Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rég nem látott rokonok akarják...

Rég nem látott rokonok akarják felvenni velem a kapcsolatot, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm szerint kerestek: állítólag nehezményezték, hogy nem tartom már velük a kapcsolatot, de nem tudni milyen valós szándékaik vannak. Eddig nem volt arra lehetőségem, hogy újra megtaláljam őket.


Felvegyem velük a kapcsolatot, járhatok rosszul? Volt már valaki hasonló helyzetben?



2020. máj. 20. 05:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Nyertél a lottón, és megtudták? Vagy miért gondolod, hogy rosszul járhatsz?
2020. máj. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Te mit szeretnél?


Akarsz velük kapcsolatba lépni?


Miért szakadt meg a kapcsolatotok?

2020. máj. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Furcsának tartom, hogy csak évek után bukkannak föl, és már nem tudom milyen emberek (az se jó jel, hogy engem vádolnak a kapcsolat megszakadásáért).

Pár haver szerint csak pénzt akarhatnak, de kaptam olyan véleményt is, hogy: "biztosan csak újra össze akarják kovácsolni a családot és csak sokáig tartott mire megtaláltak valakit aki értesíthet engem, esetleg történt valami amiről beszélnünk kell".

Rossz ómen az is, hogy nem rég családi tragédia történt náluk. Emiatt lehet, hogy jobban össze akarnak tartani, vagy felhasználhatják az esetet érzelmi zsarolásra.

2020. máj. 20. 06:16
 4/32 A kérdező kommentje:

2-es: a kapcsolat a szüleim válása miatt teljesen megszakadt sok-sok éve (a családom anyai és apai ága azóta meg van sértődve egymásra), én pedig... nos nem tudom hogyan álljak ehhez az egészhez.

A fő félelmem az, hogy esetleg valamelyik találkozás vagy beszélgetés rosszul sül el és utána is zaklatni fognak, a barátaim véleményét pedig már leírtam.

Igazából beszélnék velük - de nem azért, mert hiányoznak -csak borzasztóan kíváncsi vagyok mit akarnak mondani nekem ennyi idő után.

2020. máj. 20. 06:26
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Te akarsz velük újra kapcsolatot? Nekem nem úgy tűnik. Ha pedig így van, kit érdekel, hogy ők mit akarnak? Már úgy indítottak ismerősödnél, hogy a te hibád, hogy nem beszéltek. Én nem keresném őket.
2020. máj. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Én kapcsolatot és összejöveteleket nem akarok velük, mert eddig jól megvoltam nélkülük, az ismerősömmel folytatott beszélgetésük össze-vissza volt és csapongó.

Kezdetben az elérhetőségemet kérték (amit a haverom nem adott meg, szerencsére), utána hangnemet váltottak: "minden" miattam meg a "családom" miatt van, és biztosan érdekember vagyok, mivel nem kerestem senkit. Hozzátettek, hogy igazán kereshettem volna őket eddig is, de nekem sincs fogalmam róla miért kellett volna keresnem őket, mikor a nevüket is alig tudom. Nem tudom, hogy ez érzelmi zsarolás, vagy csak kétségbe estek, mert majdnem megtaláltak, és "újra elvesztettek".


Azt, hogy konkrétan miről akartak beszélni nem mondták, de elvileg várják, hogy felkeressem őket.

2020. máj. 20. 06:45
 7/32 anonim ***** válasza:
85%

2es vagyok:ha rosszul sül el a találkozó,hogy tudnak zaklatni?

Telefonszámod lecseréled,faceon letiltod őket.

Tudják hol laksz?

2020. máj. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok:akkor hagyd őket,jól megvoltak nélküled eddig is!

Én nem keresném őket!

2020. máj. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonymousreview60 ***** válasza:
45%

Én találkoznék velük, mert:

1. A szüleim (rokonai) miatt megszakadt kapcsolat még hasznos lehet. Főleg, ha tisztázható, hogy te nem azért nem kerested őket, mert utálod őket, hanem mert a két malomkő (rokonság) közt őrlődtél és kisebb gondot is nagyobb volt. Ráadásul gyerek voltál.

2. Kiderül, mit akarnak. Ha pénzt stb., akkor tudhatod mire számíts a jövőben.

2020. máj. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
75%

Egyik unokatestvéremmel 20 év alatt kb 5x találkoztam, de a család többi tagja sem látta sokkal gyakrabban.

Mostanában pedig egyre többet találkozott velük és velem is szeretett volna, de ezt nem gondoltam komolyan, mert csak az apja mondta mindig. Pár hete eljöttek hozzánk, lett egy random családi összejövetel és nagyon jót beszélgettünk. :)

2020. máj. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!