Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondoltok ezekről a...

Mit gondoltok ezekről a rokonaimról?

Figyelt kérdés

Én még kiskorú vagyok, az unokatestvéremékről van szó, akik felnőttek és gyerekeik vannak.


Nem találkozunk gyakran, évente 3-4-szer, de akkor olyan furák. (kislány most volt itt nálunk, ezért most találkoztunk)

A lényeg, hogy amikor a kislánynak szülinapja van, mi mindig megyünk hozzájuk ünnepségre, meg karácsonykor is. Ilyenkor ők mindig elvárják a nagy, drága ajándékokat (tavaly 30.000 ft-os játékot kellett venni), ők viszont egészen apróságokat adnak. Ez nem is lenne baj, nem ismerem az anyagi helyzetüket. Inkább az zavar, hogy ők mégcsak nem is hívnak fel az én/öcsém/szüleim születésnapján. Nekem karácsony előtt van szülinapom, amikor tálálkozunk karácsonykor azt se mondják “boldog szülinapot”, pedig az nem pénz.


A lány is mindig hozzánk jön, ilyenkor mindig programokat kell szervezni (állatkert, strand, lovaglás, stb.), ráadásul a múltkor a plázában (csak ebédelni mentünk be) meg is vetetett velünk valamit. Amikor nálunk van, egy csomó pénzt ráköltünk, de sosem hallottam még, hogy köszönöm.


Másik két gyerek 14 és 2 éves fiúk, de velük nincs sok kapcsolatunk, a lány 11.


Nem megoldást várok, ezt az évi néhány találkozást kibírom, csak a vélemények érdekelnek.



2020. aug. 29. 23:34
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

#9 Szüleimet nem zavarja, csak néha megemlítik, hogy nem gondolták, hogy ez ilyen drága. De mivel megtehetik, így megveszik nekik.


#10 Szerintem is... Pont ezért írtam ki a kérdést, mert annyira pofátlanság, hogy ők megmondják, hogy ezt meg azt, minket meg fel sem köszöntenek szülinapunkon.

2020. aug. 30. 01:09
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleid fizetik, akkor nem tudsz vele mit tenni. Meg szerintem nem is kellene vele foglalkoznod.


Amúgy jó tanulópénz a jövődre nézve, hogy ne dőlj be ilyesfajta trükköknek. Majd ha saját kasszán leszel, akkor azt veszel amit akarsz annak akinek akarsz ;)

2020. aug. 30. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
47%
Ha a szüleidet nem zavarja, mi a gond? Az ő pénzük, az ő gondjuk. Ha nekik így oké......
2020. aug. 30. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát én letudnám hányni az ilyen rokonokat.
2020. aug. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

#12 Megfogadtam, hogy ilyen rokonoknak soha nem veszek majd semmit...


#13 Persze, az ő pénzük, de már nekem gáz a rokonok helyett is, hogy ilyenek.


#14 Én is.

2020. aug. 30. 15:45
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid meg is veszik a drága cuccokat, de az azért csak zavarja őket, hogy azok a rokonok téged meg se köszöntenek??? Mert szerintem ez rohadtul felháborító. Ha a szüleid hagyják, ők sem különbek mint ezek a kéregető rokonok.
2020. aug. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
#16 Igazad van, de én mindig is gáznak éreztem közölni valakivel, hogy szülinapom van. Az olyan, mintha elvárnék valamit. És a szüleim is így vannak vele.
2020. aug. 30. 15:53
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért egy felköszöntést simán elvárhatnál! Nem értem, a szüleid hogy tűrik meg ezt.

Nem kell nagy ajándék, elég valami jelképes. Amivel kifejezik, hogy gondoltak rád.

2020. aug. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem verd ki a balhét. Nekem hányingerem van az ilyen rokonktól.
2020. aug. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

#18 Én sem várok el nagy ajándékot, de rosszul esik, hogy nem köszöntenek meg. Annyira semmibe vesznek, mintha csak az ő lányuk számítana.


#19 Nem akarok balhézni, mégsem mondhatom, hogy “köszöntsetek már fel”.


Értelmes válaszokat köszönöm!

2020. aug. 30. 17:16
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!