Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem szeretnék ennyi pénzt...

Nem szeretnék ennyi pénzt adni a férjem keresztlányának. Velem van a baj?

Figyelt kérdés

A férjemnek vagy egy keresztlánya, akkorról mikor mi még nem voltunk együtt. Mikor megszületett csinált egy spórolást a lánynak, amire X összeget spórolunk havonta. Ez 18 éves korára kb 1,5 millió forint lesz.

Teszem hozzá én ezt nagyon nagyon túlzásnak érzem, mert kb a kapcsolat az 0 közöttük, csak akkor találkozunk ha szülinap/névnap van, akkor is kb fél-1 óra. Akkor is sokallnám ezt a pénzt ha egyébként jó kapcsolatot lenne közöttünk, de így meg pláne. Ezt a pénzt én inkább a gyermekeinknek a jövőjére tenném félre. Ne nézzétek egy pénz éhes nőnek, de csak szerintem túlzás ez így?


2020. máj. 14. 10:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
56%

Tényleg elég nagy túlzás. Még ha nagyon tehetős is egy család, akkor sem jellemző ez a nagy összeg.

Beszéld meg vele, hogy mit gondolsz és hogy szerinted inkább mire kellene fordítani.

2020. máj. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 A kérdező kommentje:
Teszem hozzá, ugyanúgy kap szülinapra, névnapra, karácsonyra stb ajándékot, most hogy nagyobb pénzt...
2020. máj. 14. 10:53
 3/82 anonim ***** válasza:
89%

Mielőtt hozzámentél kellett volna ezt tisztázni!

Van egy vállalása, ígérete, így utólag segget csináltatni a szájából elég gáz.

2020. máj. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
82%
A másfél milla havi ~7000 forint, tehát nem egy horribilis összeg. De ha szerinted sok, akkor leülteted a férjedet és kozlod: Pisti, szerintem rengeteg ez a pénz, amit havonta a Mucikanak teszünk félre, szerintem x összeg elég rá.
2020. máj. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
70%

Ez havonta kb 7000 Ftra jön ki a 18 év alatt! Ez annyira kevés a havi jövedelmetekhez képest (még akkor is, ha mindketten munkanélküliek lennétek), hogy ezt sajnálni töle szemétség.

Ha a férjed ezt megígérte a lánynak, vagy akárcsak igéret nélkül szánta neki, akkor is az a jogos, ha a keresztlánya megkapja ezt az összeget!

Ez teljes mértékben a férjed dolga, ebbe neked fölösleges beleszólni és eléggé pénzéhes hatást keltesz ezzel.

2020. máj. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
79%
Születése óta félrerak, 18 év alatt a másfél millió hónapokra lebontva nem sok. Szerintem örülj, hogy ennyire gondoskodó.
2020. máj. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
81%

Attól, hogy akkor lett a keresztlánya, amikor te még nem voltál képben, neki még a keresztlánya.

Jó, hogy nem tagadja meg, mert lettél te.

Nagyon aranyos ötlet, hogy születésétől kezdve félretesz neki. Ez az összeg csak így egyben hangzik nagynak, de havonta tényleg nem nagy összeg.

Majd a férjed eldönti, hogy mit akar ezzel a pénzzel, hogy milyen kapcsolatban van a keresztlányával. Ne te mondd meg neki.

2020. máj. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
72%
Előre látom, mindjárt jön a komment, hogy nem 1,5 az, hanem 15 millió 😎
2020. máj. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
87%
Nekem eszembe nem jutna beleszólni ilyesmibe, ha a párom már akkor eldöntötte volna ezt, mikor még nem voltunk együtt. Van saját keresete? Gondolom, abból veszi el, nem a tiédből. Ha ő úgy ítéli meg, hogy ez megilleti a lányt, akkor neked nem sok jogod van ebbe beleszólni. Elhiszem, hogy közös kassza van, de attól még a párodat ezzel a dologgal együtt fogadtad el, mikor megismerkedtetek. Havi 7 ezer forintról van szó, ennyi saját döntése hadd' legyen már.
2020. máj. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 A kérdező kommentje:
Közös kasszán vagyunk, de nem is ez a lényeg, hanem h kb. a szomszéd kislánynak is adhatnánk ezt a pénzt. Sőt a saját gyerekeinknek is..
2020. máj. 14. 11:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!