Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mérgező nagyszülői kapcsolatbó...

Mérgező nagyszülői kapcsolatból költöztem a páromhoz.Már csak telefonon beszélgetek a nagyszülőkkel. Nem mentem nekik haza segíteni őszi munkákra,és most velem bunkózik a telefonba?

Figyelt kérdés
Hogyan reagáljak,ha legközelebb durvábban elkezd szidni a telefonba? Egyszerűen tegyem rá a telefont? Ők neveltek fel,d emuszáj volt tőlük lelépnem, mert megbetegítették a testemet,és a lelkemet is. A párom és a szülei segítettek úgy,ahogy helyre jönni,de nagyanyám folyton visszaránt.. Viszont,ha nem beszélek velük (vannak normális pillanataik), akkor meg úgy érzem,hogy nincsenek rokonaim akikkel a búmat,bajomat megosszam..Mit csináljak? Annyira tanácstalan vagyok..Nem akarok úgy összeveszni velük,hogy többet ne mehessek haza látogatóba, de azért szeretném érzékeltetni,hogy most már ne hazsnáljanak bábként,és ne tőlem várják a pénzt és a segítséget,holott van 2 lányuk is....-.Azt hiszik,hogy azért mert nekem nincs gyerekem, úgy ugráltathatnak,ahogy akarnak..
2023. okt. 30. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Te döntöd el, hogy mit kezdesz egy érzelmileg mérgező emberrel...

Én ignoráltam a teljes családomat, de sokan nem képesek erre, pedig hasznukra válna.


De persze lehet szenvedni éveken át, csak nem éri meg.

2023. okt. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rajtuk kívül nincs senkim. Nagynénémmel utáljuk egymást, anyámmal nem tartom a kapcsolatot.
2023. okt. 30. 19:47
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Menj nekik segíteni, de mindig csak a pároddal együtt, aki kiáll melletted. Ne te vessz össze a nagyszülőkkel, hanem ő védjen meg, így segítesz is, elégedettek lehetnek veled, a bántásokat is elkerülöd, és mégsem kell összeveszned a nagyszülőkkel, mert a párod megvéd.
2023. okt. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Őt eleve oda sem engedik.Mióta összejöttünk 2 alkalommal voltam otthon,de mindig megkaptam,hogy ide ilyen "'kerítéshuggyozókat ne hozzá, meg nem főzöcskézek más kölkére, amikor nekünk is alig jut",meg azt sem tudja az a takony,hogyan kell dolgozni mert halvány fingja sincsen semmihez.(párom szellemi munkás,nem fizikai). Mondanom sem kell,ez eléggé betette a kaput, ezért ritkultak meg a telefonhívások is.A párom azt mondta,emiatt ne rúgjam össze a port velük..menjek ha úgy érzem,akkor ő nem jön.
2023. okt. 30. 19:52
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Ha tartani akarod velük a kapcsolatot ezeket a reakcióikat sajnos musáj lenyelni. Megmagyarázhatnád nekik a te szemszögeded, de az a tapasztalatom,hogy a mérgező emberek nem fogékonyak még a meghallgatásra sem. Koncentrálj a párodra, nem tudom hány évsek vagytok, de nagy eséllyel ő lesz a családod.

Kitartást ebben a nehéz helyzetben!

2023. okt. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Biztos megmondanám, hogy csak úgy mehetek segíteni, ha a párom is jöhet. Plusz két kéz, gyorsabban haladunk.
2023. okt. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Menekülj
2023. okt. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen emberek vajon mit adnak hozzá az életedhez, ha búddal bajoddal hozzájuk fordulsz? Elég durva, közönséges emberek a leírásod alapján. Az egész családod gáznak tűnik, mindenki utál mindenkit. Én nem erőltetném ezt a kapcsolatot, inkább a páromra és a családjára koncentrálnék.
2023. okt. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyai nagymamám mérgező. Anyukám már gyógyulófélben van, de pszichiátriára jár, és gyógyszereket szed, most éppen jól van. Én nagyanyámnak nem veszem fel a telefont. Most a szüleimnek értetlenkedik, hogy sose hívom, megmondták neki, hogy nem is fogom. Még mindig kavarja a szart. A mérgező emberek nem javulnak, csak a távolság segít. Nagyon sajnálom, hogy ennyire magadra maradtál a családodban, de a párod családja befogadott, a szüleidet meg engedd el. Ne legyél a csicskájuk. Segítsen nekik az, akit szeretnek, téged nem szeretnek, nem érdemlik meg a segítségedet.
2023. okt. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
*a nagyszüleidet meg engedd el
2023. okt. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!