Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti felvennetek vele a kapcsola...

Ti felvennetek vele a kapcsolatot ujra?

Figyelt kérdés

Kicsi korom ota kulon elnek a szulok, apamat 14 eves koromban ismertem meg jobban, elotte evente kb egyszer beszeltunk. Viszont megromlott a kapcsolatunk.


Tavaly nyaron ugyvedi levelben ertesitett, hogy en nem jarok iskolaba es igy o visszaperli a penzt, amit nekem gyerektartas gyanant kuldott. Nekem kuldte igen, igy egyeztek meg anyuval, ez volt a zsebpenzem, 2 havonta 20-30 ezer forint, mert nem fizetett rendszeresen (14 eves korom elott abszolut semmit). Jartam iskolaba, minden felevemrol elpostaztam neki az iskolalatogatasit, nem is ertettem a feltetelezest. Az ugy lecsengett, nem kerestuk egymast. Nagyon sokaig haragudtam ra, es nem is ertettem mi volt ez a huzasa. De ugy erzem elgyaszoltam ugy nagyjabol. Erre marciusban keresett, az esetre majd 1 evre ra, hogy beszelnunk kell. Elutasitottam. Ket hete telefonon hivott, nem ismertem fel az idegen szamot es ugy szolt bele, hogy "szia, mi ujsag", mintha heti szinten beszelnenk. Amint felismertem a hangjat ranyomtam a telefont.

Anyum nyaggat, hogy "de megiscsak az apad" es azt erzem probal kicsit buntudatot kelteni bennem, pedig nem szivleli o sem. Bar egyszer ellene, egyszer mellette beszel, eleg erthetetlen...

Lehet belul sajnalom kicsit apamat, hogy egyedul maradt, viszont amint eszembe jut, hogy jogi uton megtamadta az egyszem lanyat, uresseget erzek.

Ti mit tennetek?

22/L


2019. aug. 12. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen jogosan érzed azt, hogy nincs többé dolgod vele. Hagyd a fenébe, semmi szükség egy ilyen "kapcsolatra". Anyukádnak pedig nincsen joga nyomás alá helyezni, vagy érzelmileg zsarolni ezért. Felnőtt ember vagy, el tudod dönteni, hogy kivel tartasz kapcsolatot, és kivel nem. Olyan meg nincsen, hogy "mégiscsak az apád", mert ezt a megnevezést nem érdemelte ki.
2019. aug. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
" Amint felismertem a hangjat ranyomtam a telefont." Ezt semmiképpen! Szép nyugodtan közlöd amiket itt leirtál, és a végén, hogy eddig leszart, te ezt tudomásul vetted, akkor maradjatok is annyiban.
2019. aug. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
95%
Aki a lányát megpróbálja beperelni, annak nincsen lánya. Szomorú ezt olvasni, de nálunk is történtek hasonlók. Életem legjobb döntése volt hogy megszakítottam a kapcsolatot az olyan rokonnal aki csak kivett az életemből.
2019. aug. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Nem az apád. Anyád ágyasa volt.
2019. aug. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%

Én nyitott lennék rá mindezek ellenére. Velem se bánt jól, mégis bármit megadtam volna, ha egyszer eszébejutok és felkeres.


Én próbálkoztam helyrehozni apámmal a kapcsolatot a közelmúltban, de lerázott azzal, hogy most születik majd gyereke és már most imádja. Engem nem látott 6 éve, gyerektartást is azért küldött, mert Anyu megelégelte, hogy nem fizeti évek óta. Amint befejeztem a sulit, már csak húgomnak küldte a pénzt.

Megírtam neki, hogy szeretném a kapcsolatunkat helyrehozni, majd közölte, hogy ő nem szeretné és hagyjam is békén, mert ùj családja van.


Ha neked itt a lehetőség és megtudsz neki bocsátani, szerintem add meg az esélyét, hátha sikerült felnőnie az "apasághoz".

2019. aug. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%

Kedves Kérdező!


