítem a nagyszüleimet és így tovább.

Emiatt nem költöztünk ki Skóciába,mert a közelükben akarok maradni amíg lehet.

24 éves vagyok,a feleségemnek már csak az anyukája van,de nem tartják a kapcsolatot,elmondása szerint neki is csak az én családom van és azt akarja,hogy a fiunk nagy,szerető családban nőjjön fel.Amikor hasonló dolgokat hallok tőle,jön a gondolat,hogy ez vajon meddig lesz így? Rengeteg videót,fotót készítek,mintha készülnék arra az időre ha már nem lesznek.

Ezen túl lehet lendülni valahogy?



2023. aug. 17. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Egyrészt gratulálok,hogy ilyen szép összetartó családod van.Viszont ebben a tudatban élni a mindennapjaidat már kóros.
2023. aug. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A halál természetes folyamat, mint a légzés. Ahogy a légzéssel, ezzel sem kell túl sokat törődnöd. Egyszer mindenki meghal, élvezd ki a velük töltött időt addig, és ne görcsölj azon, mi lesz, ha már nem lesznek. Tényleg káros folyton emiatt aggódni és ennek mentén élni.
2023. aug. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Persze, fel kell nőni, ha már gyereket csinálni elég nagyfiú voltál
2023. aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
24 évesen koncentrálj inkább a gyerekedre.
2023. aug. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#3 #4

Lehet komolytalannak tűnik a "gondom" de nekem fontos és valós.

Nem tudom miért gondoljátok,hogy a gyerekem nem fontos vagy,hogy nem foglalkozok vele eleget?

Nyílván nem ez a gondolat menet teszi ki az egész napom.....

2023. aug. 17. 17:40
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Nagypapam 2020ban halt meg. Nagyon kozel alltunk egymáshoz mivel apukam reg meghalt mar sot a masik nagypapam is es az egyik nagymamam is.

A mai napig nem birom megnezni papa kepeit pedig eltelt 3 ev. A telefonszama meg mindig benne van a telefonomban.

De tudom azt hogy amig elt,rengeteget voltunk együtt,a férjemmel vigyaztunk ra,meg megismerhette a kisfiunkat is.

A nagymamammal is igyekszünk minel tobb idot egyutt tolteni,anyukammal pedig minden nap találkozunk.

Sajnos az elet véges,meg kell próbálni kihozni belőle a maximumot.

Tolts sok idot a szeretteiddel,nevessetek sokat,gyujtsetek szep es vicces emlékeket amiket fel lehet majd eleveniteni ha mar nem lesznek.

2023. aug. 18. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
#5: Ki mondta, hogy a gyereked nem fontos?
2023. aug. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem költöztetek egy jobb lehetőségekkel teli országba, mert bepánikoltál, hogy telik az idő? Menj, mert az idő telik, és majd rádöbbensz, hogy nem élted az életed.
2023. aug. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

Így is teljes az életem,akkora tragédia azért nem ért.

2023. aug. 18. 09:19
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
68%
Nekem ebből a szempontból "szerencsém" volt/van. 49 évvel ezelőtt, vagyis 15 éves koromban meghalt faterom, azóta senkinek a halála nem érint olyan rettenetes tragikumként.
2023. aug. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!