Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek, ha az unokatesóm...

Mit tegyek, ha az unokatesóm folyton rám ír és nem hagy békén?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves unokatesóm, aki folyton rám ír. Ha nem írok neki vissza, vagy nem válaszolok neki azonnal, akkor az a kis hulye szól az anyjának, aki szól az én anyámnak, és én vagyok lekiabálva, mert nem beszélgetek vele. Meg folyton felhív telefonon is, 70 perceket "beszélünk", nincs közös témánk, és ennek a 70 percnek a 3/4-e néma csenddel telik, vagy 30x megkérdezi közbe, hogy mit csinálok. Unalmas már.

De ha nem veszem fel neki vagy nem írok vissza neki azonnal, akkor anyám balhézik itthon.


2020. júl. 24. 22:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%
Egész nap legyen a kezedben a telefon, hogy a 8 éves csicskáztasson? Szedd le a wifit, kapcsold ki a telefont és kész, fél napig biztos nélkülözhető vagy. Lemerült, nem érsz rá, hagyd otthon. Anyád sem tudja kezelni a helyzetet, azt látom. Hány éves vagy?
2020. júl. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
5%
11-es, csak nem gondolod, hogy azért ne használja a telefonját, mert 1 ember szórakozik vele?!?!
2020. júl. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%
Azt írtam, hogy fél napig, nem, hogy örökké. Gondolom, a kérdező is max. kamasz.
2020. júl. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
És akkor mi van, ha fél napig nem használja?
2020. júl. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Istenem de gyász itt mindenki.


Nem akar vele beszélni tiltsa le a fenébe. OP-nek meg akkor legyen annyi töke végre, hogy beszél az anyjával normálisan és elmondja, hogy mi baja van.


Ez csak 2 csicska aki arra is életképtelen, hogy kinyissa a száját.

2020. júl. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Azér az sem semmi, hogy a gyerek anyja egyből rohan a te anyádhoz panaszt tenni. Látszik, hogy ő mennyire akarna a saját kölykével foglalkozni, így inkább mindent megtesz azért, hogy te foglald le őt órákig, csak hogy neki ne kelljen. Gyönyörű.

Anyád is tudja ezt, és csak azért veszekszik, mert hate kiszállsz a játékból úgymond, akkor az anyuka majd biztos a te anyádra sózza.

Egyikőtöknek sem kötelessége egy 8 éves rokonnak a személyi bohóca lenni. Tiltsd le Facebookon, telefonon meg a számát és kész. Ha anyád hisztizik, szórakoztassa ő. De én az unokatesód anyjához is lenne egy-két szavam, mert nem neked szülte a gyerekét. Ő az anyja foglalkozzon ő vele.

2020. aug. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Az nem semmi...én közölném a anyáddal, hogy ne veled veszekedjen már, hanem az unokatesód anyjával, mert neki kötelessége foglalkoznia a SAJÁT gyerekével. De mi ez már?? Ha a gyerek unatkozik, akkor az anyja már rohan a te anyádhoz, hogy foglalkozzatok már vele.

Megoldás: Tiltsd le facebookon, meg tiltsd le a számát telefonon. Ha anyád hisztizik és büntet, ne törődj vele, mondd meg neki, hogy ha neki ez annyira fontos, foglalkozzon ő vele mert te nem vagy bébiszitter.

Anyád is rá fog fanyalodni egy idő után, hogy megemberelje magát és helyre tegye az unokatesód anyját.


De én kerek perec megkérdezném az unokatesód anyját, ha megint jön panaszt tenni, hogy netán nekem szülte-e a gyereket?

2020. aug. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem az unokatestvéred a hibás, kérdező. Unatkozik, egyedül van, az anyja meg sz@rik rá magasról. Ez persze nem ok arra, hogy téged zaklasson, mert elhiszem, hogy egy 8 évessel nem tudsz mit kezdeni és jobb dolgod is van, mint egy önjelölt bébiszitter-bohócot alakítani akaratod ellenére. Benned talált valakit, aki valamennyire lefoglalja, mert a saját anyjáról már letett, őt szemmel láthatóan nem érdekli a gyerek, csak az a fontos, hogy valaki lefoglalja, addig se az ő nyakán lóg.

Ezt viszont közölném anyukáddal, mert ez nagyon nincs rendben, hogy a gyerek szülei ennyire tesznek rá, hogy még arra is képesek, hogy a rokonoknál verjék az asztalt, hogy foglalják már le azt a 8 évest. Nem a te dolgod őt pesztrálni, és ezt anyud is tudja, de neki is be kell látni, hogy ez így nem mehet tovább, mert neked is van saját életed, és nem a tiéd a gyerek. Ülj le anyuddal és beszélgess el vele erről a dologról, plusz az unokatesódnak is ideje lenne már saját korabeli barátokat, haverokat találnia.

Őszintén szomorú, hogy ha a gyerek a saját anyjához fordul, akkor az meg rohan másokhoz panaszt tenni, mert mindenképp el akarja kerülni, hogy neki kelljen foglalkoznia a saját gyerekével. Ezt megmondanám anyukádnak is. És nem, az nem érv, hogy "de hát ő rengeteget dolgozik meg stresszel". Ő baja, oldja meg ő, nem másnak vállalta a gyereket, és neked is meg anyukádnak is van jobb dolgotok.

2020. aug. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 gerati6395 ***** válasza:

Szerintem egy nap egyszeri hívásban korlátozd le őt.

Nappalra tedd hívótiltásra, este hívd, és adj neki 3 percet. Ezt mond is meg neki.

Egy hét után megszokja

2021. márc. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!