Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Muszáj csak azért megbocsátani...

Muszáj csak azért megbocsátani valakinek, mert az családtag?

Figyelt kérdés
Folyamatosan azt hallom mindenhonnan, hogy nem szabad haragudnom, mert rokon, sőt közelebbi rokon. Az anyukám testvéréről van szó. A családomban már szinte mindenkibe belekötött. Először az apukámat kezdte el bántani, majd az anyukámról kezdett el csúnyán beszélni, és a legvégén pedig bennem talált olyan dolgot, amibe bele tudott kötni. Telefonon felhívott, kiabált velem elmondott mindenféle sz@r alaknak. Ezek után én úgy döntöttam, hogy meg szeretnék szakítani vele minden kapcsolatot. Anyukám ebbe teljesen bele van betegedve, és folyamatosan azt mondja, hogy meg kell bocsátanom neki, mert családtag. Viszont annyi rosszat kaptunk már tőle, hogy szeretném kizárni az életemből. Tényleg én vagyok a szemét emiatt? Tényleg csak azért muszáj elnéznem neki a sok rosszindulatot, mert rokon?
2020. jún. 8. 23:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Hát igen... A rokoni kapcsolat. Mondj egy okot anyudnak h miért haragszol rá. Aztán beszélj azzal a bizonyos rokonnal h ő aztán nagyon tuskó és ha nem változtat akkor te mond h nem bírod és akkor megszakíthatod a kapcsolatot
2020. jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
99%
Szia! A vér nem, de a tettek tényleg köteleznek..ne azt tekintsd családtagnak, aki vér rokon, hanem aki úgy is bánik veled. Én már meg tettem hogy vér rokont ki zártam az életemből/életünkből. Mindenkinek jobb így. De haragudni ne haragudj senkire, téged emészt fel. Engedd el valamilyen módon, és ingnoráld.,
2020. jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Savlekotő ***** válasza:
100%

Nem,és ne hagyd hogy mások manipuláljanak,és beszállj ebbe a belénk rugdosnak mi meg akkor is bájolgunk tartjuk a fejünket a további rúgásokhoz hintába,mert magadat mérgezed az ilyen mérgező egyénnel.. Ignoráld azt jó napot.

70F

2020. jún. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Miért lenne muszáj?

Húgommal évek óta nem beszélünk a drogos barátja miatt.Ő(k) próbálnak velem kapcsolatba lépni,engem nem érdekel!

A drogos nem változik!

2020. jún. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Körülöttem több családtag is azt mondja, hogy rokonokra nem haragudhatunk és nem zárhatjuk ki őket az életünkből, mert igazán csak rájuk lehet számítani. Kérem szépen a szüleimen kívül több olyan barátom van, akikre sokkal inkább előbb számíthatok, mint akármelyik rokonomra.
2020. jún. 8. 23:21
 6/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Nem muszáj. Megbocsájtani annak szabad, akire nem akarsz haragudni vagy haragudtál, de őszintén bocsánatot kért. Anyukádnak mondd el, mivel ártott a testvére, és miben nem számíthattál rá, és hogy nem akar javulni. Ennek fényében érthető, hogy nem akarsz kapcsolatot.
2020. jún. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan szakítsd meg vele a kapcsolatot. Én is azt tapasztalom, hogy a közeli barátokra jobban lehet számítani, mint a családtagokra. Hiszen a barátaidat megválaszthatod.. de egy mérgező embert nem kötelező elviselned, még ha családtag is. Édesanyád viszont biztos nem fog rád hallgatni. Nálunk is van hasonló probléma a családban, de szerencsére már felnőttem és elköltöztem,így ki tudom vonni magam a rokonlátogatós programokból, de azért fáj hallgatni, hogy mennyi mindent el kell tűrni anyunak, csak mert apám rokona az illető...
2020. jún. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sok mindenkit kell hogy ignoráljak a rokonaim közül, ha nem így lenne minden értelemben lehúznának...


Kérdésre válaszolva nem,nem muszáj erre senki sem kötelezhet, még anyukád sem. Az meg hogy kivan akadva anyukád hát az nevetséges, neki ehhez semmi köze ez a te dolgod, mond meg anyudnak hogy semmi köze hozzá és hogy ne okoskodjon bele ebbe a dologba.

2020. jún. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten fájdalmas dolog az, ha valaki olyannal van problémánk, aki rokon, esetleg közelebb is állt az átlagnál hozzánk.


Robert Katalin írónőtől van egy idézet, ami eszembe jutott:

"Nem hiszem, hogy egyeseket jobban kellene szeretnem másoknál, csak mert a rokonaim. Nem én választottam őket, és talán nem is köt minket össze más, mint a vér."


Na most, nekem is vannak rokonaim, akik nem hiányoznak az életembe. Köztük van az édesanyám, és az Apai ág rokonai. Indok miért én dolgom, de annyit leirok: hogy nem az én hibám. Tehát, ha anyád verné téged, éheztetne, es" Én szültelek, akkor is szeretned kell ha nem" mentalitás nincs érvényben. Nincs igaza.


Javaslom, ha a rokonoddal való kapcsolatod legyen olyan, amilyen: amit megerdemel, kapja meg. Ne legyen félelmed, azonban légy körültekintő. A revans mindig jöhet olyan helyről, ahonnan soha nem számítasz.


Állj ki magadért családon belül, óvatosan.

2020. jún. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Na arra aztán baromira lehet számítani, ha elhord mindennek különösebb ok nélkül. Megbocsátani akkor kell, ha bocsánatot kért és őszintén megbánta. De azért szemethunyni bárki bunkósága felett, mert rokon, úgy hogy nem kért bocsánatot ... elég nagy hülyeség.

Amúgy pont ezért viselkedik így, mert megtehető, mert nincs következménye, mert mindenki "elfelejti", hogy mekkora egy görény tud lenni. Ez nem megoldás. Sajnos a rokonainkat nem válogathathuk meg.

2020. jún. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!