Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti tudnátok kedvesen, mosolyog...

Ti tudnátok kedvesen, mosolyogva kezelni a következő helyzetet?

Figyelt kérdés

A férjem családjáról van szó. Van egy fivére, akinek van egy nálam kicsit fiatalabb barátnője. Szóval adott a családban két fiatal pár. A fivéréék elég magamutogatóak, nagyon nagy lábon élnek az anyagi lehetőségeikhez mérten, és mindent a kirakatba tesznek. Még a szülőknél laknak, nem keveset támogatják őket, ahogy a család távolabbi tagjai is folyamatosan őket segíti. Mi soha nem kértünk segítséget, egy minimálisat kaptunk csak kérés nélkül, egyébként mindent önerőből oldottunk meg, rengeteg tanulással. Ők mindketten érettségi után otthagyták az iskolát, azóta is szerencsevadászattal próbálják megkeresni a látszatluxus életükre a pénzt. Mi most már jóval jobban élünk, mint ők, de ezt soha nem mutogattuk, bár szerintem látszik a dolgainkon (szeretjük a minőséget, és elég aktív életet élünk, sok hobbival). Szóval hatalmas a szakadék köztünk, de mi ezt mindig sok energiát belefektetve próbáltuk áthidalni, de egyre nehezebb.

Az zavar a leginkább, hogy a család mennyire csak őket pátyolgatja, mi meg a "fekete bárányok" vagyunk. A fivér barátnője még az esküvőnkre sem szólt egy jó szót sem, egyébként sem nagyon szimpatizál velünk, ezt érzem. A kezdetektől fogva ilyen. Viszont más családtagoknak, akiktől előnyöket kap, azoknak nagyon nyal. Így a család többi része nagyon odavan érte, folyamatosan dicsérik, lájkolgatják a képeit, anyagilag támogatják, munkát szereznek neki. Én fél évig voltam frissdiplomásként munkanélküli a válság idején, de senki nem segített nekem, csak cseszegettek. A legdurvább, hogy még az én szüleim is őket ajnározzák, meg folyton azért magyaráznak nekem, hogy támogassuk a párom testvérét, ha egyszer megtehetjük. A vicces, hogy nekem ugyanaz a szakmám, mint a másik nőnek, de azt várják, hogy én munkát adjak neki, miközben nekem sincs túl sok munkám. Anyám hívogatja őket rendezvényekre, a közösségi oldalakon nyal nekik, míg nekünk egy lájkot nem adna semmire.


Az érdekes, hogy a sógorék semmit nem tesznek le az asztalra, mármint senkinek nem kedveskednek, kb egy jó szavuk nincs senkihez. Csak úgy vannak, mint hal a vízben, és mindenkitől szívességeket kéregetnek, kb csak ennyire tartják a kapcsolatot a legtöbb emberrel.


Úgy tűnik, jobb arctalan embernek maradni? Vagy lehet egyeseknek imponál, hogy ők olyan kis szerencsétlenek, és csak a tehetősebb rokonok segítségével tudnak talpon maradni? Vagy az tetszik az embereknek, hogy ők sosem foglalnak állást semmiben, nem mesélnek magukról, afféle "egyszerű" emberek? Mi meg kinőttük a hozott szintet a túl drága életvitelünkkel, és már ki merjük nyitni a szánkat és állást foglalni olyan dolgokban, amiket ötször annyi tanulás után jobban tudni merünk? Őket meg lehet irányítani meg okítani. Ez legyezgeti a hiúságukat, hogy ők a közéjük való pár?

Úgy érzem, már egyre nehezebben tűröm mosolyogva, hogy miért nem szerzünk munkát nekik, miért nem támogatjuk őket mi is, és hogy őnekik minden nyaralásuk, fotójuk fontos, míg nekünk az életünk fontos eseményeire sem kapunk egy jó szót sem.


2020. febr. 11. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

"Szakítsd meg velük a kapcsolatot" kommentek 3... 2... 1...


