Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Gaz, hogy nagyszuleim nagyon...

Gaz, hogy nagyszuleim nagyon sok mindent megvesznek nekem meg unokatesomnak? Hogy halaljam meg?

Figyelt kérdés

Nagyszuleim eleg gazdagok, es sok cuccot vesznek nekem meg unokatesomnak. Tavaly szulinapomra macbookot kaptam, most meg egy nem olcso telefont. Unokatesom is szinten kapott toluk laptopot, 200k ertekben.

NEM szoktuk ezeket kerni toluk. A macbookot ugy volt, hogy anyum veszi meg es en beleadok valamennyit, de azt mondtak hogy majd ok szulinapi ajandekkent megveszik nekem. Szoval tenyleg, nem kovetelunk ki toluk semmit, maguktol ajanljak fel.

Most azt talaltak ki, hogy Budapest valamelyik reszen vesznek egy hazat nekem, ahol folytathatom az egyetemet es unokatesomnak is szintugy, bar neki meg sok ido.

Nagyon szanalmas hogy ennyire sok mindent vesznek nekunk? Hogy halaljam meg nekik? Azt mondjak, hogy tanulassal, de en nem hiszem el, hogy ennyi eleg lenne ezekert cserebe.

Nem szoktam felvagni ezekkel a dolgokkal termeszetesen, de nagyon nagy lelkiismeret furdalasom van, hogy ennyi mindent alank raknak es csak szep bizonyitvanyt akarnak cserebe.


2017. szept. 25. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Tölts velül sok időd és segíts nekik ha szülségük van rá. Beszélgess velük.

A nagyszülők már csak ilyenek, az enyèmek is mindig ezt csinálják,múltkor a BP. Bérletemet is ők akarták meg venni, de mondtuk , hogy szó nem lehet róla :D

2017. szept. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%

Pedig ennek nagyon nagy felvágás szaga van.

Lelkiismeret furdalás....aha... akkor ezt mond meg mamának papának, hogy nem kell több drága holmi mert neked lelkiismeret furdalásod van emiatt. Ennyi. Mi lenne, ha végre elkezdene ez a generáció KOMMUNIKÁLNI A CSALÁDJÁVAL?

2017. szept. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
34%
Örülj neki, én nem kaptam semmit se tőlük. Kisgyermekként se. Mondjuk unokatesóm viszont ugyanúgy el van látva mint te.
2017. szept. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

felvágás, nem felvágás, nem érdekel. örülj neki, hogy ilyen anyagi helyzetben vannak és segíteni tudnak. én nagyon boldog lennék, ha így mennének a dolgok itthon. persze a pénz nem minden, blablabla. de akkor is kell ahhoz, hogy önállósulni tudj, családot alapítani.

dolgozom, keresek nettó 127 ezret, szüleim, nagyszüleim sincsenek eleresztve anyagilag. na most kérdem én, miből vegyek házat 23 évesen, hogy szüljek 19 évesen úgy mint azt 28 éve tette édesanyám, meg nagymamám is 19 évesen... aztán persze a fiatalok szemére van hányva, hogy hol a család a gyerek, meg karrieristák, stb. alapvető feltételeknek meg kell(ene) lennie ezekhez a dolgokhoz.


úgyhogy örülj, hogy ilyen helyzetben vagy, bármikor cserélnék veled... rengeteg pénzt spórolnak neked, és a nagyszülőknek tényleg az a lényeg,hogy adhassanak. mire is költenék ők azt a sok pénzt?! persze megöröklitek majd... de kitudja mire megy el akkor, így meg biztos hogy lesz tető a fejed felett. gondolnak a jövődre :) és valóban annyit tehetsz, hogy sokat mész hozzájuk, kedveskedsz nekik, beszélgetsz velük, jó jegyeket szerzel.

sok sikert hozzá!

2017. szept. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Köszönd meg szépen, és örülj neki.

Tanulj jól, majd legyen jó munkád a későbbiekben.

És ne feledkezz meg majd róluk, amikor idősebbek lesznek. Még ha néha terhes is, látogasd őket gyakran, beszélgess velük sokat, míg csak élnek.

2017. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem gáz.

Szerintem örülnek, hogy van lehetőségük támogatni titeket.

Cserébe csak légy jó unokájuk. Legyél hálás, és szeresd őket. A ti boldogságotoknak örülnek legjobban, ebben biztos vagyok.

2017. szept. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj neki és próbálj meg minél több időt tölteni velük. Nem kell a nyakukon lógni folyton, de havi 1 nap/délután simán bele kéne, hogy férjen. Bűntudatod pedog ne legyen, ők dolgoztak meg a pénzükért és ők úgy látják jónak, ha az unokáikat támogatják vele. Nem hiszem, hogy hiányozna nekik az a pénz. Az én nagymamámnak pl alig volt pénze, de nála több törődést senkitől nem kaptam (pedig nincs okom panaszra), illetve minden ünnepre vett nekem valami apróságot, amit éppen meg tudott venni. Nekem sem volt bűntudatom, mivel tudtam, hogy ez neki alapvető dolog és rosszul érezné magát, ha emiatt nem örülnék neki.
2017. szept. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!