Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagyon megbántódtam ezen,...

Nagyon megbántódtam ezen, szerintetek túlreagálom?

Figyelt kérdés

Karácsony.

Apukám tavaly év végén meghalt, ezért idén karácsonyra meghívtam magunkhoz anyukámat, hogy ne legyen egyedül. Nehezen jövünk ki egymással, de elhatároztam, hogy az idei karácsony szép lesz és vitamentes. Sajnos nem sikerült.

Tegnap még tartottam magam, nem vettem fel a piszkálódásokat, anyukám mindig mindenbe beleköt, ha valami nem úgy történik, ahogy ő szeretné.

Aztán ma robbant a bomba. Készült az ebéd, folyamatosan beleszólt hogy ezt ne úgy, azt ne úgy. Én csak nyeltem nagyokat, nem szóltam vissza. Aztán belekötött abba is, hogy hogy akarok teríteni és tálalni.

Csak hogy elkerüljem a vitát, mondtam hogy akkor csinálja ahogy akarja, és kimentem rágyújtani. Amikor kimentem, a férjem és a lányom még az emeleten játszottak, és az asztal sem volt még megterítve. 8 percig voltam kint, bementem és azt láttam hogy ők már esznek, nekem még terítéket sem raktak fel. Eszükbe sem jutott megvárni az evéssel vagy szólni, hogy menjek. Lehet, hogy hülyeség, de nekem ez nagyon rosszul esett, úgy éreztem hogy ezzel totálisan semmibe vettek engem. (Mint később kiderült, a családom meg akart várni az evéssel, de anyám azt mondta nekik, hogy egyenek nyugodtan, én majd csak később megyek.)

Ezen a ponton elszakadt nálam a cérna és közöltem velük, hogy ha ennyire nem érdeklem őket, akkor a mai napot töltsék el nélkülem és felvonultam duzzogni a hálószobába.

Később persze lejöttem és anyám elmondott mindennek, hogy hogy lehet ilyet csinálni. Szerintem viszont alapvető illem és tisztelet kérdése, hogy megvárom az evéssel a másikat, vagy legalább szólok neki hogy jöjjön - nem csak ünnepekkor, hanem hétköznapokon is.

Ti mit gondoltok, tényleg én fújom fel a dolgot?



2019. dec. 26. 00:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is rosszul esett volna.

Szerintem egyébként értelmetlen “nyelni a béke kedvéért”, attól nem fordulnak jobbra a dolgok. A(z akár) kedves, de határozott helyre tétel sokkal jobb.

2019. dec. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Megkérdezném, miért nem tettek föl terítéken és miert nem vártak meg? Addig kérdeznem, amíg választ nem kapok.
2019. dec. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Anyad miert veletek karacsonyozik, ha csak a sz@rt kavarja?
2019. dec. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Legközelebb nem hívod meg.
2019. dec. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem reagálod túl.

Anyád egy tuskó paraszt. (már bocsi)

Nem kell meghívni, legyen el magában.

2019. dec. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Te lakásokba anyád dirigál ? Küld haza a mai nap folyamán.
2019. dec. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
14%
Alma meg a fája. Szerinted te jobb vagy nála, ha a férjed meg a gyereket bünteted a hisztiddel?
2019. dec. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is szarul esett volna, DE ferjjel+gyerekkel a hatad mogott mar lehetnel kicsit okosabb es kevesbe hirtelenharagu. Meg kell tanulni kezelni az ilyen jatszmakat, hogy azok ne az artatlanokon csapodjanak le.
2019. dec. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Azért a férjed sem piskóta, legalább ő utánad mehetett volna, hogy asztalon a kaja és evés.
2019. dec. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%

Megértem. Van az az utolsó csepp.

Én a megbeszélés híve vagyok....bár többet gyakorolnám.

Egy nagyon alapos beszélgetésre lenne szükség az édesanyád és közted. Felnőtt ember vagy - nem csak a lánya-, adj egy esélyt, hogy ezt tudomásul vegye végre.

Gondolom, irányító típus.....mint te.:) Ne csodálkozz, hogy a párod azt csinálta, amit mondott.

Természetesen csak találgatok.

Persze, hogy mikor? Mindenképp nyugodtnak kell lenned, különben megint te leszel a hunyó.


A családodnak mond el, amit nekünk írtál és mentsd meg a mai napot.:)

2019. dec. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!