Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek, ha "félek" a...

Mit tegyek, ha "félek" a nagybátyámtól?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni.

Amikor kisebb voltam, akkor egy egész nyarat a nagybátyáméknál töltöttem és az unokatesóimmal játszottam.

Nagybátyám valamilyen szinten már akkor alkoholista volt, sokat ivott, és amikor ivott, akkor okkal- ok nélkül bántott engem.

Volt olyan, hogy fociztunk unokatesómékkal, átment a labda, én meg át akartam menni érte a szomszédba, és ezt amikor meglátta, megvert engem valamivel (már nem emlékszem mivel). Volt, hogy csak úgy ráütött a fejemre, hogy hozzak neki kólát.

De ilyenkor nem csak engem, hanem az unokatesóimat is bántotta, meg a feleségét is, és (talán) ekkor jobban is féltem, mint amikor engem bántott.

Volt olyan, hogy amikor kitakarított a felesége a házat, akkor hazajött a nagybátyám, letört egy kis kenyérdarabot a kenyérből és ledobta a szoba közepére és számonkérte rajta, mit keres az ott. Majd megverte a szemünk láttára a feleségét.

Volt olyan is, hogy fociztunk, felment a labda a tetőre, én meg feldobtam a cipőjüket, hátha lejön, majd arra bíztattam a többieket, hogy dobják fel ők is a cipőjület, hátha lejön. Bementünk és feldobáltunk még 3-4 pár papucst és cipőz, és szinte mindegyik fent maradt a tetőn. Amikor nagybátyám megtudta, én és a lányunokatesóm a fiúunokatesómra fogtuk, és őt is jól megverte.


Ezek az emlékek éveken keresztül nem jutottak az eszembe, egyszer sem, de most oda kell utaznunk, mert a legidősebb unokatesómnak gyereke született. Anya nem engedi nekem, hogy itthon maradjak, mert 2 napra nem bír itthon hagyni. 16 vagyok egyébként.


2020. júl. 26. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem mennék a közelébe, az biztos.
2020. júl. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Édesanyád tudja, hogy bántott titeket?
2020. júl. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%

Még mindig ilyen? Mindenképp tartózkodj távol tőle és ha mégsem megy csak felügyelettel legyél vele. Értem h más is legye a helységben.


Már nem vagy kisgyerek, nem biztos hogy bántani fog.

Ha mégis megtörténne akkor ne hagyd szó nélkül.


Elhiszem, hogy tele vagy félelemmel. Az ilyen trauma mély nyomot hagy.

2020. júl. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Esetleg beszélhetnél erről a szüleiddel is.
2020. júl. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%
Jó lenne ha a szüleid tudnának erről.
2020. júl. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%

Gondolom,hogy a szüleid ezekről nem tudnak.

Első körben velük beszéljél.

2020. júl. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%
Erős a gyanúm, hogy ezeket a szüleidnek se merted elmesélni! Pedig tudniuk kell!
2020. júl. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy alkoholista megbízhatatlan, sose tudod mit fog csinálni. Én biztos nem mennék.
2020. júl. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondanám a szüleimnek. Gondolom nem tetted.
2020. júl. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Anyámék nyilván tudják, azért annyira hülye nem vagyok, de nem foglalkoznak ezzel.
2020. júl. 26. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!