Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Házasság után milyen nevet...

Házasság után milyen nevet választhatok?

Figyelt kérdés

Jelenleg Varga Erika a nevem.

Páromé Tóth-kovács Róbert.


Házasság után lehetek Tóth-kovács Varga Róbertné Erika?


Milyen kombinációk vannak?


2020. márc. 28. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

én maradtam a saját nevemnél.

De persze lehetsz:

Tóth-kovácsné Erika

Tóth-kovácsné Varga Erika

Tóth-kovácsné Róbert Erika

Tóth-kovácsné Róbert Varga Erika

Varga Erika

2020. márc. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Ha elég eszement vagy hozzá, akkor lehetsz. Azt azért vedd figyelembe, hogy minden hivatalos papírt majd így kell aláírnod! A végén majd válóok lesz belőle, én szóltam...
2020. márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A te verziód szerintem nem helyes (párod nem Varga) max. így Tóth-Kovács Róbertné Varga Erika. Amúgy szerintem kiszúrnál magaddal.. A többi hozzászóló rövidebb verzióin gondolkodj el szerintem.
2020. márc. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Tóth-Kovács Róbertné Varga Erika

Tóth-Kovács Róbertné Erika

Tóth-Kovács Róbertné

Tóth-Kovácsné Varga Erika

Tóth-Kovácsné Erika

Tóth-Kovács Varga Erika

Tóth-Kovács Erika

Varga Erika


Tudomásom szerint csak ezek a lehetséges variációk. Tóth-Kovács Varga Róbertné Erika semmiképp nem lehetsz, a te vezetékneved nem kerülhet a férjed vezetékneve és keresztneve közé. Illetve Tóth-Kovácsné Róbert Erika sem lehetsz, mivel a férjed neve nem lehet Tóth-Kovácsné... remélem érthető.

2020. márc. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

A 2013. évi V. Polgári Törvénykönyv az alábbiak szerint rendelkezik:


4:27. § (1) A feleség a házasságkötés után, választása szerint viseli


a) a születési nevét vagy a házasságkötés előtt közvetlenül viselt nevét;


b) a férje teljes nevét a házasságra utaló toldással, amelyhez hozzákapcsolhatja a házasságkötés előtt közvetlenül viselt nevét;


c) a férje családi nevét a házasságra utaló toldással és ehhez a házasságkötés előtt közvetlenül viselt nevét hozzákapcsolja; vagy


d) a férje családi nevét, hozzákapcsolva saját utónevét.


(2) A férj a házasságkötés után, választása szerint viseli


a) a születési nevét vagy a házasságkötés előtt közvetlenül viselt nevét; vagy


b) a felesége családi nevét, hozzákapcsolva saját utónevét.


(3) A férj, illetve a feleség a házasságkötés után házassági névként kettőjük családi nevét is összekapcsolhatja, hozzáfűzve a saját utónevét. Az összekapcsolt házassági név családi nevekből képzett része legfeljebb kéttagú lehet.


Figyelmedbe (és a többi hozzászóló figyelmébe) ajánlom a (3) bekezdés utolsó mondatát. A családnév nem lehet több kéttagúnál.

2020. márc. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha rám hallgatsz, a lehető legrövidebb variációt választod. Nekem két keresztnevem van, és a né+leánykori nevet vettem fel, és már rég megbántam. Majd ha lesz ráérős pár hetem, akkor megváltoztatom a férjem vezetéknevére, mert a négynevűség átok.
2020. márc. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Varga Róbertné biztosan nem, de a többiek leírták az opciókat. Én mindenesetre megtartottam az eredeti nevem, így az iratokkal sem volt gond. :)
2020. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, akkor most pontosan:

Tóth-Kovács Róbertné

Tóth-Kovács Róbertné Varga Erika

Tóth-Kovácsné Varga Erika

Tóth-Kovács Erika

Varga Erika


"Tóth-Kovács Róbertné Erika", "Tóth-Kovácsné Erika" NEM lehetsz, vezetéknév max kettő lehet, tehát a "Tóth-Kovács Varga" is kiesik. Azt hiszem, a Tóth, Kovács és Varga bármilyen kombinációja is jöhet, de max kettő, és kötőjellel.

2020. márc. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!