Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondoltok ezekről a...

Mit gondoltok ezekről a rokonaimról?

Figyelt kérdés

Én még kiskorú vagyok, az unokatestvéremékről van szó, akik felnőttek és gyerekeik vannak.


Nem találkozunk gyakran, évente 3-4-szer, de akkor olyan furák. (kislány most volt itt nálunk, ezért most találkoztunk)

A lényeg, hogy amikor a kislánynak szülinapja van, mi mindig megyünk hozzájuk ünnepségre, meg karácsonykor is. Ilyenkor ők mindig elvárják a nagy, drága ajándékokat (tavaly 30.000 ft-os játékot kellett venni), ők viszont egészen apróságokat adnak. Ez nem is lenne baj, nem ismerem az anyagi helyzetüket. Inkább az zavar, hogy ők mégcsak nem is hívnak fel az én/öcsém/szüleim születésnapján. Nekem karácsony előtt van szülinapom, amikor tálálkozunk karácsonykor azt se mondják “boldog szülinapot”, pedig az nem pénz.


A lány is mindig hozzánk jön, ilyenkor mindig programokat kell szervezni (állatkert, strand, lovaglás, stb.), ráadásul a múltkor a plázában (csak ebédelni mentünk be) meg is vetetett velünk valamit. Amikor nálunk van, egy csomó pénzt ráköltünk, de sosem hallottam még, hogy köszönöm.


Másik két gyerek 14 és 2 éves fiúk, de velük nincs sok kapcsolatunk, a lány 11.


Nem megoldást várok, ezt az évi néhány találkozást kibírom, csak a vélemények érdekelnek.



2020. aug. 29. 23:34
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor nem tudom.

Minden esetre tarts távolságot a rokonoktól.

2020. aug. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
A felköszöntés hiányát és a beképzeltséget a szüleidnek kéne szóvá tenni a rokonaid felé. Ha a szüleid nem mernek, vagy nem akarnak lépni, az az ő bajuk. Akkor bizony nem lesz változás.
2020. aug. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

#21 Nem igazán tudok távolságot tartani tőlük, ha a szüleim mennek, akkor nekem is muszáj, de szóvá szoktam otthon tenni, hogy jobban örülnék, ha a lány nem jönne/kevesebb ideig lenne itt.


#22 Majd ha mi sem köszöntjük fel őket, talán leesik nekik, különben csak besértődnek, akkor meg a szüleim szemében én leszek a hibás.

2020. aug. 30. 18:12
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!