Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tisztelet a KIVÉTELNEK!...

Tisztelet a KIVÉTELNEK! Nektek mi a tapasztalatotok? Szerintem a mostani nagyszülők már rég nem olyan kedvesek és segítőkészek, mit a mi nagymamáink voltak annak idején. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Az ismeretségi körömben csupa panaszt hallok,az anyukáktól,hogy a nagymama nem akar vigyázni a kicsire,mondván,hogy nem neki szülte a gyereket.Nem foglalkoznak az unokájukkal,mikor átmennek hozzájuk,inkább csak cseverészni szeretnének.Sok anyukának gond ez,mert lehet ezért nem tud elhelyezkedni egy munkahelyen,mert hiába kéri a nagyit,annak esze ágában sincsen az unokájáért menni a bölcsibe,vagy oviba.Volt aki arról panaszkodott,hogy anyósát nem is érdekli az unokája,csak a férjével beszélget telefonon,de még egyszer sem kérdezte hogy van a kicsi unokája.Hál Istennek az én szüleim kivételek,sőtt...De valahogy ha lemegyünk a játszótérre,csupa ilyen anyukával találkozom.Ilyenkor felmerül bennem a kérdés.Mi történt ezzel a világgal?Hova lettek az igazi kis sütit sütő nagymamák?Ez a pénztelenség ennyire érdektelenné teszi az embereket a másik iránt?Vagy más oka van?

2012. dec. 6. 12:24
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%

Régen mire unokája lett az embernek már nyugdíjas volt. Most a legtöbb nagyszülő dolgozik.

Régen is voltak rossz nagyszülők. A férjem nagymamáját sem érdekelte, hogy mi van az unokájával.

2012. dec. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%
Én én anyukám szerencsére nem ilyen, nagyon sokat segít vigyázzni a kicsire, soha nem mondana ilyet hogy nem neki szültem. Bármire megkérhetem, soha nem utasít vissza. Szóval én szerencsés vagyok. Nem értem mi lett a legtöbb emberrel, miért kell így viselkedni, miért nem lehet egymást támogatni?
2012. dec. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamák még dolgoznak. Amikor meg nem, akkor szeretnének pihenni. És ez alatt nem az aktív, hanem a passzív pihenést értik.
2012. dec. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%

Inkább most nyugdíjasak a nagymamák.

Az én nagymamám 44 éves volt, amikor megszülettem.

A másik 46.

Anyu most 45, de nekem nem lesz gyerekem, a húgom meg még 10-15 év mire szül.

Szóval ő lesz lassan nyugdíjas, mire nagymama lesz.


Vannak, akik beleunnak a gyerekbe, de nekem is feltűnt, hogy egyre rosszabb ez.

Én bármikor mehetek a nagymamámékhoz, mind a kettőhöz, a nagypapáimhoz és a dédimamámhoz is :)

2012. dec. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%
teljesen igazad van, az unoka gond, vigyázni kellene rá. Az én anyósom, mikor megkértük, hogy vigyázzon a gyerekre, átment a szomszédunkba, hogy ŐK vigyázzanak a gyerekeimre, hogy neki ne kelljen. Megkérte őket. Az, hogy én rábíznám-e a szomszédra a gyereket, meg sem kérdezte. És ez azért meredek, mert ő fitt, világjáró, szeret vásárolgatni, mászkálni, de unokázni, azt nem. Max. dicsekedni vele. Apám meg évi szinten látja 3* az unokákat, akkor sincs velük kettesben. Aztán csodálkoznak, hogy a gyerek nem szereti őket...
2012. dec. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy előttem is írták. Régen is voltak rossz nagyszülők. Az ép apám apai nagyanyja sosem tartotta vele a kapcsolatot mint unokával. Az ok : Sosem bocsájtottam meg a fiának (apám apjának) hogy az anyját vette el feleségül.

De ez nem egyedi eset. Régen is nagyon sok olyan nagyszülő volt aki végleg szakított a gyermekével mert nem úgy nősült vagy ment férjhez ahogy a szülők akarták.

Ma meg a legtöbb nagymamakorú vagy még maga is fiatal (40-50 éves) és vagy van nevelni való gyermeke még, vagy dolgozik.

Így érthető ha munka után nem arra vágyik hogy egy csecsemőt dajkáljon. Meg hát a pénz. Ma már minden olyan drága, hogy az ember örül ha tud valamit sütni havonta egyszer. Ha meg a nagyszülő dolgozik akkor örül ha hétvégén ő is pihen..

2012. dec. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%
szerintem nem is arról van szó, hogy csecsemőt kellene dajkálni, mert akkor anyuka még otthon van. De hogy hatig legyen a gyerek oviban, mert nincs pénz bébiszitterre, aki hamarabb elhozza, nagymama meg otthon lógázza a lábát (és most egy egészséges nagymamára gondolok!!), azért az meredek. Az sem érdekelne, ha végig a tévé előtt ülne a gyerek, de 12 óra az oviban az durva.
2012. dec. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Mert 6x évesen még az igát húzzák,ahogy a szüleim is.Hétvégén "ráérnek" és esténéként.De hét közben fáradtak,hétvégén pedig takarítás,ház körüli munkák,stb. Viszont bármikor megkérem őket,vigyáznak rájuk,de igyekszem tényleg csak akkor,ha nagyon muszáj. Inkább mi segítjük őket.Autóval vinni ide-oda,nagybevásárlás,ilyesmi.
2012. dec. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
88%

Én még nem vagyok nagymama, de vannak nagy gyerekeim akik bármikor szülőkké válhatnának. Hogy 40 évesen milyen nagymama lennék? Nem tudom.

Azt viszont tudom, hogy sokat dolgozom. Sokszor hétvégén is túlórázom. Ha szombaton dolgozom akkor vasárnap sem pihenek. Akkor otthon takarítok. Sokszor hétköznap este 6-7 óráig is dolgozom. Nagyon sokszor délutános is vagyok.

Lehet hogyha lenne unokám , ha akarnék sem tudnék érte menni az óvodába, mert még dolgozom.

Vannak nagyszülők akik jó nagyszülők lennének, de a munkájuk miatt nem megy. Így inkább anyagilag támogatják a fiatalokat, hiszen ez is egyfajta segítség..

2012. dec. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
nekem is ez az érzésem,hogy ilyen családellenes világot élünk,hogy a nyugdíjjasoknak ahhoz,hogy megéljenek dolgozniuk kell nyugdíj mellett,és ezért nem tudnak vigyázni a csöpségekre.De mi van azokkal akik nem dolgoznak?Mondok most egy durva esetet.Egyika nyuka története akasztott ki ,és ezt ki is felejtettem.Szóval a lány terhes volt,és nagy örömmel mentek a párjával anyósához átadni az örömhírt.De lefagyott az arcukról a mosoly,mert a lány anyósa kiakadt,hogy Jesszus ő már ilyen öreg,hogy nagymama lesz!?A lány azóta már egy 4éves gyönyörű kislány anyukája,és teljesen lelki bánata van,mert anyósa nem akar velük az utcán együtt megjelenni,mert akkor mindenki rájön,hogy ő már nagymama korú.Mellesleg a néni 63éves.Hogy lehet valaki ennyire hiú??Na mindegy,ez egy elképesztő eset.
2012. dec. 6. 13:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!