Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A mamám nem akar elmenni...

A mamám nem akar elmenni orvoshoz, pedig muszáj, mi legyen?

Figyelt kérdés
Napok óta csúnyán köhög, de nem megfázás miatt. Nem jön fel neki slejm, csak köhög erőltetetten. Utánaolvastam, és valószínűleg kardiológiai oka van, esetleg víz van a tüdejében... ami nagyobb gond. Tudni kell, súlyos cukorbeteg, agyvérzést kapott közel harminc éve, rengeteget volt kórházban, de mi féltjük. Azért nem akar elmenni, mert attól tart, bent tartják. Hogyan legyünk rá hatással, mit lehet tenni? Valami tipp? Akár a köhögésre is.

2015. márc. 28. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Hány éves? Alcheimere van? Demenciája? stb..? Meg kell vele értetni, hogy ha otthon marad, meghal.. ez nem játék idős korban.
2015. márc. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
65. Neem, nem Alzheimeres, ami ezt illeti, ép, bár folyamatosan lágyul az agya az agyvérzése óta, úgyhogy kezd szenilissé válni, sokszor hajtogat, hoz fel dolgokat, von kérdőre a tejföl miatt... szóval érted. De az a gond, hogy erőszakos, a fia mondta neki, hogy nem lenne jó, ha itthon meghalna, de ő nem mondott semmit.
2015. márc. 28. 10:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos amúgy, hogy ilyen súlyos dologról van szó!

Ez a vírus mindenkinek erőltetett, száraz köhögéssel kezdődik, majd a vége felé kezd felszakadozni a slejm, és akkor lesz hurutos a köhögés.

Sajnos nekem kb. egy hétig tartott ez a száraz, erőltetett, kínzó és szó szerint fájdalmas köhögés.

Lehet, hogy a köptető segítene kicsit.

2015. márc. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nála csak köhögés van. És ha őt megtámadja egy vírus, az mindenképpen úgy jön ki, hogy orrfolyás, köhögés, fázás, torokhang - ezek közül meg csak a köhögés érvényes most. Tavaly ugyanez volt, akkor egy mélyvénás trombózis kísérte, de most kap ilyen injekciót, szóval asszem, védekezik ellene. Meg pihen annyit, amennyit kell. De legyen igazad!
2015. márc. 28. 10:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Ügyeletes háziorvos házhoz megy, hívd ki hozzá nem árt, ha ránéz.
2015. márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5: Igen, ezen én is gondolkodtam.
2015. márc. 28. 10:45
 7/11 anonim ***** válasza:

Az első szabály, hogy nem olvasunk utána semminek :) Az internet átka, egészségügyisként már milliószor el kellett mondanom az egész családnak, de akkor is...

Legutóbb is sírva hívtak, hogy rokon rákos mert olyan a vérképe, közben meg csak valami múló vírusa volt :D


Nyilván nem árt ha doki megnézi, nem kell semmi ilyesmivel ijesztgetni, csak vigyétek el a háziorvoshoz.

Ha nagyon makacskodik, ne erőltessétek, pláne ne parancsolgassatok, próbáljátok meg rávezetni, neki milyen előnye származik abból, ha nem köhög ennyire (elég ilyen "jobban hallod az Esmeraldát szintű dologra gondolni, ti ismeritek, mi hat rá"). Általában ez bejön, dolgoztam öregek otthonában, a legnehezebb esetnél is bevált :)

2015. márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne játszd az internetdoktort, hívd ki a háziorvost és kész.
2015. márc. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7: Én hipochonder vagyok, magam kapcsán nem is nézelődök az interneten és mindent kivédek, hogy ne legyen bajom. :D
2015. márc. 28. 12:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak enyhe influenzája van? Most én is egy hete köhögök, de más bajom nincs. Felszakadni nekem se akar. Az orvos szerint influenza. De egyébként veszélyes, idős korban főleg. A háziorvost ki kellene hívni hozzá, ő meghallgatja a tüdőhangot és ha nagy a baj, valószínűleg észre veszi. Netet tényleg nem szabad nézni. Én is hipó vagyok, minden héten más rákot diagnosztizálok magamon a google segítségével. Szerencsére sose sikerül meghalnom, mert az egyik rákból a másik segítségével kigyógyulok. A héten pl tüdőrákos voltam, de tegnap észre vettem egy kis porcot a fülem mögött, ami miatt most füldaganatot képzelek be... Tudom, nem szabad ilyenekkel viccelni, de én komolyan elhiszem ezeket magamnak a diagnózis felállításakor
2015. márc. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!