Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Akik egy városban élnek a...

Akik egy városban élnek a szülőkkel, azoknál mennyit látják a nagyszülők az unokákat?

Figyelt kérdés

Nem akarok igazságtalan lenni édesanyámmal,hiszen még messze van a nyugdíjtól,van saját élete és kötelezettségei,de sose jön meglátogatni az unokáit.

Mi egyik héten vasárnap hozzájuk megyünk,másik héten vasárnap a párom szüleihez,de ő ezen a 2 órás látogatáson felül nem igényli,hogy velünk,velük legyen.

Nem rá akarom sózni a gyerekeket,hogy vigyázzon rájuk,jelenleg úgyis itthon vagyok.

Mikor még csak a nagylány volt meg,akkor kértem utoljára,hogy vigyázzon rá egy délelőtt,mert beteg volt.Erre se szívesen kértem meg soha,mert a beteg gyerekkel fel kellett kászálódnom a buszra,hogy az ő otthonában vigyázzon rá,mert nálunk nem érezte otthon magát.

Akik hasonló körülmények között élnek,azoknál ez hogyan működik?


2014. aug. 13. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Hasonlóan mint nálatok... Ha azt szerettem volna, hogy vigyázzon egy kicsit a gyerekeinkre akkor el kellett vinni hozzájuk majd x idő múlva értük kellett menni. Nekem mindig kéni kellett, viszont a testvérem gyerekei szinte folyamatosan ott lehettek. Nem akarom én se bántani a szüleimet, hiszen a magunk módján szeretik az unokákat, idén nyáron van először, hogy nem lehet rájuk panaszom már 2-szer voltak a gyerekek a nagyszülőknél pár napot, igaz már nagyok és nincs velük különösebb probléma elég önállóak(8-10-12 évesek).
2014. aug. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hamarosan szülök, és mi anyósommal élünk egy városban. Ő épp az édesanyád ellentetje. Még meg sincs a gyerek, de ha engedném, simán ide költözne hozzánk. Ő meg pont az, akinek már most meg kellett mondani, hogy pár naposan nem viheti el órákra a picit, és nem akarjuk, hogy az egész napot itt töltse.

Édesanyám kicsit messzebb lakik, nem érdekli, hogy mi van velem. Az uh-s képekre rá sem néz, vagy épp ránéz, és egy aha-t mond. Viszont ami nagyon rosszul esik, hogy a kolleganője gyerekére gyakran vigyázz, miatta képes órákat utazni. Hozzánk látogatóba se jön.


Anyuval nem tudok mit kezdeni, így örülök, hogy anyósom ilyen lelkes, mégha néha idegesítő is. De tudom, hogy majd rá nyugodtan bízhatom a picit, ha kell, mert örömmel vállalni fogja.

2014. aug. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!