Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek, ha az unokatesóm...

Mit tegyek, ha az unokatesóm folyton rám ír és nem hagy békén?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves unokatesóm, aki folyton rám ír. Ha nem írok neki vissza, vagy nem válaszolok neki azonnal, akkor az a kis hulye szól az anyjának, aki szól az én anyámnak, és én vagyok lekiabálva, mert nem beszélgetek vele. Meg folyton felhív telefonon is, 70 perceket "beszélünk", nincs közös témánk, és ennek a 70 percnek a 3/4-e néma csenddel telik, vagy 30x megkérdezi közbe, hogy mit csinálok. Unalmas már.

De ha nem veszem fel neki vagy nem írok vissza neki azonnal, akkor anyám balhézik itthon.


2020. júl. 24. 22:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy fáradt vagy és le kell feküdnöd aludni vagy el kell menned itthonról mert dolgod van
2020. júl. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 vantel ***** válasza:
98%
Na és ha leordítanak, csak egyszer kell végig ellenálnod,többé nem lesz kötelező.
2020. júl. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyud mellé ülj le legközelebb amikor hív, hogy végig élvezze ő is ezt a kínszenvedést. Aztán beszélj vele, hogy emiatt nem szeretnéd a jövőben ezt folytatni.
2020. júl. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Unatkozik. Az anyukájának kellene szólni neki hogy ne zaklasson téged ilyen hülyeségekkel.

Menned kell mert megy a hasad, mert tanulnod kell, mert éppen eszel és evés közben nem illik beszélni, csámcsogni. Köszönj el és rakd le. Szeretem a gyerekeket , de nehogy már egy 8 éves irányítson.

2020. júl. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
30%
Kereshetnétek valami játékot is amit tudtok együtt nyomni. Kismillió ingyenes multis cucc van a neten. Valami biztos beleesik az érdeklődésetekbe amiben egy 8 éves is el tud pattogni. Rocket League pl hamarosan f2p-re vált.
2020. júl. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az anyjával! Magyarázd el neki, ha már egy kisgereknek telefont vett, akkor tanítsa meg neki, az illemet és, hogy hogy kell használni! Azt is szóvátehetnéd, hogy ha az anyuka nem ér rá foglalkozni a gyerekkel, ne neked kelljen online baby-sitterkedni.
2020. júl. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
99%
Balhézik az anyád. És? Közlöd vele, hogy nem érsz rá. Ne vedd fel a telefont, az üzenetekre csak több napos késéssel reagálj, röviden. Meg fogja tanulni.
2020. júl. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#6

Miért kellene vele játszanom?


#többiek

Hát amikor balhézik, akkor nem szokott elengedni sehová se barátaimmal, mert ha kunszt a dedós unokatesóm, akkor legyen kunszt a barátok.

2020. júl. 25. 04:15
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Tartsál ki, az anyád csak erőből cselekszik, tehetetlenségből és butaságból. Ezt ő is tudja. Szegezd neki a kérdést, hogy az unokatestvéred fontosabb neki, mint te? Ettől zavarba fog jönni. (egyébként tényleg: a testvére fontosabb neki, mint te.) Ha következetes vagy és kibírod, ha nem enged el valahova, előbb-utóbb abba fogja hagyni, mert tudja, hogy nincs igaza, és a lelkiismerete nem fogja békén hagyni.

Azt is megteheted néha, bár én azt mondtam, hogy egyáltalán ne vedd fel, hogy mikor telefonál, szó nélkül átadod anyukádnak: "Anyu, telefon." Ettől mindketten meglepődnek. És ha anyukád közli, hogy nem neki dolga a 8 évest szórakoztatni, rákontrázol, hogy neked sem.

2020. júl. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Tiltsd le. Nem kötelességed egy 8 évest egész nap szórakoztatni. Ha anyád balhézik, várd meg, míg lenyugszik, aztán meséld el neki, hogy túl nagy közted és az unokatesód között a korkülönbség, nem tudsz a gyerekkel mit kezdeni. Biztosan több napos sértődés lesz, de legalább nyugtod lesz. Anyukád hozzáállása meg tök gáz, hogy ennyire meg akar felelni a testvérének. Akkor szórakoztassa ő a gyereket!
2020. júl. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!