Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Másnak is ennyire erőszakolják...

Másnak is ennyire erőszakolják ezt a témát? Hogyan lehet egy idősebbnek elmagyarázni,hogy a nem az nem?

Figyelt kérdés

Szóval,hogy majdnem az egész testemen tetoválás van,most frissen (kb 2 hete) készült a hasamra is.

Nyilván fájdalmasabb a second skin miatt is,meg hát a hasamon nehezebben is bírtam,így óvatosabban mozgok.

A szüleim,nagyszüleim nem szóltak a tetoválások miatt. De a mostani tetkóm irán a nagymamám a nem tetszését kifejezte.

Ugyanis,hogy miért költöm ilyen felesleges hülyeségekre a pénzemet. Nemhogy elkezdenénk a párommal gyűjtögetni,hogy majd a leendő gyermekünknek meglegyen mindene. Meg,hogy lassan kifutok az időből,mert 28 éves vagyok.

Már egy ideje mondogatta,hogy szeretne tőlem is dédutonákát,szeretné megélni,hogy ha majd megszületik.

Én eddig óvatosan próbáltam a tudtára adni,hogy ez az álma nem fog megvalósulni,mivel a párommal ez a dolog nincs tervben.

Ráadásul,hogy a hasamon van az új tetoválás,így már nem gondolnám,hogy "szétbarmolnám" ezt az egészet.


jan. 27. 20:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Mond el neki azt amit itt leírtál, vagy megérti vagy nem.
jan. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%
Tényleg elég nagy hülyeség rommá tetoválni magad de hát ez van, úgy látszik csak így tudod kifejezni hogy milyen egyedi kis virágszál vagy.
jan. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Miért lenne hülyeség?

Neki tetszik akkor miért ne csinálhatná?

Más milliókért vesz kocsikat órákat stb stb mert az tetszik neki az is hülyeség akkor?

Arra költi a pénzét amire akarja bírom az ilyen megmondó embereket akiknek valami nem tetszik akkor az hülyeség.:)

jan. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
30%
Az a pénz, amit elköltesz tetkóra semmit sem érne, mire meglenne a gyerek (ha akarnátok).
jan. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Már régen rossz ha valaki csak azért vállal gyereket, mert a szülő/nagyszülő/ismerős babázni szeretne. Felnőtt, önálló nő vagy, szabad akarattal, úgy cselekszel, ahogy te jónak látod.

Mondd el neki, amit itt leírtál, ha nem fogadja el, az már az ő egyéni problémája.

jan. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Pont úgy kell, mint egy háromévesnek. Nem húzod fel magad, és minden alkalommal elismétled, mikor szükséges.
jan. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk ennél is nevetségesebb a helyzet. Apámnak csak lánytestvérei vannak, így az unaketestvéreim közül senki nem rendelkezik az ő vezetéknevével, mindenki az apja vezetéknevét kapta. Én meg ugye nő vagyok, feltételezik, hogy ha lesz gyerekem, akkor hagyománykövetően a párom nevét kapja majd, viszont öcsém, ő férfi, ő tovább tudja adni a Szent Családnevünket.

Állandóan megy a nyomasztás, hogy még nincs komoly kapcsolata, pedig "már" 23 éves, hogy lesz így unoka, kihal a családnév. Ja, meg rendszerint hallgatom szüleimtől telefonban, hogy sosem volt még barátnője (gimiben, egyetemen is volt barátnője, meg jelenleg is próbál ismerkedni lányokkal, csak okkal nem köti ezt a felmenők orrára), mi van, ha meleg, és akkor jahahajj, nem lesz továbbadva a csodás génkészlet.

Én nem szeretnék gyereket, mert nem hiszem, hogy alkalmas lennék anyának és türelmem sincs hozzájuk, de azért az durva, hogy ezek szerint a tesóm gyerekei értékesebbek lennének a nagyszülők szemében csak azért, mert viszik tovább a családnevet, mint az enyémek.

jan. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy te magad írod, hogy csak óvatosan próbáltad a tudtára adni. Nyilván nem érti. Kereken meg kell mondani, hogy a nem az nem.
jan. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%

Őszintén meg kell mondani a mamának, hogy nincs tervben a gyerek. Ne érezze magát hitegetve, mégha nem is hitegeted. El kell fogadni, hogy más generáció, teljesen más felfogás.


Férjem nagymamája mai napig nem tudja elfogadni, hogy nincs minden nap 3 fogásos kaja az asztalra készítve, vagyhogy épp a férjem tereget ki. Egyszer meg is kaptam, hogy ezért őt papa elverte volna. Nekiálltam volna vitatkozni, de csak annyit mondtam, hogy fiatalabb körökben általában már más szokás. Lényeg a tapintatosság és a magabiztosság.

jan. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es!

Fogalmam sincs,hogy miről beszélsz. De,köszi,hogy írtál. :D


A többieknek is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Nem akartam durván és kendőzetlenül kimondani,hogy márpedig nem lesz gyerek,mert tisztelet stb. De ha máshogy nem megy..

jan. 27. 23:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!