Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sokan miért próbálna görcsösen...

Sokan miért próbálna görcsösen segíteni a menthetetlen rokonokon?

Figyelt kérdés
Súlyos alkoholista, szerencsejátékfüggő - mégis évekig próbálnak segíteni. De ott a feleségem is, aki háromszor adott kölcsön az öccsének, egyszer csak kapta vissza a pénzt és most megint kölcsönakar adni.
2020. jan. 21. 21:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
90%

Mert ha szeretsz valakit segíteni akarsz rajta. Nem jó látni ha valaki edobja a lehetőségeit, sz ik az életére, és egyre lentebb csúszik. Ha pl testvér akkor nehéz látni hogy utcára kerül. Én is segítenék.

Viszont sokszor van egy határ amikor már visszafordíthatatlan károsodás szenvedtek a kapcsolatok ami azért történik mert az illetőnek esze ágában sincs megváltozni, ilyenkor van az hogy elég volt a segítségből. Van akinél ez a pont nem jön el és az egész életét "feláldozza" hogy egy olyan embernek sesítsen aki nem kér belőle.

Szerintem ahhoz is kell erő hogy elengedjük valaki kezét. Volt függő a családban, mikor láttuk hogy évek után sincs változás lépni kellett volna. Sajnos túl kicsi voltam hogy én döntsek. Így helyrehozhatatlan következményei lettek.

2020. jan. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha szeretsz valakit, köröm szakadtig próbálsz segíteni rajta, csak nem biztos, hogy jól. Ha teszem azt, van nárcisz vonó is az illetőben,akkor a büdös életben nem fogod meggyőzni, hogy nem minden úgy van, ahogy ő kitalálja és bizony olykor jó nagy phaszságokat csinál.
2020. jan. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Jó esetben a család háló is, ami fenntartja a beteget, a gyengébbet. Persze, ha ő is akarja.
2020. jan. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!