Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondoltok ezekről a...

Mit gondoltok ezekről a rokonaimról?

Figyelt kérdés

Én még kiskorú vagyok, az unokatestvéremékről van szó, akik felnőttek és gyerekeik vannak.


Nem találkozunk gyakran, évente 3-4-szer, de akkor olyan furák. (kislány most volt itt nálunk, ezért most találkoztunk)

A lényeg, hogy amikor a kislánynak szülinapja van, mi mindig megyünk hozzájuk ünnepségre, meg karácsonykor is. Ilyenkor ők mindig elvárják a nagy, drága ajándékokat (tavaly 30.000 ft-os játékot kellett venni), ők viszont egészen apróságokat adnak. Ez nem is lenne baj, nem ismerem az anyagi helyzetüket. Inkább az zavar, hogy ők mégcsak nem is hívnak fel az én/öcsém/szüleim születésnapján. Nekem karácsony előtt van szülinapom, amikor tálálkozunk karácsonykor azt se mondják “boldog szülinapot”, pedig az nem pénz.


A lány is mindig hozzánk jön, ilyenkor mindig programokat kell szervezni (állatkert, strand, lovaglás, stb.), ráadásul a múltkor a plázában (csak ebédelni mentünk be) meg is vetetett velünk valamit. Amikor nálunk van, egy csomó pénzt ráköltünk, de sosem hallottam még, hogy köszönöm.


Másik két gyerek 14 és 2 éves fiúk, de velük nincs sok kapcsolatunk, a lány 11.


Nem megoldást várok, ezt az évi néhány találkozást kibírom, csak a vélemények érdekelnek.



2020. aug. 29. 23:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%

"lyenkor ők mindig elvárják a nagy, drága ajándékokat (tavaly 30.000 ft-os játékot kellett venni)"

Ez így komolyan elvárják,vagy csak egy kicsit túloztál?

2020. aug. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%
Mi az hogy elvarják? Szólnak h vegyél 30000 ft ks cuccot vagy mi? És miért hívod meg a lányt? Csak nem magától. elhozzák.
2020. aug. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#1 Megkérdezzük, mit szeretnének, ők megmondják. Ezek mindig drága dolgok. Nem tudom, hogy direkt csinálják, vagy csak mondják, mi kell és nem is tudják mennyibe kerül.


#2 Nem én hívom meg... Neked ez jött le? Ha én hívnám meg, miért írnék ilyeneket róla? Vagy a lány szól, hogy szeretne jönni, vagy anyukám hívja meg.

2020. aug. 30. 00:20
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Jaaah h te gyerek vagy... ha nem akartok venni 30k ért akkor ne kérdezzetek. Vegyetek apróságot ti is.
2020. aug. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb ne kérdezzétek meg,hogy mit szeretnének,hanem ti is vegyetek apróságokat.
2020. aug. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
Ti vagytok a hülyék, hogy vásárolgattok nekik. 🤨 Most írnám hogy ők a pofátlan tirpákok, de ti vagytok akik nem mertek stopot mondani nekik. A róka ravaszságához, a tyúk butasága is szükséges. Velem biztos nem tennék meg ezt, akkor inkább ne nyissuk egymásra az ajtót még évi 3-4x se, egy gonddal kevesebb.
2020. aug. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#4 Gratulálok, hogy leesett... Odaírtam.


#5 Köszi, de ezt így hogy mondjam a szüleimnek? Az ő pénzük, arra költik, amire akarják, akkor is, ha hülyeség.


De mondtam, hogy véleményeket kérek róluk, nem tippeket!

2020. aug. 30. 00:34
 8/23 A kérdező kommentje:
#6 Nem írtam oda, de a szüleim a lány keresztszülei. Apukám meg jóban van a testvérével. És mivel jóval jobban élünk az átlagnál, a szüleim nem mondják, hogy nem veszik meg, én meg mit mondhatnék gyerekként? “Ne vedd meg, ők is mindig kis ajándékot vesznek, vegyél te is kicsit!” De akkor meg én vagyok a telhetetlen bunkó...
2020. aug. 30. 00:43
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, értem én, én csak véleményt írtam, mert kérted. Nem lehet hogy pont ezért lettek a szüleid a keresztszülők?🙂 Mármint érted, direkt emiatt választották őket, hogy majd szépen lehúznak titeket, mert megtehetitek a drága ajándékokat. A szüleidet nem zavarja a dolog? Megkérdezhetnéd tőlük, hogy nekik nem tűnt fel hogy fejős tehénnek nézik őket? Lehetne a kedves rokonokat tesztelni, hogy kicsit megszorultatok anyagilag ezért nem lesznek mostmár nagy ajik meg költekezések, vagy csak szimplán már nem kérdeznétek meg mi kell, hanem kisebb dolgokkal lepnétek meg a kislányt, nem kényeztetnétek agyon, és a reakciójukból kiderülne a szándék.
2020. aug. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%
Nekem az is érdekes hogy magamból kiindulva ha tőlem megkérdeznék mit vegyenek a keresztlányoknak, nem lenne pofám konkrétumot mondani, hogy na ezt vegyétek meg, pláne több tizezer értékben, hatalmas pofátlanság a részükről szerintem..
2020. aug. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!