Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek ósdi felfogás...

Szerintetek ósdi felfogás hogy a családtagok összefogjanak a bajban (jóban)? Anyagilag erkölcsileg.

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy minden testvér, szülök saját bizniszüket vigyék és ha beüt a krach akkor így járt kategória a többiek részéről.Nem az adj kölcsönt kérdést feszegetem hanem az együtt gondolkodást,gondoskodást
2014. márc. 10. 17:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Van az a szint amikor már nem érdekel mi van a rokonokkal. Ki kell érdemelni azt is hogy meglegyünk becsülve, azt is hogy le legyünk xxx amikor baj van.
2014. márc. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
A mi családunkban összefogás van, amikor baj van, kérés nélkül ad kölcsön egymásnak az ember, ha szükséges. De nem csak pénzben segítjük egymást, természetes, ha bármi van a másik autóját lehet használni, vigyázunk egymás gyerekére stb. Jól is él a család, senki nem szenved hiányt. A férjem családjában nem ez a felállás, ott mindenki csak magára számíthat. Nekem nem szimpatikus hozzáállás, nem ebben nőttem fel.
2014. márc. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
nos én csak a szülök testvérek szintjén kérdeztem,messzebbre nem akartam menni
2014. márc. 10. 18:11
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Egy egészségesen működő családban az egymás megsegítése nem lehet kérdés.
2014. márc. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
30%
Az itt válaszadók többsége az utcára is kitenné a családját, ha arról van szó. Több kérdés válaszaiból is kiderült már...
2014. márc. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
nem ósdi csak költséges és az a baj hogy a bajba keveredő családtagok hajlamosak újra és újra elcseszni ami miatt egy életen át el kel öket tartani, folyamatosan helyetük gondolkodni mikor az embernek van saját élete.
2014. márc. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%

Akkor gondolj arra is, hogy ezt a kérdést nem lehet ennyire leegyszerűsíteni, csak a mesében fekete vagy fehér minden, a valóságban nem.

Egyébként meg az ember nem azért alapít saját családot, hogy utána élete végéig a szülei, - meg a párja szülei, ugye - családjával fogjon össze anyagilag-erkölcsileg (ez a kifejezés szépen hangzik, csak éppen semmi értelme nincs).


Gondolj bele: összefogsz a saját nővéreddel anyagilag, mert bajban van, utána a férjed/feleséged nővére is bajba kerül... és ővele már nem tudtok összefogni a bajban, mert nem lesz miből, (elköltöttétek a saját nővéredre) pedig ő is családtagja a párodnak, tehát vele is össze kellene fogni.


Ilyen fennkölt "felfogásokat" akkor lehet igazán gyártani, ha semmi problémád nincs a világon.

2014. márc. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Alap,hogy a szüleimnek és a tesómnak segítek,ha tudok,és ez fordítva is így van. De távolabbi rokonok már használtak ki,sajnos :(
2014. márc. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

7/8

direkt próbáltam utalni arra hogy nem kimondottan pénzről beszélek,az erkölcsi segítség sajnos tényleg értelmezhetetlen sok embernek.

Nem lehet segíteni mindenkin ezt aláírom,de ez a dögöljön meg mindenki lova nekem nem szimpi

2014. márc. 10. 19:27
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

Oké, fogjatok össze erkölcsileg a bajba került nővéreddel: az egész családod testületileg tartja neki a vállát, hogy sírjon rajta, és közben a párod nővére is bajba kerül erkölcsileg... a nap egyik felében a te tesódat, a nap másik felében a párod tesóját vigasztaljátok, és közben a saját családodra nem marad idő. Holnap meg a nagynénivel kell együtt gondolkodni, mert egész nap zokog az odaégett süteménye miatt... a saját gyerekeid meg hiába mondják, hogy segíts nekik tanulni, nem érsz rá, mert erkölcsileg összefogsz éppen a nagynénivel.

Nem élheted mindenki más életét, a sajátodat kell(ene).

2014. márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!