Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Benneteket nem irritálna ez a...

Benneteket nem irritálna ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

Nálunk a családban nem igazán szokás az, hogy nagyon költözünk, még akkor sem, ha pl. étterembe megyünk. Sőt, sokszor még esküvőre sem (persze nem farmerra gondolok itt, csak nem cicomázunk). A sógornőm viszont más. Ha egy egyszerű szülinapot tartunk ő elegánsan jelenik meg, kiöltözik még egy kerti partira is, tűsarkút húz meg minden. Szerintem ennek az égvilágon semmi értelme sincsen. Illetve szinte mindig visel sminket, azt nem mondom, hogy nagyon sok van rajta, de na... Szerintem az lenne a helyes, ha alkalmazkodna a többiekhez, a családhoz.


Tudom, hogy ő más környezetben élt, más szokásaik vannak, de szerintem illene alkalmazkodnia az új családhoz, mármint beilleszkednie, nem pedig cifráskodni.


Benneteket nem irritálna az ilyen viselkedés? Mi a véleményetek erről?



2020. aug. 13. 21:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
99%

sztem nem cifráskodik, ő így érzi magát komfortosan


de értem, amit írsz. én is jobban szeretek farmerban-pólóban lenni, mint szoknyában-tűsarkúban

2020. aug. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Ha neki az a stílusa, azt szokta meg, úgy érzi jól magát, öltözzön úgy.

2020. aug. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem zavarna, ez mindenkinek a magánügye, ebben nem szokás alkalmazkodni. Úgy öltözik, sminkel, ahogy akar, ha kényelmetlenül érezné magát, vagy nem praktikus, akkor nem így tenne.
2020. aug. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
9%

A sógornőd nem tudja az öltözködést, és nem tudja alkalmazni helyesen, ezért lóg ki, és nem érzitek oda illőnek. Ez kb. nagyon kisarkítva olyan mintha valaki egy nagyestélyis helyre kisestélyiben libbenne be. Túlöltözik, és ez valóban visszataszító és ízléstelen érzetet kelt, holott lehet, hogy egy más időszakban nagyon is ízléses lenne..


De mondhatok egy egyszerűbb példát is: Egy strandra az ember nem bundában megy.

2020. aug. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

Az en sogornom is ilyen. En meg is kerdeztem a sminkrol egyszer es elmondta 16 eves kora ota sminkel es o mar ennyi ido utan egyszeruen pucernak erzi magat smink nelkul, mi tha az nem o lenne es veletlenul se menne ki meg a sarki kozertbe vagy ki a postaladahoz se smink nelkul. Neki is nagyon szereny sminkje van. Es en elfogadom ezt. Foleg higy tudom keves sminkkel is rengeteg borhibat, apro szarkalabat, szem alatti karikat el lehet tuntetni es eveket fiatalodik tole au ember kinezete. Ez kb olyan sokaknak mint nagyanyainknak hogy reggel folaggattak magukra a sok arany nyaklancot es gyurut ahigy i duktak a boltba stb. Oszt azt is minek oda folvenni, nagyzolas? Nem. Hanem mert igy szoktak meg...

Szoval nem irrital, sot irigylem az ilyen noket, mert azert ez azt jelenti tud tusarkuban termeszetesen mozigni es nem kenyelmetken neki (en meg nem), vannak szep ruhai es van izlese (nekem nincsenek), tud sminkelni es van sminkkeszkete (nekem nincs es nem tudok).

Kehet teged az irrital, hogy te is lusta vagy ezekre figyelni es bant higy masnak ez a termeszetes? Fogadd el igy es kesz.

2020. aug. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%

Sztem a Kérdező példájánál nem az az eset áll fenn, amiről a 4-es ír.


Egyszerűen ilyen a stílusa, ő szeret nőiesen öltözni, és megjelenni, ez nem cifraskodas és nem akar senkit sem degradálni ezzel, szinte biztos vagyok benne. Főleg ha vki olyan anya mellett szocializálódik, aki nagyon nőcis, az kb meg is pecsételi őt is és alapigénye lesz a smink, szoknya, magassarkú és elegáns megjelenés.

2020. aug. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem szól bele mások öltözködésébe, addig hadd csinálja.
2020. aug. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Tehát szerinted fel kellene adnia az ízlését, és a személyiségét, azért, hogy nektek megfeleljen?
2020. aug. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam írni 8-as.
2020. aug. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy szerinted ennek nincs értelme a saját magánügyed. Ha ő így érzi jól magát az az ő személyes ügye. Ne akarjuk már megmondani másoknak, hogy szerintünk mi a helyes. Gondolom ő sem sérelmezi azt, hogy ti hogy öltöztök fel.
2020. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!