Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A gyerek vagy a haldokló...

A gyerek vagy a haldokló számít jobban?

Figyelt kérdés

Apuka anyja kórházba kerül, állapota nagyon leromlik, már tudatánàl is alig van. Apuka erőlteti, hogy be kell menni az unokáknak elbúcsúzni, anyuka inkább ahoz ragaszkodik, hogy ne rontsák el a szép emlékeket. A gyerekek 13 éves fiú, 14 éves lány, sose volt közeli a kapcsolat. A gyerekek is inkább ellenzik, de az apuka addig nyomja, amíg be nem mennek.


A gyerek valóban önző lenne azért, mert nem akar a csontvázzá fogyott, már beszélni se tudó nagyszülőhöz bemenni? A haldokló kívansága tényleg előrébb való?


2023. szept. 29. 22:34
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
76%

Hát ez nagy dilemma.

A gyerekek már elég nagyok, hogy megértsék.

2023. szept. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
87%

Én 12 voltam, amikor bevittek mamámhoz a kórházba elbucsuzni. Sokat sírtam utána, haragudtam a szüleimre. De így felnőttként azt mondom, hogy jól tették, hogy bevittek.


Mondjuk nálunk szoros volt a kapcsolat.

2023. szept. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
66%

Ha alig van tudatánál, akkor ez miért a "haldokló kívánsága"?

Mondta, hogy ezt akarja, vagy csak az apuka erőlteti?


Nekem pl a nagyszüleim maguknál voltak valamennyire, és nem akarták hogy bemenjenek az unokáik. Nem akarták, hogy úgy lássuk őket.

Az utolsó nagyszülőm, mamám most haldoklik. 27 vagyok. Akarhányszor bemegyek, nem tudok utána aludni napokig. Fáj a szívem, rosszul vagyok. Megvisel felnőttként is ez a látvány. Egy kisgyereknek szerintem még nagyobb trauma lenne.

A férjed az önző, hogy erőlteti a dolgot.

2023. szept. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem rá kéne jönni, hogy a halál az életünk része, és nincs miért megvédeni tőle magunkat. Borzasztó, de sosem lesz kevésbé borzasztó, viszont olyan biztos dolog, mint a születés. 13 évesen vesztettem el két nagyszülőmet is, egyikükkel nagyon közeli, másikukkal igen távoli volt a kapcsolat. Nem ezen múlt, mindkettő borzasztóan fájt.


Szerintem ez nem olyan szituáció, amiből ki kéne emelni a gyerekeket, s pláne most kéne példát mutatni, hogy nem csak akkor foglalkozunk valakivel, amikor az illető tud róla... Hogy is fogalmazzam. Ez világszemlélet, de én úgy vélekedek, hogy ennyivel tartozunk felmenőinknek, szeretteinknek. (Persze van aki sírgondozással sem foglalkozik, mert a "halottnak már mindegy", tehát ez is felfogás kérdése, én úgy gondolom, hogy egyiknek sem mindegy. Ez mindenki saját döntése.)

2023. szept. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
85%
Engem nem vittek be az imádott nagypapámhoz. Egyik napról a másikra eltűnt az életemből az az ember akit nagyon szerettem,s csak 11 voltam...Nem tudtam hogy nagyon beteg,máskor is volt kórházban,nem gondoltam, hogy sose látom többé. Sose jutottam túl rajta.
2023. szept. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
53%
Ha sosem volt közeli a kapcsolat köztük, akkor teljesen feleslegesen rángatják be a gyerekeket. Volt a nagymamának 13-14 éve rá, hogy kialakítsa, nem a halálos ágyán kell
2023. szept. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
89%
Odaálltok a gyerek elé és megkérdezitek, hogy akar-e veletek menni a kórházba egy utolsó látogatásra. Ezek után nem erőltettek semmit, nem tesztek megjegyzéseket, nem beszélitek ki a háta mögött, hanem elfogadjátok és tiszteletben tartjátok a döntését!
2023. szept. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Én voltam az egyik gyerek, még évekkel ezelőtt. Azt nem tudom, hogy mennyire az ő akarata volt, vagy apámé, de apa nagyon erőltette, pedig határozottan nem akartam bemenni, nekem ez nagyon negatív élményként maradt meg. A leépülése hosszú folyamat volt, már a halala előtt egy évvel érezni lehetett, uogy elindult a folyamat, amikor bekerült egyértelmű volt, hogy nem fog kijönni.
2023. szept. 29. 23:07
 9/46 anonim ***** válasza:
45%

Nos, a halállal, az idő múlásával előbb utóbb szembesülni kell, nem lehet burokban tartani örökké a gyerekeket. Persze tudom,jelen civilizacionk erről szól, nem tudomást venni a halálról, elrejteni, amennyire lehet.

Milyen kijelentés már az, ne haragudj,hogy "ne rontsák el a szép emlékeket?" Ezt a bugyutaságot valaki egyszer kitalálta, mások meg kapva kapnak rajta, és szajkózzák tovább. Ha a gyereknek voltak szép emlékei, azok kitorlodnek, megsemmisulnek, elhomályosulnak attól, mert utoljára nem élete erejében látja a nagymamát? Mert ez igy nettó marhasagnak hangzik.

Menjen be a gyerek és utoljára fogja meg a nagymama kezét. Nagymamának is jól fog esni talán tudata utolsó felvillanásával még reagálni is fog valahogy. Komolyan mondom, a gyerekeink napi szinten kapják az agysorvasztást, a szellempusztitást a különböző social mediákbol, az idiotábbnál idiotább tv programokbol,de attól félünk, vajon a haldokló nagymamával való találkozás nem traumatizálja e egy életre. Ez már a végjáték, komolyan.

2023. szept. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
82%
Én nem erőltetném ilyen helyzetben (nincs szoros viszony, nincs már a nagyszülő magánál). Nekem nagyon szoros volt a viszonyom a nagymamámmal és ő magánál is volt az utolsó pár napot kivéve, de felnőttként is nagyon megrendítő volt látni olyan állapotban (3 hétig volt kórházban, mielőtt meghalt), és tudatosan kellet azon dolgoznom, hogy ne az a kép éljen bennem róla emlékként. :(
2023. szept. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!