Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan kéne rábeszélni a...

Hogyan kéne rábeszélni a nagynénémet, hogy vegyen részt nagymamám gondozásában?

Figyelt kérdés

Nagymamám nagyjából egy hónapja lakik nálunk, hordjuk orvoshoz, az ünnepek után műteni is fogják. Magándokikhoz vitték el a szüleim, az államira hónapokat kéne várni, nagyon sok pénzbe kerül. Apa otthon dolgozik, mama egész nap a nyomában van, nem hagyja békén. Szépen meg lett kérve ezerszer, hogy amikor apának konferenciája van, ne beszéljen bele, hogy ne akarjon minden elpakolni, hogy öltözzön fel rendesen és ne harminc fokra csavarja fel a fűtés, stb.

Mama egész életében egy akaratos és õnző valaki volt, mindenkivel veszekedett, soha egy jó szava nem volt senkihez. Anyáról 25 éven keresztül úgy beszélt, mint egy semmirekellőről, csak mert hozzá mert menni a fiához. Apával is elég rossz a viszonya, velem és a testvéreimmel sem hajlandó szóba állni, csak ha kell valami.

A nagynénémnek van egy iszonyat gazdag új férje)(tavaly pl. Neplálban nyaraltak), nem dolgozik csak otthon ül egész nap, de mamára rá sem néz, pedig kb. 15 percre lakik tőlünk, az orvosi költségekbe sem száll be.

Mi viszont már nem bírjuk tovább, anya azt mondta, már rosszul van mamától, én se bírom tovább, öt perc után már kiabálok vele, merg állandóan mindenbe beleszól, amihez amúgy semmi köze. Apa is teljesen kivan, mert egyrészt nem tudja lassan tovább elviselni, másrészt neki mégiscsak az anyja.

A nagynénémet viszont bele kell ebbe vonni, mert ha tényleg lesz műtét, utána mamát naponta kell majd gyógytornára vinni, amit nem fogunk tudni csinálni, egyszerűen nincs aki elvigye.

Hogyan beszéljünk vele, mit mondjunk neki? Apa nem hiszem, hogy tud vele rendesen beszélni. Mondtam, hogy ha kell én kiosztom, ha kell tudok olyab stílusban beszélni, amiből érzeni fog. De nekem nem hiszem hogy ennyire bele kéne folynom.

Nem arról van szó, hogy ki akatjuk dobni a mamát, de nincs rá sem idő k, sem kapacitásunk, hogy gondoskodjunk róla, ráadásul szüleim mindeketten dolgoznak, én egész nap az egyetemen vagyok, testvéreim is későn érnek haza. És a mamának két gyereke van, mindkettejülnek részt kéne vennie ebben.


2019. dec. 6. 16:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem fogod tudni rávenni, ha tényleg ilyen alja szülő volt, akkor nem lehet elvárni tőle, hogy ápolja. Inkább apádnak kéne felfognia, hogy rokonokkal nem kivételezünk, ha szar emberek, akkor se, ha a saját anyánk. Egy ilyen ember maradjon csak magára és ne is legyen senki, aki ápolja. Ha ennyire jól állnak, akkor maximum pénzt tudtok kérni ápolóra, ha ebben hajlandó segíteni, de ráerőszakolni nem tudjátok majd.
2019. dec. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Ha tényleg ilyen akkor teljes mértékben megértem a nagynénédet. Neki volt esze, nektek nem. Megszívtátok.
2019. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
A kórházból ne hozzátok haza, ennyire egyszerű.
2019. dec. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
És miért vállalná el? És miért is volt lényeges hogy gazdag a férje? Gondolom nem ok nélkül nem törődik a mamával.. Az meg irreleváns hogy dolgozik-e. Attól még nem köteles ugrálni csak mert te kitaláltad..
2019. dec. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
93%
Öregotthon?
2019. dec. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%

4-es a kórház nem fogja aszalni. Szólnak, hogy ekkor mehet a mama a haza, jönni kell érte, és kész. Ha nem jön a család, hazaküldik betegszállítóval. Nem megőrző.


Ha nem képes gondoskodni magáról, mielőbb kezdjetek el keresni egy szociális intézményt, ahol hátralévő életében eléldegélhet.

2019. dec. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Ha valaki olyan sutyerák, mint a fent említett mama, akkor azt be se kell fogadni. Csak rombolja a családi békét és nyugalmat. Idővel mindenki feszült lesz, rossz lesz a légkör ami mindenkire átragad.


Vannak jó kis otthonok, amik pont ilyenek miatt léteznek.

2019. dec. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%
Ha van ingatlana a mamának, annak fejében beveszik egy öregotthonba.
2019. dec. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy. Nem is értem hogy képzeled. Erre megvannak a megfelelő szakemberek és az otthon. A mama eladja a házát, az ára fedezi az otthont. Ennyi.
2019. dec. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%
Hát bocs, de nagynénédnek mi köze van hozzá, hogy ti ilyen hülyék vagyok? Minek vettétek magatokhoz? Ha apádnak nem bírja a lelkiismerete, mert "mégis csak az anyja", az megint csak az ő dolga. Berakni egy otthonba a vén banyát és az ajtót se kell rányitni többet.
2019. dec. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!