Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehet pszichésen feldolgo...

Hogy lehet pszichésen feldolgozni, hogy a családtagok leépülnek?

Figyelt kérdés

Az egyikünk egyik szülője parkinsonos, a másiknak több agyvérzése is volt már, de nem törődik vele. Folyton rosszul van, elgyengül néha, volt, hogy össze is rogyott, de nem megy orvoshoz, mondván "úgysem csinálnak semmit". Még nem olyan idősek, mégsem törődnek az egészségükkel. Félünk, hogy pont most, a gyerekvállalás előtt a nyakunkba szakad az ő gondozásuk is. Messze lakom, fogalmam sincs, hogy oldanánk meg egy lebénult agyvérzéses ember gondozását, vagy egy parkinsonos leépülését. A testvéreinkre alig lehet számítani, még a saját életükkel sem bírnak el. Nagyon aggaszt, hogy folyamatosan magyaráznak, hogy milyen rosszul vannak, mennyire épülnek le...stb., folyton terrorizálnak ezzel, én pedig már félelemben élek emiatt. De az egészségükkel nem törődnek. Tudom, hogy így előbb-utóbb ránkmaradnak, hogy mi gondozzuk őket, pedig még 60 évesek sincsenek, mi pedig még csak huszonévesek, akik még a saját életünket sem rendeztük el megfelelő szinten és rengeteg a problémánk.

Az ilyet hogy tudja az ember magában helyre tenni? Hogy tudom, hogy olyan beteg anyám/apám/anyósom/apósom, hogy 100%, hogy egyszer úgy leépül, és hogy nekem kell pelenkázni és etetni? Hogy ez miatt lehet haza kell költöznöm, vagy hazaadnom súlyos százezreket, hogy az ellátását megoldja valaki? Mit csinálok, ha terhesen történik ez velem? Vagy egy hosszabb utazás alatt? Folyton attól félek, mikor jön a telefon, hogy megint agyvérzést kapott valamelyik.


2020. febr. 23. 21:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
76%

Ez egy nagyon nehéz helyzet. Édesanyám sem foglalkozott soha az egészségével, mindig magas volt a vérnyomása és stresszes környezetben élt. Ő nem panaszkodott, viszont nem szedte a gyógyszereit, szemet hunyt a betegsége fölött, lesz ami lesz alapon.

Nekünk kicsit voltak a gyerekeink, sajnos nem tudtunk annyira odafigyelni rá, mint kellett volna. Agyvérzést kapott és már nem tudta ellátni saját magát, édesapám akkor már nem élt.


A kicsi gyerekek, munka és építkezés mellett ápoltam, nem tehettem meg, hogy otthon maradok. Egész napos felügyeletre nem volt pénzünk. Amikor egyszer télen a nagyon hidegben kiment az udvarra és ha 5 perccel később érünk haza, akkor meg is fagy, mert elesett és nem bírt felkelni, akkor döntöttem el, ez így nem mehet tovább.


Kerestünk egy idősek otthonát és beköltözött, mi pedig látogattuk, sokszor elhoztuk. Ellátták rendesen, de nem érezte jól magát, folyton haza vágyott, de nem fogta fel már szegény, hogy nem tudná ellátni magát és egyedül életveszélyben lenne.


Pár éve halt meg, de mai napig elsírom magam, hogy jól döntöttem-e, amikor nem magam ápoltam. Próbáltam két évig, majdnem rámentem én is, de kimerültem, nem bírtam tovább és nekem is ott voltak a gyerekeim. Önzőség? Lehetséges.

Nincs jó döntés. Ha tovább ápolom, rámegyek, így hogy idősek otthonába tettem, a lelkiismeretemmel nem tudok elszámolni. Sajnos ez van.


A fentiekből tanulva, bár nem tudom, számomra mit hoz az élet, de próbálok odafigyelni magamra, nem elhanyagolni az egészségemet, mert a gyerekeimnek nem szeretnék rosszat. A saját felelősségem, hogy megtegyek mindent magamért.


Tanulva a példámból, én már megbeszéltem velük, ha olyan állapotba kerülök, hogy egész nap gondozni kell, keressenek egy jó intézményt, mert nem akarom tönkretenni az életüket, a lelkiismeretüket.

2020. febr. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
60-on alul nem tudom, lehet-e idősek otthonába menni.
2020. febr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!