Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért zárhatott ki az életéből...

Miért zárhatott ki az életéből teljesen?

Figyelt kérdés
A nagyapám elvált nagyanyámtól nagyon régen, és akkor papám kiköltözött a világ másik felére, azóta is ott lakik. Szüleim szerint hajléktalan lett, de nekik azóta is írogat, szóval nem tudom, hogy ebből mi igaz. Mi sosem látogattuk meg, mert nem engedhettük meg magunknak a repülőjegyet. Nagyon régen láttam már utoljára, talán 5-8 éves lehettem, de ami emlékem van róla, azokban mindig szeretettel és törődéssel volt felém. Elvileg együtt is nyaraltunk egyszer családosan, de ezt már csak a rokonoktól hallottam, akkor még szerintem túl fiatal voltam, hogy bármi is megmaradjon. Utána viszont neki is rosszabbodni kezdett az anyagi helyzete, de végig érdeklődő volt, sokat skype-oltunk vele szüleimmel, és ha nekik írt, megkérdezte, velem mi van. Mikor lett facebookom 13 évesen, 6 éve, küldött nekem egy üzenetet, amiben leírta, hogy majd meglátogat minket egyszer. Erre egy lájkot küldtem. Utána 3 napra írta, hogy beszéljek apámmal, mert számára összeegyeztethetetlen a viselkedése azzal a családi képpel, ami benne van. Erre is egy lájkot küldtem, de ezt már meg se nézte. Tavaly júniusban küldtem neki egy üzenetet, leírtam hogy sajnálom, hogy eddig nem kerestem, hogy remélem jól van, hogy hol tartok az életben, és hogy remélem, hamarosan hallok felőle. De meg se nézte. Pedig anyáéknak azóta is rendszeresen ír, akkor is, ha ők nagyon csúnya dolgokat vágtak a fejéhez az évek során, most abban nem akarok állást foglalni, hogy jogosan, vagy nem. Már nem érdekli, hogy mi van velem, tőlük se kérdezi meg, már nagyon régóta. Nekem ez a mai napig nagyon fájdalmas, mert ő is környezetvédő, emelett mérnök és feltaláló, volt egy környezetvédelmet segítő találmánya, amit meg is vettek...szóval kicsi korom óta rá néztem fel a családban a legjobban, szerettem volna olyanná válni, mint ő, és még mindig baromi rosszul esik, hogy egyszer csak úgy döntött, soha többé nem kíváncsi rám. Az is megfordult a fejemben, hogy talán tényleg hajléktalan lett, és azért szakította meg velem a kapcsolatot, mert azt szerette volna, ha úgy marad meg az emlékezetemben, mint példakép. Szerintetek mi történhetett?

2023. okt. 26. 17:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
99%
Te kvázi ignoráltad. amikor fel akarta venni a kapcsolatot, most már felnőtt vagy, ő is úgy gondolja, hogy élje mindenki a saját életét.
2023. okt. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom, hogy az üzeneteire miért csak like-ot nyomtál, baromi idegesítő amikor valaki ennyivel reagál.

Azt, hogy neked miért nem válaszol csak ő tudhatja. Írj neki újra, ha arra sem reagál a szüleidet tudod megkérdezni, hogy mondott-e nekik valamit, esetleg megkérheted őket, hogy kérdezzenek rá.

2023. okt. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Minek keressen, minek írjon neked? Hogy nyomhass rá egy lájkot aztán szarhass továbbra is a fejére? Hát szar ügy, úgy tűnik ennél több esze van. Egy idegen vagy számára, ezért nem keres.
2023. okt. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Te nem foglalkoztál vele, akkor ő miért foglalkozna veled? Egyszerűen nem fogja olyanra pazarolni az idejét, aki éveken át csak néhány like formájában vett róla tudomást. Jól is teszi.
2023. okt. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De basszus 13 éves voltam. Most szerintetek az tényleg normális, hogy a kib*szott gyerek unokám nem reagál KETTŐ üzenetemre, és soha többé nem keresem???
2023. okt. 26. 18:57
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Tapasztalataim egy átlagos tizenhárom éves értelmesebb annál, mintsem hogy ignoráljon egy olyan embert, akire állítólag felnéz.

Talán ahelyett, hogy kéretlenül magadról fecsegsz, bocsánatot kérhettél volna és érdeklődhettél volna felőle.

2023. okt. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Kicsit disszonáns ez az állítás, hogy ő a példaképed, de amikor ő közeledett feléd, akkor ignoráltad. Ez max úgy nézhetett ki a valóságban, hogy régen le se tojtad, aztán mióta a példaképeddé avattad, már neked is fáj az a távolság, amivel te őt kezelted. Megbánásnak hívják.
2023. okt. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Megbántottad, hiszen állítólag a példaképed, de egy üzenetére képtelen voltál érdemben válaszolni. Like-ot küldeni, te jó ég...
2023. okt. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
Évekig nem kerested, ezt írtad. Te komolyan azt hiszed, hogy csak úgy megjelenhetsz évekkel később valaki életében és ezt lerendezheted egy bocsánatkéréssel? Azt hiszed jár neked bármiféle esély, mert most épp meggondoltad magad? Eléggé fordítva ülsz a lovon..
2023. okt. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
20%
Nem találkozott veled régóta, lehet van új családja, nem akar veled beszélni. Többi valaszolonak üzenem, hogy nem az elhagyott unokanak kellene felvenni a kapcsolatot, hanem a nagyapanak, ő költözött el a világ másik felére. Szerintem nincs baj a like-kal, neki valami más baja volt és az sem veled, hanem a szuleiddel.
2023. okt. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!