Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan mondjam meg hogy nem...

Hogyan mondjam meg hogy nem tetszik a pulóver amit kaptam hogy ne sértsem meg?

Figyelt kérdés

Mamám vett nekem egy pulcsit. viszont iszonyatosan ronda. suliba nem szivesen veszem fel. mondtam hogy hát annyira nem tetszik.

De nem szeretném hordani.

Mit mondjak neki?


2015. dec. 3. 22:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
és most annyira lelkiismeret furdalásom van hogy jó szívvel vette nekem és nem tetsik:(
2015. dec. 3. 22:10
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Horjad otthon, vagy amikor hozzá mész.
2015. dec. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondj semmit.. Köszönd meg és tedd el a szekrénybe.. Ennyi. Ha nem tetszik ne vedd fel.
2015. dec. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel, amikor mész hozza/otthon :)


A suliba nem kell

2015. dec. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős érzés.. Régen mikor kisebb voltam és valami olyat kaptam ami nem tetszett mindig olyan lelkiismeret furdalásom volt,hogy a Szüleim szeretettel adták,nekem meg nem tetszik. Bár soha nem mondtam,de mindig az jutott az eszembe hogy milyen fejet vághattam. Sokszor sírtam is. Azóta mindig mondom bárhova megyünk,hogy mi tetszik és mi nem. Így már nem fordul elő. Tedd te is ezt szerintem a jövőben. Most viszont rakd be a szekrénybe és Ennyi. Csak nem kérdezi meg ha találkoztok. Otthonra pedig pont jó.
2015. dec. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Nekem kb lehetetlen ajándékot venni, mert ami kell azt megveszem magamnak. Sose örülök semminek, csak ami személyes. Tárgyaknak, ruháknak sosem örülök, de nem mondom vagy mutatom ki. Szépen megköszönöm, majd vagy tovább adom valakinek vagy kuka.
2015. dec. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Miért van lelkiismeret-furdalásod? Mert nem egyezik az ízlésetek? Vagy mert nem ismeri eléggé a stílusodat? Vagy mert nem vagy olyan, amilyennek ő látni szeretne?

Azt Te tudod, mennyire nem tetszik az adott pulcsi, hogy otthon azért még tudnád-e viselni, vagy nagyon nem érzed benne magadnak magad. Az már szuper, hogy legalább annyit megmondtál, hogy nem annyira tetszik. Szerintem őszintén meg lehet mondani, hogy mennyire sajnálod, hogy örömet szeretett volna szerezni neked, de nem találta el az igazi ajándékot. Ha segítesz a mamádnak azzel, hogy véletlenül megemlíted, mennyire szereted pl. a zöld színt, viszont mondjuk a csíkos mennyire taszít, akkor egyre csökkented az esélyét annak, hogy legközelebb is csúnya ajándékot ajon. De a rokonoknak sokszor megvan az a szokása, hogy nagyon a saját elképzelésük szerint válasszanak ajándékot, nem gondolnak bele, hogy az ő kisunokájuk pl. már egyetemista, vagy mondjuk feleség. Én az anyukámmal már számtalanszor lemeccseltem, hogy együtt menjünk vásárolni, mert soha, de soha nincs olyan, hogy vesz nekem valamit, és azt én hordom is utána. Viszont hiába beszéljük meg, hogy jó, ezentúl együtt vásárolunk, legközelebb megint átnyújt egy olyan dolgot, aminek maximum húsz évvel ezelőtt, gyerekkoromban örültem volna. Ő pl. mindenáron az édes kislányának akar látni, rajzfilmfigurás hálóinget, stb ad nekem, mikor már lassan harminc éves vagyok. És mindig nézek rá szomorú mosollyal, hogy hát édesanya, sajnálom, de ezt te se gondolhatod komolyan... Nem kérdés, soha nem veszem fel ezeket a ruhákat, nem a stílusom és a férjemnek se hiszem, hogy nagyon bejönne. :D Szóval én mindig megmondom, hogy mellélőtt, és utána mindig elcserélem a ruhákat neten. Annyit elértem, hogy már néha kapok olyasmit is, ami legalább egy kicsit tetszik. :)

2015. dec. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Képet nem mutatsz? Engem nagyon érdekelne, milyen egy iszonyatosan ronda pulcsi. :D

Egyébként vedd fel olyankor, ha mamádhoz mentek, amúgy meg ne. Ennyi. :D

2015. dec. 4. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

én se tudom elképzelni, h milyen az az iszonyxatosan ronda pulover...

egyszeru, nem kel hordani.

nem tudom miért kéne megmondani, hogy ronda és nem szeretnéd felvenni.

2015. dec. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is kaptam egyszer gyerekkoromban egy emlékezetesen ronda pulóvert a nagymamámtól. Kötött volt, narancs-fehér melírozott fonalból, amitől konkrétan úgy nézett ki összhatásában, mintha rámhánytak volna. És miközben én rezzenéstelen arccal hallgattam a mamát, aki azt ecsetelte, hogy egyből rám gondolt, mikor meglátta, és milyen csinos leszek benne, közben az öcsém a háta mögött állva teli szájjal, ámde némán röhögött, és mutogatott rám. Súlyos volt.

Soha nem hordtam. Otthon sem. :P

De ma sem lenne pofám megmondani egyenesben, hogy nem tetszik, gyáva nyúl vagyok... :D

2015. dec. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!