Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire kellene fejet hunyni...

Mennyire kellene fejet hunyni a család akarata felett?

Figyelt kérdés

A kérdést direkt tettem fel, így mivel a férjemmel mi már nagyjából eldöntöttük mit fogunk tenni és mondani. Csak érdekelne másoknál ez hogy van. Illetve ilyen makacs emberekkel hogy lehet ezt megértetni.

Jövő hétre vagyok kiírva a második gyermekemmel. A család már jelezte hogy mind jönnének a kórházba. /Após anyós sógornőm, anyós testvérei és azok családja(gyerekei férjeik (kb 10 ember) ez csak párom oldala meg nekem szüleim és a húgom (3 fő)/. Majd egy hét múlva látogatóba mert a nagylányom születésnapja akkor lesz.(mind a 13 fő +mamák meg mi a férjemmel és a picikkel. Ugyanakkor mi már jeleztük hogy nem szeretnénk csak a szűk család jönne mind a kórházba mind utána hozzánk. Mert nincs erőnk se meg kedvünk se látogatókat fogadni. Meg sütni főzni vagy kaját intézni mikor örülünk h nem fogunk szét szakadni. Csak egy kis szülinapot akarunk a lányomnak.

Nem értik meg, anyósom teljesen értetlenül állt hogy miért.

Meg hogy ez illetlen dolog. Hisz ők vettek ajándékot, meg várják hogy jöhessenek. Igazából a kórházban a férjem de főként az otthon lévő pici gyerekem fog nagyon hiányozni. Ha otthon leszünk a kettő ellátása és az új helyzet megszokása lesz a cél.

Nem vágyom ilyenkor arra hogy másokat kelljen körül ugrálni.

A szüleim megértik, nem problémáznak. Csak a férjem családja ilyen.. A férjem is mondogatta már nekik, de csak legyintett mindenki, hogy úgyis bejönnek meglesik. Meg eljönnek hozzánk is csak beugranak. Sajnos ez minimum 3-4 óra.

Nem vagyok gonosz, se nem utálom őket, csak ez volt az első gyermekemnél is. Akkor még azt se tudtuk mi van, új volt az egész helyzet szólni se tudtunk mert nem gondoltuk hogy megrohannak, de most mar tudom.

Hogyan lehet ezt megértetni olyan emberekkel, akik nem értenek a szép szóból. Bunkóság hogy nem kívánom őket csak hetekkel később vendégül látni?

Mások hogy rendezik ezt le?

Köszönöm!


2020. febr. 26. 22:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%

A baba egészsége érdekében is jobb, ha várnak pár hetet. Érdemes megmutatnibrzt s videót. Dr ha semmiből nem értenek, el kell hajtani őket a fenébe.

[link]

2020. febr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
67%

Ezt mutasd meg a kedves családnak oktató videó jelleggel.


[link]

2020. febr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%
Fejet nem lehet hunyni, csak hajtani, szemet lehet hunyni, de a kettő pont egymás ellenkezőjét jelenti.
2020. febr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Bocs már fáradt vagyok de érthető anit szerettem volna ezzel érzékeltetni szerintem.
2020. febr. 26. 22:44
 5/26 anonim ***** válasza:
90%

Hát pl a legtöbb kórházban látogatási tilalom van, úgy hogy oda aztán mehetnek, úgysem engedik be őket.

Otthonra meg kerek perec ki kell jelenteni, hogy ne menjen senki. Nem kell finomkodni, ha nem értik az utalást.

2020. febr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%
A nagyobb gyereket vigyék el szülinapozni. Így meg tudják köszönteni. De nem nálatok fognak vendégeskedni.
2020. febr. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonymousreview60 ***** válasza:
86%
Ezt a csordavonulást nem szeretném se a kórházban sem otthon. Max a nagyot vihetik születésnapozni, ha az hajlandó menni.
2020. febr. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
A nagyobb nemrég múlt 2éves így ő szerintem nélkülem vagy férjem nélkül sem fog nagyon elmenni mással. Igazából nem értem hogy mondjuk egy későbbi időpontban mikor eljönnek miért nem ér rá az ajándék átadása.
2020. febr. 26. 23:10
 9/26 anonim ***** válasza:
86%
A férjed kötelessége, hogy ezt ellentmondást nem tűrően közölje a családjával. És ha megsértődnek, nem ér benneteket veszteség, ők a bunkók, nem ti.
2020. febr. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
14%
Megértem hogy sem kedved , sem erőd nem lesz a szülés után, de mégis megtartanám a nagy szülinapot a másik gyerkőcnek, egy okból: Hogy a testvére ékezése ne negatív élménnyel párosuljon- mert ugye nem lehet nagy vendégség a szülinapján. És ezt úgy élheti meg a nagyobb gyerek, hogy a kicsi az érkezésével máris elvett tőle valamit, a figyelmeteken kívül. Ami csúnyán kihathat a testvérkapcsolatra. Nem tudom hogy mekkora a másik gyerkőc, de azt tudom hogy még a kamaszok is problémásak tudnak lenni, ha úgy érzik a testvérük elveszi tőlük a szülők\rokonok figyelmét. Mindkét gyerekre gondolni kell ebben a helyzetben, nem csak a baba érdekeit nézni. A rokonok meg nyugodtan támogathatják a családot azzal hogy átveszik a szülinap körüli teendőket, megbeszélhetnék mit süssenek-főzzenek ŐK hogy ne a frissen szült anyuka küszködjön.
2020. febr. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!