Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan húzzam meg a határokat,...

Hogyan húzzam meg a határokat, szabályokat ha rokonok randalírozó gyerekei jönnek hozzánk, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés

Most kötöztünk össze párommal egy nagyobb lakásba, az előző kicsi volt és ott is voltak problémák, néha az ő bátyja eljött a gyerekeivel, akkor kuss volt a nevünk, ő nem szólt nekik kb semmiért, én meg nem szólhattam, mert még a bátyja sértődött meg hogy rá merek szólni a saját házamban. Pedig ágyon ugrának, falat dübögtetik, rohangáltak fel és alá a picike lakásban ha eljöttek. Most ugyan egy nagyobba költözünk, de új lehetőség, új szabályokkal, a gyerekek nőttek ugyan de még mindig problémásak meg ugy unblock is érdekelne a kérdés: ki mit és mennyit enged meg rokon gyerekeknek ha VENDÉGSÉGBEN vannak? Volt e hasonló problémája valakinek, sértődés ha rájuk szóltatok vagy valami?


Nálunk sokáig úgy volt hogy tűrtem de aztán elkezdtem szólongatni őket, eleinte megsértődtek és hazamentek a szülők a gyerekekkel, aztán már nem nagyon látogattak, és tök érdekes, hogy mikor külön mi vigyáztunk rájuk a lakásunkban, sokkal normálsabbak voltak.


Nálunk az derült ki - szerintünk - hogy mivel a szülőjük sohasem szól rájuk semmiért, amikor velük vannak, "kvázi" anyu által be vannak védve és ezért mindent megengednek maguknak.


Kinek mi a véleménye? Sztorikat is várok!



2020. máj. 17. 10:25
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A teljes képhez az is hozzátartozik, hogy én amikor náluk vagyunk, sosem szólok, mivel úgy gondolom ott otthon vannak. Ezért nem értem mikor néha olyan van hogy szóltunk, mert már betelt a pohár - de tényleg csak finoman - akkor a gyerekek beduzzognak, vagy a még jobb a szülő "sértődötten hazaviszi" tőlünk, merthogy "nem szívesen látjuk".
2020. máj. 17. 10:27
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Menjenek is haza nyugodtan ,ha nem tudnak viselkedni . Szerintem a ti házatokban igen is jogod van szólni ,ha az ágyadon ugrálnak meg a falat döngetik . Otthon azt tesznek tönkre amit akarnak .

Amúgy ezek azok az emberek,akiknek a purgyéja ha tönkretesz valamit,még ő van felháborodva ha szólsz neki,hogy fizesse ki .

2020. máj. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Nagy Feró tudja a megoldást! https://www.youtube.com/watch?v=Znh5Jh0vGv8
2020. máj. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
95%
Szerintem is van jogod szólni, hisz a Ti lakásotok, Ti szabályaitok, ha valóban ilyen rendetlenek és túlmozgékonyak nem kötelességetek elviselni.
2020. máj. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Elsősorban a sógorodnak kéne szólni, nem a gyerekeknek. A gyerekek játszanak, nem azzal foglalkoznak még, hogy mi illik. Mondjuk miattam a saját szüleim szégyellték magukat a legjobban, ha neveletlen voltam, kaptam is pár olyan sallert, hogy 40 évesen is emlékszem rá.
2020. máj. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%

Egyszerűen.

Nem hozhatják a gyerekeket. Ők nagyon szívesen látott vendégek, de gyerekek nélkül, ha jönni akarnak.

2020. máj. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem kellene beszélni a szülőkkel. Ők a gyerekesek, ha így besértődnek, ezek után mit lehet várni a gyerekektől? Meg kellene mondani nekik, hogy szívesen látjátok őket, de szeretnétek, ha kontrollálnák a gyerekek viselkedését, vagy legalább ne sértődjenek be, ha normális hangnemben ti rászóltok a gyerekekre, sőt, erősítsenek meg titeket, pl. "Igen, Jocóka, a xy jól mondta, nem szabad az ágyon ugrálni." Egy normális felnőtt ember számára ez nem jelenthet problémát. Másrészt a gyerekeknek érdemes valamilyen vonzó elfoglaltsággal készülni, amit szabad. Az érzékeny felületekre újságpapírt, nejlont kell teríteni, és mondjuk ott szabad gyurmászni vagy rajzolni. Esetleg olyant is lehet, hogy egyszer, amikor jól viselkednek, szót fogadnak, búcsúzáskor kapnak valami apróságot, pl. kindertojást, matricát, stb., hangsúlyozva azt, hogy ez azért van, mert jól viselkedtek, nem ugráltak, stb. Akkor lehet, hogy következő alkalommal már tudatosan figyelnek.
2020. máj. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
A gyereknek nem kell ajándékokat venni,azért mert szótfogadott. Elsősorban nevelni kéne őket,rájuk szólni,és büntetni ezért a viselkedésért .
2020. máj. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
7-es voltam, igen, alapból nem kellene. De most kibontakozhatna egy vita, hogy mi a hatásosabb, a büntetés vagy a motiválás, legalábbis abban az esetben, ha a szülők nem voltak képesek kialakítani egy belső igényt a gyerekekben az iránt, hogy kontrollálják a saját viselkedésüket. Mivel rokonokról van szó, akikkel a következő pár évben sűrűn fognak találkozni, a kérdezőnek én a motiválást ajánlanám, mivel a büntetés a szülő feladata, ők meg már a rászólástól is besértődtek. Feltételezem, hogy közeli rokonokról lévén szó még sokszor fognak jönni a gyerekek, ha a kérdező a negatívabb oldal felé mozdulna el, csak családi veszekedés lenne. A cél pedig az, hogy a gyerekek normálisan viselkedjenek, és élhető maradjon a lakásuk akkor is, amikor ott vannak. Egyébként az apró ajándék csak egy plusz ötlet volt több más dolog mellett, amivel irányítani lehetne a gyerekeket és a szülőket.
2020. máj. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Mi házunk, mi szabályaink. Természetesen nem engedem meg, hogy tomboljanak, pláne, ha még a szomszédokat is zavarnák vele (bár nem tudom, mit jelent azt, hogy "dübögtetik" a falat, gondolom úgy érted, hogy ütik), vagy ha potenciálisan kárt okoznak, esetleg még saját magukra is veszélyes lenne. Ha megsértődnek ezért a szülők, akkor ne jöjjenek, és kész. Ilyen egyszerű.


Az "unblock" pedig helyesen en bloc, hacsak nem a "felszabadít" szó helyett akartad használni...

Az en bloc jelenti azt, hogy "mindenestül", vagy "teljes egészében". Francia eredetű kifejezés, nem angolosan kell írni. Még a német Am Block is használatos, hasonló jelentéssel. "Unblock" viszont semmiképp, mert teljesen mást jelent.

2020. máj. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!