Én az ilyet csak idézőjelesen szoktam annak nevezni, mert Hamurapi idején azt tekintették a gyerek apjának, aki felnevelt egy adott gyermeket. Hagyjuk már ezt a "Mégiscsak az apád" szlogent. Ezt azok mondják, akiknek rendes apjuk volt és bele sem szagoltak az ilyen helyzetbe, meg az álszent vén nyanyák, akiket ha az oroszok nemzettek is vállalta gyermeküknek az Anyjuk férje, ergo így volt apjuk Van erre egy jobb szó: spermadonor.

Nekem is hasonlóan "jó" "apám" van mint a Tied, ezért soha nem is beszéltem vele. Amikor Anyám terhes volt csalta egy másik nővel, Anyámat elmegyógyintézetbe, engem pedig nevelőintézetbe akart juttatni. A válás után nem kaptam tőle semmit, még köszöntést sem ünnepekkor, csak a kötelező tartásdíjat fizette 24 éves koromig. Akkoriban addig fizettek az állami gondozott gyermekekért is. Pontosan azon a napon adta be a bíróságnak a kérelmét a tartásdíj megszüntetésére, amikor betöltöttem a 24-et, a tartásdíj megszüntetésével kapcsolatos tárgyalást pedig akkorra időzíttette, amikor a 25. házassági évforduló lett volna Anyámmal. Megígérte Anyámnak, hogy elintézi, hogy ne legyen belőlem semmi. Az egyik munkahelyemről ki is rúgatott olyan felmondással, ami a későbbiekben is nyomot hagyott. Nem érzem magam vesztesnek, hogy egy ilyen alak nem volt része az életemnek. Amikor lediplomáztam, Anyám és a Nagyszüleim az általad is említett mottó mormolásával rá akartak venni, hogy hívjam meg a diplomaosztómra, de megmondtam, hogy a legkevésbé sem vagyok rá kíváncsi. Ennek már több, mint 10 éve. A temetésére sem fogok elmenni. Az ilyen "apának" nem nevezhető akárki értéke nem fog megnőni a számomra attól, hogy meghal.

Sokkal tiszteletreméltóbb dolognak találom, ha már valaki nem akar gyereket, mindent megtesz annak érdekében, hogy ne legyen neki, mint azt aki otthagyja, vagy beadja a nevelőotthonba. Annál meg pláne, amit Veled és Velem művelt az a személy, aki legyártott Minket.

2019. aug. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Ez az ember nem az apád. Nagyon szomorú, de ez az igazság.

Jobban jársz, ha ezt tudatosítod magadban, feldolgozod ezt az "ürességet" és továbblépsz.

Ne agyalj rajta túl sokat! A lelki egészséget nehéz és hosszú folyamat megteremteni, de az első lépés az, hogy kizárod az életedből azokat, akik nem jobbá, hanem rosszabbá teszik az életedet.

2019. aug. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azt erzem, hogy lett volna ideje boven helyrehozni a dolgokat, hisz mikor 14 voltam megadtam neki a masodik eselyt, hogy felnojjon az apasaghoz. Eddig birta, velem is elkezdett kotoszkodni. Egyebkent az egesz csaladja ellene fordult, nem kernek belole, mert mindenkit be akart perelni, fel akart jelenteni. A szalagavatomra nem jott el, csak a ballagasomra, akkor is az epp aktualis nojet hozta es annak 3 gyereket, es elvarta, hogy etessuk meg az egesz pereputtyot. Van egyebkent egy feltesom apam agarol, 3 eves kisfiu, ot is leszrja ahogy anno annak idejen velem tette, ott is fenyegetozott birosaggal es egyebekkel, de a no lemondatta apamat minden felugyeleti jogrol, nem kell nekik se gyerektartas se semmi, csak hagyja oket beken.
2019. aug. 13. 08:10
 9/13 anonim ***** válasza:
Messze ívben kerüld el, az ilyen ember nem változik! Ne hagyd, hogy belemásszon az életedbe! Írtad, hogy már meggyászoltad. Ő eközben vígan élte az életét, puncira vadászott, és le sem sz.arta, hogy mi van veled. Egye meg amit főzött! Remélem impotens lesz, azt érdemelné, nem kapcsolatfelvételt.
2019. szept. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

Valtoztasd meg a vezetékneved Te is anyaira a születésit! Lehet! Küldd át az okiratok másolatát. És hidd el soha többé nem mer zaklatni.


Tapasztalat!

2019. szept. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!