Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meghúztam a nagymamám kocsiját...

Meghúztam a nagymamám kocsiját! Hogyan fizethetném ki? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Megkért hogy vásároljak be neki mert ő nem mer most elmenni sehova. Odaadta a kocsiját hogy azzal menjek. Mivel béna sofőr vagyok és 26 éves létemre még autóm se volt, így sajnos egy mélygarázsban végighúztam az oldalát de úgy hogy be is horpadt. A tükör is bánta. Szerintem több százezres a kár. 1-es BMW-ről van szó. Én most vesztettem el az állásomat mert katas voltam és így buktam a “fizetésemet”. Mit tegyek most? A szeme elé se merek kerülni. Nincs semmi pénzem. Ha nem lenne ez a helyzet, akkor bevállalnék egy éjszakai munkát másodállásban de most sehova nem vesznek fel! Nincs is álláslehetőség sehol! Hogyan mondjam meg, mit tegyek most? Volt már valaki ilyen helyzetben?
2020. ápr. 9. 14:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos megérti, hogy most nincs állásod és a vírushelyzet miatt szinte lehetetlen találni. Mondd meg neki, hogy amint lehet munkába állsz és kifizeted
2020. ápr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki őszintén, hogy mi történt, azt is, hogy most nincs pénzed megcsináltatni, de ha majd megint tudsz dolgozni, akkor rendbe hozatod. Hidd el, ha szeret nem fog haragudni érte, balesetek mindig történhetnek még gyakorlott vezetővel is.
2020. ápr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Varga Péte4 ***** válasza:
95%
Nagymamája válogatja, mit tenne az adott helyzetben. Ha mondjuk, velem történne, magamban elmormolnék egy huszármiatyánkot, de nem hibáztatnálak. (Mert ugya nem rodeóztál vele.) Persze én nagyapa vagyok és nem ő. F/70
2020. ápr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
először is megérti, másodszor van állás csak alább kell adni az igényeket. Ismerőseim raktárba, postára járnak dolgozni stb. holott diplomás emberek.
2020. ápr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem vagyok diplomás, raktárba vagy postára is szivesen elmennék! Most is melós voltam, csak vállalkozóként fizetett ki a főnököm, máshogy nem vett volna fel. Ha tudtok valami fix munkát, akár árufeltöltő, szivesen vállalom a helyzetre való tekintettel (bár voltam daganatos és tüdőgyulladásom is volt már, de csak nem kapnám el ezt a kórt most)


Közben amíg írtam beszéltem a mamámmal. Nagyon kibukott, kiabált velem. Azt mondta hogy a jelenlegi helyzetben neki sincs pénze kijavítani és milyen hülye vagyok és béna. Nagyon kiabált szegény. Tényleg sajnálom az egészet! Nagyon sokat spórolt arra az autóra évekig, amíg használtan meg tudta venni. Tanulság: béna lúzereknek ne adj kölcsön semmit!

2020. ápr. 9. 15:15
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Micsoda remek sztori!! Kisnyudíjas nagymama spórolt pénzéből Bmw-t vett...


LOL

2020. ápr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

Igaz, az én nagymamámnak egy húszéves Astrája van, többször megmondta nekem, hogy elsősorban az én testi épségem a fontos. Én ilyen esetben simán bevallanám neki, hogy mea culpa, kárt okoztam az autóban, igyekszem lehető leghamarabb megtéríteni a kárt...


Valószínűleg a te nagyid is megérti, reméljük nem romlik meg a kapcsolatotok emiatt. :)


19F

2020. ápr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem szatyros-kisnyugdíjas a panelben! Könyvelőnőként dolgozott! Azért nincs tele pénzzel mert a 3 gyerekének megadott mindent, mellette a beteg testvérét is ő ápolta, gondozta 30 éven át! Ezért volt nagy öröm neki, hogy megvette az autót használtan!
2020. ápr. 9. 15:36
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

A legnehezebb részén már túl vagy, tud róla.

A fejedet nem szedte le, ez a lényeg.

Most törekedj arra, hogy legyen munkád, és szép lassan megtudd csináltatni a kocsit.

Szerintem megérti a nagyid, hogy most nem túl könnyű a deákokat kiperkálni a zsebből.

Sajnálom nagyon, hogy így alakult.

De a lényeg, hogy elmondtad.

2020. ápr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 MikeS13 ***** válasza:
49%
Amikor megkért, hogy menj el vásárolni és a kocsiját is odaadta (miközben tudta, hogy nincs gyakorlatod) bevállalta egy esetleges sérükés kockázatát is. Tehát 50%-ban az ő sara is a dolog. Ráadásul ez nem olyan probléma amivel nem lehet közlekedni. Majd amikor lesz pénzed megcsináltatod, de nyilván úgy, hogy ő is fizet bele. Pláne, hogy ő jobban áll anyagilag mint Te, és elvileg szerető nagymama aki elnézi az unoka hibáit, hiszen saját magát kell, hogy lássa benned. Szóval lazíts.
2020. ápr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!