Én nem tudnám mosolyogva kezelni amúgy, ahhoz túl nagy a szám. Igazából azt kellene tudatosítanod magadban valahogy (tudom, hogy mondani könnyű), hogy mennyivel értékesebb és teljesebb életet éltek ti a férjeddel, mint ők, és mennyivel többet érnek azok a javak, amikért ti dolgoztatok meg, mint azok, amiket ők szánalomból kapnak ilyen-olyan rokonoktól. Nincs miért irigykedned rájuk. A rokonság ugyanezen a szinten van, ne is várj tőlük ennél többet. Az nyilván nonszensz, hogy még ti vagytok a rosszak, hogy nem támogatjátok őket, mondd meg annak aki ezt kéri, hogy támogassa ő őket többel, mert ezek szerint nem tesz meg mindent a kedves pár boldogságáért. Tényleg, nem ér annyit az egész, hogy ezen kattogj.

2020. febr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Néha úgy érzem, a szakmai/magánéleti sikerek és az anyagi javak sokkal kevesebbet érnek, mint az, hogy az embernek szerető családja van. Bár velünk régen nem voltak szeretőek, mert nekik mindig túl ambíciózusak voltunk, amit pl az apósom sosem kedvelt, nagyon enyhén fogalmazva.
2020. febr. 11. 20:02
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Hasonló helyzet van jelen az családomban is (igaz, egy kicsit mások a szereplők és az összefüggések, de hasonló a közeg), úgyhogy meg tudlak érteni.


Én azt tudom javasolni, hogy amennyiben te és a párod külön éltek teljesen, szakítsatok meg minden kapcsolatot, ami a családhoz tartozik. Testvérem ezt csinálta, csendben tűrte évekig a családban jelen lévő irigykedést, kárörömködést, uszítást és demotiválást. Igaz, mióta külön lakik, elég unszimpatikus lett (önfényezés, kérkedik az anyagi megtakarításaival).


Amennyiben viszont nem laktok külön, akkor próbáljatok a lehető legelszigeteltebben élni tőlük, a lehető legnagyobb toleranciával párosítva. Ebben a helyzetben csak az alkalmazkodás marad, mint lehetséges és hosszútávú megoldás. Én ilyen helyzetben vagyok, ugyanazon a telken lakok, mint a többiek, de másik épületrészben és csak ritkán látom a többieket, akikkel neutrális, vagy néhol rossz a viszonyom.

2020. febr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megértést. Messze lakunk tőlük, így könnyen tudjuk szabályozni, kivel mennyire tartsuk a kapcsolatot. Innen is tűnik fel, ők mennyire nem keresnek minket, mennyire nem érdeklődnek..stb.
2020. febr. 11. 20:04
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván többet ér a szerető család, mint a szakmai sikerek, de ezek szerint ez neked nem adatott meg. Ezt csak elfogadni tudod, koncentrálj arra, amid van.
2020. febr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Abból ne csinálj ügyet, hogy nemigen keresnek titeket. Ez minden családnál máshogy szokás. Van ahol elvárják a felnőtt gyerektől, hogy ő keresse az "időseket". Örülj neki, hogy nem kell kötelező bájcsevejben részt venned.

Ha továbbra is utalgatnának rá, hogy nektek is támogatni kéne a testvért, ámde a férjed nem akarja, akkor mondhatjátok, hogy ha ők nem élnének nagylábon, támogatásra sem szorulnának.

Ha netán támogatni akarja a férjed a testvérét, akkor hadd tehesse ezt meg, úgy intézzétek az anyagiakat, hogy mindenkinek legyen saját pénze, talán most is így van nálatok, ezt nem tudom, és akkor abból pénzelheti őket.

2020. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

46 évesen én már rég elértem oda, hogy messze nem érdekel, hogy mások mit gondolnak rólunk. Má nem zavar, hogy hasonló rokonságot mint a tied pátyolgatnak, pénzelnek, ők a "jaj szegénykéim, nagyon hezé nekik " eset, míg mi ránk azt mondják, hogy "ÁÁÁ ti a jég hátán is megéltek". Már rég nem érdekel, hogy szóvá teszik, hogy "már megint Thaiföldre, Vietnamba, Egyesült Államokba mentetek snnxi pénzből?? Szegény X.Y meg nem tudja fizetni a felvett kölcsönét..Messze lakunk, nem látogatnak. Mi sem. Mi éljük az életünket, élvezzök, utazgatunk, szórakozunk. De mellette keményen dolgozunk. Én már rég nem kesergek azért, hogy nem becsülnek meg, mert jó és becsületes emberek vagyunk akik nem másoktól várják a csodát. Régen mindig adtunk kölcsönpénzt amit ha kisebb összegek voltak nem is kértül vissza. Mindig ha mentünk vittünk ajándékokat vagy amit kértek. De ez sem volt elég nekik. Ma már nem csináljuk ezt sem.

