Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális gondolat volt ez...

Normális gondolat volt ez tőlem nagymamám kapcsán?

Figyelt kérdés

Figyelmesen olvassátok el kérlek és ne vádoljatok azzal, hogy a halálát kívánom, meg ilyenek. Aki pedig közeli viszonyt ápol(t) a nagymamájával, az tudja, hogy nem minden nagyi aranyos.


Nagymamám 81 éves, nincs a legjobb eü állapotban, de nem is olyan rossz, el tudja látni magát meg ilyenek. Ő mindig is olyan volt, hogy kimondta, amit gondolt, nem törődött a megfogalmazással, illetve azt csinálta, amit jónak látott, nem érdekelte, hogy másnak ez nem jó. Nekem mindig is egy teher volt vele beszélni és találkozni, mert azon aggódok mindig, hogy mikor mond vagy csinál valamit, amivel felcsesz, megbánt, és még csak meg se tudom vele beszélni, hogy hagyja abba. De nem csak velem ilyen, mindenkivel. Nem is szeretem, ha eljön a családi eseményekre, mert én még egy nyugodtabb ember vagyok, de nővérem kirobban egyből, és akkor hangosan veszekszik vele, nagymamám meg nem tudja befogni és tovább mondja a dolgokat. Én sokszor próbálkozom még mindig, kedvesen beszélgetek vele, beavatom dolgokba, de tarthat az kb 2 percig, mert megint szemétkedik valamit.


Egyik nap megkérdezte, hogy véletlenül nem akarok-e gyereket most. Nem, nem akarok, 28 éves vagyok, még nem vagyunk házasok a párommal és még 2 éve se vagyunk együtt, úgyhogy azt mondtam neki, hogy nem. Kérdezte, hogy mikor akarok, mondom olyan 3-4 év múlva. Most ne kezdjetek bele légyszi abba hogy akkor csak fogyatékos gyerekem születhet meg ilyenek, ez nem igaz :D Na, erre az volt a válasza, hogy ő akkor már lehet nem fog élni. Ez felcseszett, mert ez tök olyan, mintha csak azt akarná, hogy neki legyenek tőlem is dédunokái, hogy ő babázhasson, de az lényegtelen neki, hogy én mikor állok készen és mit akarok. Aztán ami miatt feltettem a kérdést, az az, hogy az a gondolat ugrott be a beszélgetés után hogy lehet jobb is lenne, hogyha mire gyerekeim lesznek, ő már nem élne. Ennek az oka az, hogy tesómnak van kettő, és nem bánik velük a legjobban. Ő mindig azt mondja, hogy mennyire szereti őket, de hát ez is ilyen önző szeretet, ő hadd csináljon velük azt, amit akar, az, hogy a gyerekeknek épp nem jó, nem baj. Minden alkalommal, ha van egy családi esemény és ő is ott van, akkor legalább egyszer, de inkább többször rászól mindenki, hogy ne csinálja xy dolgot. Mert rángatja őket, szólítgatja és amikor nem reagálnak csúnyán beszél, hülyeségeket kérdez tőlük, belenyúl a baba szájába, olyan erővel puszilja meg őket, hogy fáj nekik, meg ilyenek. Amikor mondják, hogy mama ezt ne csináld, akkor ilyeneket mond, hogy "nem is csináltam ezt", "dehát én csak szeretem őket", "de ő is akarja (látszik, hogy nem akarja)", "nem fogok megsértődni csak azért sem", "azt csinálok amit akarok, ti meg mindig bántotok". Én nem akarom, hogy ugyanez legyen az én gyerekeimmel is. Tényleg nem tud viselkedni...


2023. okt. 11. 10:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Van esély, hogy nem fogja megérni, de az, hogy te mit engedsz meg a gyereked kapcsán, rajtad fog múlni, kár előre ezen parázni.
2023. okt. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát tesóm sem engedné meg ezeket, csak nem tud mindig figyelni és már meg is történt a "baj".
2023. okt. 11. 10:25
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Ha pici, nem teszed le. Mama csak nem olyan fürge :D
2023. okt. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%
Fél óránként fogsz kisregényt írni?
2023. okt. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Én? :O


Mai első kérdésem :D

2023. okt. 11. 10:28
 6/20 anonim ***** válasza:
67%
nem hiszek a véletlenekben, rinyáló 28 éves, ugyanazzal a szerkesztéssel, két éves kapcsolattal, egymás után...
2023. okt. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Linkeld
2023. okt. 11. 10:38
 8/20 anonim ***** válasza:
21%
keresd meg.
2023. okt. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ennyire nem érdekel :D Ha az enyém lenne keresnem sem kéne ott lenne az általam feltettek között :D Gondolom van még pár 28 éves nő a világon
2023. okt. 11. 10:41
 10/20 anonim ***** válasza:
35%
Mai nap kb ez a harmadik kérdésed. Ami nem baj, hisz azért van ez az oldal... csak miért kell tagadni?
2023. okt. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!