Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Sok nagyszülőnek miért okoz...

Sok nagyszülőnek miért okoz akkora felháborodást az, hogy el kell menniük orvoshoz?

Figyelt kérdés

Nem értem ezt, hogy miért kell ezt csinálni, mire jó.


Mamám is ilyen volt, könyörögtünk neki, kiabáltunk vele, sírtunk neki, nem ő nem megy el orvoshoz, neki SEMMI baja. Aztán már akkor "ment el", amikor vitték mentővel, és már

kezelhetetlen volt. Agydaganatban halt meg.

Más öregnél is rendszeresen ezt látom. Ő nem megy el orvoshoz, mert őt ne kötelezze erre senki, ő utálja az orvost, neki semmi baja.


Van orvos ismerősöm, és ő mondta, hogy sokkal több idős embert lehetne meggyógyítani, ha nem a ténylegesen utolsó pillanatban mennének el orvoshoz, amikor már nem, vagy csak alig lehet segíteni.


Itt GYK-n olvastam pár "érvet", de egyszerűen ezeket NEM tudom elfogadni:

1. "Félnek az orvostól"

Ezt azért nem tudom elfogadni, mert a félelem egy dolog, de ez nem azt jelenti, hogy meg kell várni, amíg tényleg súlyos vagy visszafordíthatatlan probléma keletkezik.


2."Tiszteletben kell tartani hogy nem akarnak tovább élni."

Ezt meg azért nem, mert ilyen NINCS. Lehet hogy van néhány ilyen ember, de akinek vannak szép gyerekei, unokái (pl mamámnak), viszonylag boldog család, annál nem értem, hogy egyes emberek hogyan mondhatják ezt....Ennyi erővel bárkire lehetne ezt mondani, aki beteg, vagy öngyilkos akar lenni.



Miért ilyen sok idős ember? És tényleg nagyrészt időseknél látom ezt, baráti körömben is sokak nagymamája, nagypapája ilyen, hogy akármi van, az Isten is könyöröghet neki, akkor sem megy orvoshoz.


Tényleg megéri az nekik, hogy súlyos visszafordíthatatlan problémájuk lesz, aminél már megbánják, hogy nem mentek el előbb? Miért kell a családtagokat is tönkretenni ezzel lelkileg?

Mi olyan visszataszító az orvosban?



2013. dec. 28. 13:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%
Én meg pont mindig mikor megyek az orvoshoz nyugdíjasokkal van tele reggeltől estig. Sőt az összes öreg ismerősöm egymásközt folyton azon témázik, hogy ki milyen kezelésre meg kivizsgálásra megy. Na erre varrjál gombot!
2013. dec. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ilyen is van, de ez még a jobbik eset...bárcsak mamám is ilyen lett volna. :(
2013. dec. 28. 13:41
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
mamám sem ment el orvoshoz időben.. már rajta sem lehetett segíteni :(
2013. dec. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
47%

Nézd kérdező, én erre azt mondom, hogy felnőtt emberekről beszélünk, akik saját maguknak tartoznak felelősséggel, ezért igenis tiszteletben kell tartani a döntésüket, joguk van hozzá. Ha nem olyan fontos számára a családja, hogy legyőzze a félelmeit vagy akármilyét, akkor sajnos ez van.


Most mondhatnám csúnyán, hogy kis hazánkban úgyis túl sok a nyugdíjas, akiket már nem bír eltartani az állam...

2013. dec. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
ja sokkal több embert lehetne meg gyógyitani,ha ép nem lenne mindenhová idő pont.Ha nem heteket hónapokat kéne várni mindenre.Ha némely doki nem úgy kezelné a páciensét,hogy rá van írva a pofájára te meg mi a búbánatnak keveredtél ide.A sok ha..és talán az emberek fiatalok idősek egyaránt elmennének orvoshoz,ha nem úgy bánnának velük mint egy kütyügyári futószalagon
2013. dec. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 intrepid ***** válasza:
37%
Meg tudunk mi halni orvosi segítség nélkül is. Nem az orvosokat utálom, hanem a gyógyszermaffiát. Apámnak egyszer valami baja volt, a cége állatorvosától kért tanácsot, és hasznosat kapott. Ápoló a szakmám.
2013. dec. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy ez puszta hülyeség. Ha valami baja van, akkor FÉL attól, hogy nagy baj és reménykedik, hogy nem az és majd elmúlik. Nem akarja tudni, nem akarja, hogy az legyen és inkább nem is foglalkozik vele.


Mint a terhes tizenévesek, akik nem merik megmondani otthon a dolog, mintha azt remélnék, hogy majd elmúlik. pedig mindenki tudja, hogy csak egyre nyilvánvalóbb lesz és még választási lehetőség sem marad majd idővel.

2013. dec. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
nekem is ilyen volt a nagypapám.Soha nem akart elmenni az orvoshoz,amikor meg ment akkor a mentő vitte el .Ilyen kétszer fordult elő,Elöszőr 3 hétig aztán,2hónapig volt korházban,de sajnos meghalt,Cukorbeteg volt,és a szivével is baj volt,Ès a nagymamám is sokáig mondogatta ,hogy ha előbb elment volna orvoshoz ,talán most is èlhetne.
2013. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%

13:49-es

"Most mondhatnám csúnyán, hogy kis hazánkban úgyis túl sok a nyugdíjas, akiket már nem bír eltartani az állam..."


Hogy DÖGÖLNÉL MEG A NEVED NAPJÁN!!!!!!!

2013. dec. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
32%

5-össel értek egyet. Valahogy az orvosok többsége, akikkel volt dolgom kiráz tőlük a hideg.

A saját háziorvosomat se szeretem, állandóan késik a rendelésről és 1 órával hamarabb oda kell érjek, hogy ne kelljen még 2 óráig ott ülnöm.

Tisztelem a hivatásukat, a kórházakban a nővérek és ápolókét is, sőt úgy általában minden embert aki végzi a munkáját. De hogy egy rákszűrésre (vagy bármi komolyabb kivizsgálásra) nekem 2 hónapos időpontot kelljen adni, az egy vicc. És én fiatal vagyok.


Az idős embereknek más gondjaik vannak, mint a fiataloknak vagy a középkorúaknak. Ezt meg kell érteni.

És akik fikázzák a nyuggereket, mondom hogy nem az ő hibájuk, hogy annyian lettek. Ugye értitek.

2013. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!