Jó tanács: Tanuld meg, hogy ne érdekeljen ki mit gondol rólatok. Ne foglakozzatok velük, éljétek az életet ahogy nektek jó. Régen kaptunk letolást, kioktatást. De amikor eljutottam arra a pontra, hogy elég, akkor csak annyit mondtam: Mindenkinek 1 életet adott a sors. Így azt úgy éljük ahogy mi szeretnénk, és nem úgy ahogy ti

2020. febr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Azt írod, "más családtagoknak, akiktől előnyöket kap, azoknak nagyon nyal"

Pár sorral lejjebb pedig azt, "Az érdekes, hogy a sógorék semmit nem tesznek le az asztalra, mármint senkinek nem kedveskednek, kb egy jó szavuk nincs senkihez."

Mit jelent tehát a "nyalás"? Hogy "nyal", hogyha soha nem kedves és nem jó fej másokhoz?

Te magad féltékeny vagy rájuk, ez elködösíti azért az ítélőképességedet. Nem hinném, hogy mindent rosszul gondolsz, valószínűleg tényleg van ilyen jaj-szegény-elesett-rokonok-pátyolgassuk-őket-faktor a dologban, ti meg erre látványosan nem vagytok rászorulva, de azért ez a heves keserűség azt sejteti, hogy valami más is van nálad a háttérben. Gondolom, azt szeretnéd, hogy titeket ismerjenek el, ti legyetek azok, akiket előtérbe tolnak. Az a helyzet, hogy az emberi természet olyan (vagy legalábbis az a része, amit én ismerek), hogy az emberek szeretnek jótékonyak lenni, szeretik magukról azt érezni, hogy jó emberek, plusz szeretik magukat mások feleltt állónak érezni, és a sógorodék ehhez kitűnő alanyok, amit valószínűleg ők észlelnek és ki is használnak. Titeket pedig nem lehet sajnálni és nem érezheti a család többi tagja, hogy felettetek áll, így ebből a fajta "babusgatásból" kimaradtok.

Szerintem most először saját magadban kell rendezned a dolgot. Miért nem elég az neked, hogy magasra jutottál fiatalon, jó életed van és nem szorulsz támogatásra? Miért van benned ez a keserűség, hogy másokat ajnároznak, titeket meg nem, és valahol várnák, hogy ti is vegyétek ki a részeteket ebből? Hogyha ez nem lenne benned, akkor az érzelmi zsarolásra tudnád vígan azt mondani, hogy "nem": "nem adok munkát neki, mert nekem is csak annyi van, hogy megéljek belőle, de ugyanezek a lehetőségek előtte is nyitva állnak, hajrá!"

Plusz még egy dolog. "Mi meg kinőttük a hozott szintet a túl drága életvitelünkkel, és már ki merjük nyitni a szánkat és állást foglalni olyan dolgokban, amiket ötször annyi tanulás után jobban tudni merünk?" Tehát okoskodtok. Ez nem feltétlenül szokta elnyerni az emberek tetszését. Vitázni lehet, de a (vélt) intellektuális fölény direkt fitogtatása rohadt idegesítő.

2020. febr. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
figyelj mindig azt pátyolgatják akiről úgy gondolják segítségre szorul. Rólad ezt nem hiszik, inkább örülj neki, hogy neked nem kell segítség. Viszont anyukádat tedd helyre, mert ezek szerint ő sem látja a fától az erdőt.
2020. febr. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a nyali az nagy úr :-) Vannak ilyen emberek, sok családban, hogy csak oda dörgölőzik, ahonnan a hasznot reméli, ahonnan meg nem jön haszon, az le van tojva.


Nem tudom én sem kedvesen mosolyogva nézni, viszont nem is tehetek semmit az ellen, hogy agyon ajnározzák azok, akiket megvezet. Csak sajnálom az illetőt, akit átver ezzel, de nem tehetek ellene semmit. Mert a nyali az mindig is jól ment. Meg a rinyálás mellé, hogy ez kéne, az kéne.

2020. febr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!