Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Bennem van a hiba, de nem...

Bennem van a hiba, de nem tudom mi tévő legyek, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, párommal a nagyszüleimnél lakunk, hamarosan érkezik az első közös babánk. Külön házban lakunk tőlük, egy udvaron. Nagyszüleim sokmindenben segítenek nekünk, a házukat is rám íratták, amiért nagyon hálás vagyok nekik. De nagymamám azt hiszi, hogy én még mindig 10 éves vagyok. Irányítani, parancsolni akar. Semmi nem jó neki, miért így csomagolom be a szendvicset, miért nincs összehajtva ez a ruha stb.... És az a baj, ha ő elkezdi a kioktatást, valamiért inamba száll a bátorság. Mintha félnék tőle, vagy nem tudom. Lehet azért, mert így lettem nevelve. Az egész már olyan, mintha vissza élne azzal, hogy enyém lett a ház, holott én nem kértem, és azt akarja, mindent úgy csináljak, ahogy ő akarná. Nekem meg mintha nem lenne bátorságom ahhoz, hogy megmondjam neki FINOMAM persze a magamét. :(
2014. júl. 31. 16:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Jaj, ma pont volt egy kisebb vitánk, hogy mi van velem mostanában stb... Mondtam neki, mivel terhes vagyok, biztos a hormonok dúlnak bennem. Erre ő, hogy hát ő is volt terhes, az nem mentség rá... Más megért.. ő nem.
2014. júl. 31. 16:04
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha külön házban laktok, akkor szabjatok határt annak, hogy ki mikor mehet be a másikhoz. Így kevesebb lehetősége lesz beleszólni a dolgaidba.

Most, hogy jön a kicsi, tényleg el kellene beszélgetned vele őszintén, hogy ti egy külön család vagytok tőlük eltérő szokásokkal és hagyjanak élni benneteket.

2014. júl. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A konyha közös! Mivel nekünk a lakásba nincs még konyha..
2014. júl. 31. 16:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Közös lónak túros a háta.
2014. júl. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is hasonló a helyzet, sajnos úgy hozta a sors, hogy muszáj itt lennünk a nagyinál egy darabig. 5 évig vezettem a háztartást, de pl. én nem teregethetek, mert az úgy nem jó, ő nem úgy szokta, nem főzhetek akármelyik edényben, mert pl. ő nem abban szokta főzni a krumplit, tésztát, stb... Mivel mi vele egy házban lakunk, ráhagyjuk. Régebben próbáltam vele megbeszélni, hogy miért nem jó neki ez vagy az, ahogy én csinálnám, erre megsértődött és azt mondta, hogy ő a rossz, és hogy én semmit nem vagyok hajlandó tőle tanulni, mert... Miért is??! :P öregszik... Szerintem ő sem tudja igazán...

Szerintem unatkozik, mert a papa már nincs, menni sem szokott sehová...

Szóval én ráhagyom a dolgokat, had mondja, szeretem őt, mert mindig számíthatok rá, amikor segítség kell.

Biztos nehéz lehet olykor elviselni a dolgait /más generáció + más nevelkedés/, de próbáld meg nem magadra venni, eleinte nekem is nehéz volt, de már megszoktam.

2014. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Bakker, mintha az én nagyimat olvasnám!!!

Edények, teregetés stb :D :D

2014. júl. 31. 16:37
 7/9 A kérdező kommentje:
Tervben van már egy külön konyha, de hát most épp elég kiadás van!! Tehát ez még csak évek kérdése :(
2014. júl. 31. 16:41
 8/9 anonim ***** válasza:
tűrjél,csináld,hallgass. majd leszel olyan öreg, ésez a közös baba felnő, te is ilyen leszel. és tudni fogod, hogy miért.
2014. aug. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel egy udvaron laktok, de külön házban, ezért csak úgy találkozhattok, ha egyikőtök bemegy a másikhoz. Te egyszerűen ne menj be a nagyiékhoz, csak ha muszáj. Fokozatosan csináld, akkor nem feltűnő. Ha viszont ő járkál át, akkor ravaszabb a helyzet. Trükkösen tudakold ki, hogy mit nem szeret, mitől fél vagy irtózik. Pl. pókok, kisállatok, rockzene, satöbbi. És tegyél fel a falra egy pókos képet, vagy tarts valami undorító kis kedves állatot. Meglátod, hamar nem fog átjárni. Ha meg szól érte, akkor mondd azt könnyedén, hogy nekünk tetszik. Ennyi.
2014. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!