Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ezt ti hagynátok?

Ezt ti hagynátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A feleségem nem szimpatizál édesanyámmal és ebből kifolyólag a kisfiunkat nem szeretné rá hagyni hogyha vigyázni kellene rá mert nem bízik benne csak anyósra hagyná most és mindig is . Hozzá kell tennem különösebb oka nincs rá hogy utálja szimplán csak nincs meg a kémia köztük. A saját családja a minden az enyémet meg nem nézi semmibe sem bár nem mondja ki így de ezt többen is jelezték a családom közül . Járt már valaki így ? Enyhült ez később ? Mit reagálnátok hasonló helyzetben ? Engem ez nagyon irritál és sokat veszekedtünk már ezen de sajnos hajthatatlan …



2023. szept. 22. 10:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
81%

Nőként mondom, hogy nem hagynám.

De azt, hogy mi a megoldás, ha megbeszélni nem lehet vele, sajnos nem tudom.

2023. szept. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:
Sajnos én sem tudom a megoldást mert feleségem mindig azt mondja rá akarom erőltetni hogy édesanyám vigyázzon rá. De akkor ezzel a faradsaggal mondhatnám ő meg azt erőlteti rám h csak az ő anyja vigyázzon a gyerekre . Normális dolog az ilyen ? Fájjó pont ez nekem is és édesanyámnak is
2023. szept. 22. 10:33
 3/62 anonim ***** válasza:
82%

"mert nem bízik benne" - "szimplán csak nincs meg a kémia köztük" Nem nagyon van ilyen, hogy "nincs meg a kémia közöttük", általában konkrét oka van ennek, csak az ember nem fogalmazza meg ezt tudatosan. Pl. anyád lakása koszos, a feleséged jelenlétében SEM tartja be a gyerekkel kapcsolatos kéréseket, olyanokat mondd, hogy "na majd ha anyád nem lesz itt akkor megkóstolhatod a pörköltet" stb.


Ha valaki nekem nem szimpatikus, attól még rábízhatok egy konkrét feladatot, ha úgy vélem, azt a feladatot el tudja végezni gond nélkül. Pl. egy kolléga lehet emberileg nem szimpatikus, mert pl. más politikai nézeteket vall mint én, de ettől még megkérhetem, hogy segítsen egy szakmai feladatban ha tudom, hogy abban nagyon szuper (felnőtt emberként félreteszem a privát ellenérzésem).


Viszont a feleséged szerint nem tudja elvégezni a feladatot, ezt jelenti, hogy "nem bízik benne". Ezt ő fogalmazta meg így? Akkor ezt kellene megfogalmaztatni vele, hogy miért nem bízik benne, mitől fél, mit fog rosszul csinálni a gyerekkel?


Vagy a feleséged azon emberek csoportjába tartozik, aki szimpátia alapján minden egyéb területen leírják a másik embert.

2023. szept. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
23%
3, te is tudod, hogy nagyon sok nőnek nem kell semmi indok, egyszerűn rühelli az anyóst és pont.
2023. szept. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:
Kérdeztem tőle ezeket a dolgokat és csak annyi volt a válasz szimplán nem szereti sőt utálja. Miértjét nem tudom mert különösebb oka nincs rà talán annyi amikor össze költözésnél veszekedtem vele mert nem mondtam annak idején meg nyíltan hogy oda költözök hozza . De úgy gondolom ez akkor sem lehet ok rá mert csak sérelmezte édesanyám h egyik napról a másikra oda költöztem se szó se beszéd nélkül . Ami váljuk be jogos volt részéről
2023. szept. 22. 10:44
 6/62 anonim ***** válasza:
89%

Van valami normálisnak mondható indoka, hogy miért nem bízza rá?

Főzés, életmód stb?

Ha esetleg úgy látja, hogy nem felelősségteljes, illetve úgy érzi, hogy téged sem nevelt elég "jól" meg kell beszélni vele, hogy miért érez így. Simán az, hogy nem szimpatikus nem indok, a gyereknek is joga van a nagyszülőhöz

2023. szept. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
86%

Nezd, minden eremnek 2 oldala van, itt most mi nem tudjuk megitelni, hogy jogos vagy sem a feleseged hozzaallasa.


Viszont amit mondhatok, az az, hogy a gyerekhez ugyanannyi jogod van, mint az anyjanak.

Szoval te attol meg elviheted a nagyihoz. Azt nem tudom, hogy jo otlet-e ott hagyni, de jogilag nincs ennek akadalya.

2023. szept. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, írtál már korábban is kérdést, mert a feleséged nem engedi, hogy anyád megfogja a gyereket, akkor is elmondtuk, hogy szedd össze magad és állj a talpadra.


Fogod, és odaadod anyád kezébe a gyereket. Hívd fel telefonon, és hívd át, ahányszor a feleséged áthívja a sajátját. Ha anyóshoz mentek, ne hagyd ott, ne menj sehova a gyerek nélkül. Ennyi.


Ne engedjél a feleségednek, ne legyél már ennyire papucs.


A többi kommentelőnek meg ugyanazt írom, mint a 4-es írta, mind tudjuk, hogy sok nő csak a saját családjával szimpatizál, anyóst meg utálja, mert ő esetleg másképp csinál vagy gondol dolgokat.

2023. szept. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
93%

És ennek egy gyerek után kell kiderülnie?

Meg mi az, hogy "ti hagynátok?"? Ha ilyen dologban nem lehet kompromisszumot elérni, idegenek véleményét keresed, akkor hogyan működik az elkövetkező 20-30-40 év?


Nyilván a gyereknek is joga van az össze nagyszülőjéhez, és fordítva, de elsősorban két felnőtt emberre, aki elég érettek a szülői feladatokra.

2023. szept. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 A kérdező kommentje:
Egyedül él ,nem sokára nyugdíjas lesz . Kórházban dolgozik,tiszta, pedáns és nem iszik,dohányzik. Munkahelyről jár napszámba szóval egy nagyszerű anya és ember . Látni láthatja ilyenek nincsenek tiltva viszont ha menni kell hozza ki az szokott probléma lenni. Teszem hozzá feleségem gyesen van és ő bármikor átmehet az anyjához akar többször is egy héten . Ő neki ez jár mert sokat van otthon és nincs társaságban … valahol jogos csak ez nem igazságos . Ráadásul mindenféle mimikákat vág ha a gyerekkel foglalkozik anya de csak nála. Már úgy kezd elegem lenni ebből a nem normális állapotból . Egyszerűen nem lehet vele kompromisszumot kötni.
2023. szept. 22. 10:56
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!