Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem tudom hogy mit tudnánk...

Nem tudom hogy mit tudnánk még tenni?

Figyelt kérdés

Szóval. Nem kérek kioktatást, tisztában vagyok azzal mit teszek. És van okom ehez folyamodni. Csupán tanácsért jöttem, hátha tudtok olyan ötletet/járható utat adni, ami még járható.


A történet röviden annyi, hogy 17 (lassan 18) éves vagyok, és van egy párom (32), szüleim, nővérem hatására elkezdték tiltani, és hirtelen én lettem a család szégyene.


Márciusra terveztük, hogy bevonjuk a gyámügyet, és fel leszek nagykorúsítva (természetesen ebben NEM CSAK az játszik közre, hogy tiltva van a kapcsolatunk, hisz ezt valamilyen szinten meg is értem, de nem csak ennyi gond van itthon)


Addig tiszta, hogy bemegyünk, meghallgatnak minket és szüleimet is. Környezet felmérés stb.

De mi van, ha esetleg ott is megy a "hiszti"? Mert ebben biztos vagyok, hogy nem fognak csak úgy rábólintani...

Előre is köszönöm



2020. jan. 7. 20:09
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
92%
Persze, tisztában vagy vele. akkor nyilván a helyzettel is boldogulni fogsz.
2020. jan. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
98%
Mindjárt kiderül hogy négy éve együtt vagytok, és ez egy "stabil kapcsolat"
2020. jan. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
85%
Akkor menni fog a hiszti. Ha annyira felnőtt vagy, hogy 32 éves pasi használgat, akkor viseld, ami ezzel jár. Nyilván neked senkisemondhassa meg, hogy bilibe lóg a kezed!
2020. jan. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
86%
Mi a gond? Miben kérsz tanácsot? Apádkorabelivel akarsz együtt élni. Akkor menjetek a gyámügyi kihallgatásra, és tűrd el ami ott lesz. Bár ha lassan 18 leszel akkor miért nem várod meg, és gyűmügy nélkül is a papához költözhetsz?
2020. jan. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
98%
Akármiről is van szó, el fogják tologatni a papírokat, hogy elteljen az a néhány hónap és nagykorú legyél, feleslegesen nem fognak határozatokat hozni és megszűntetni.
2020. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
67%

Ezt nem gondoltad át. Ha szüleid kitagadnak és azt fogják mondani (jogosan) hogy oda nem mehetsz vissza akkor mi lesz?? Ki vagy szolgáltatva egy fickónak aki apád lehetne. Volt előtte baj a családoddal?? Vertek?? Éheztettek?? Dolgoznod kellett?? Ezzel a csávóval lehet együtt lesztek 1 évet és lehet menekülnél onnan, de hova?? Gyerek vagy még... A családod mellett a helyed. A család mellett ha kiállsz, mindíg ott lesz neked, de egy pasi (vagy csaj) csak átmeneti. 17 vagy még csak, komolyan egy életre leköteleznéd magad úgy, hogy abból kilépni nem rudsz, mert semmid nincs??

Ő 32, 25-30 év mulva lehet már pellenkáznod kell, meg nem fogja tudni ellátni magát, soha nem tudni. Te 42-47 évesen ezzel töltenéd a napjaidat?? Mikor ő már az otthon ülős korban lesz, te még nem éltél addig egy napot sem.

2020. jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
97%
Én nem mondok semmit a pasi ellen, úgyis hibavaló lenne. Csak kérlek, azt a hibát ne kövesd el, hogy gyereket szülsz neki. Most még lehet korrigálni, de azzal végleg elcsesznéd az életed.
2020. jan. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
* hiábavaló
2020. jan. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Mikor leszel 18 éves?
2020. jan. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
97%

Látszik az írásodból, hogy nagyon gyerek vagy még. Hiába hiszed magad elég érettnek, attól még nagyon, nagyon messze vagy.

Tovább tartana a nagykorúsítás, mint megvárni amíg betöltöd a 18-at...

2020. jan. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!