Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Érdemes olyan rokonok miatt...

Érdemes olyan rokonok miatt szomorkodni akik nem keresnek?

Figyelt kérdés

Apámat nem ismerem, anyukám örökbe adott. Mikor 18 éves voltam akkor kerestem őt fel. Vele elég jó lett a kapcsolatom, nehéz össze csiszolódni ennyi év után de majd meglátjuk mi lesz belőle.

A családjának 4 éve lettem bemutatva (testvérei, nekik a házastársuk, nekik a gyerekeik, anyukám szülei, stb - anyukámnak nem lett másik gyereke)

Az elején anyukám nagyon lelkes volt, kérésére többen találkoztak is velem, néha írtak, megkérdezték hogy vagyok. Én sem vettem fel ezt a szàlat, ő sem nyomta már ezt a témát. azokban az években szinte soha senki nem keresett közülük csak anyu, és ő egy éve megint rákattant a témára. Azóta én is keresem őket, anyu mondja nekik hogy keressenek, de maguktól nem teszik csak ha anyu mondja hogy jó lenne ha keresnének.

Rosszul esik kicsit, én is tehettem volna bele több energiát de nekik egy embert kellett megismerniük egyszerre nekem meg kb 20at. Igazság szerint én anyumat szerettem volna vissza kapni a legjobban, de reménykedtem hogy a többiekkel is jó lesz a kapcsolat. Hogy be tudjuk pótolni ami elmaradt, hogy tudnak majd rám úgy tekinteni ahogy lehetett volna. Őszintén fàj, hogy ez nem így alakult.

Szerintetek még próbálkozzak? Vagy könyveljem ezt el úgy magamban, hogy nem érdeklem őket? Van aki szerint ez még helyre hozható?



2020. szept. 12. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Mégis mi az amit szeretnél? Olyat életet élni, mintha anyukád nem adott volna örökbe?! Ez akkor ment el, amikor ő így döntött.


Gondold el anyukád rokonai szemében ki vagy?! Egy örökbe adott, akiről a család lemondott. Ugye ők is magukhoz vehettek volna, de nem tették. Amikor megjelentél, akkor jó fejségből csinálták amit, de attól még ugyanaz maradtál a szemükben.


Te az ő szemükben egy idegen vagy, hiába a vérrokonság.


Miért nem az örökbefogadó családjára fordítasz ennyi energiát? Hiszen ők a te családod, velük nőttél fel, velük mentél tűzön-vízen keresztül.


Őszintén nem értem, hogy miért csinálod ezt, és hogy mit akarsz ezzel elérni azonkívül, hogy tönkreteszed magadat.

2020. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a kapcsolatot csak Te akartad. Nem érdemes szomorkodni miatta. Azzal, hogy örökbe adott formális értelemben is lemondott Rólad. A Te Szüleid azok, akik felneveltek.
2020. szept. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes, a vérségi kötelék semmit nem számít. A rokonoknál milliószor fontosabbak azok az emberek, akiket te magad választasz az életedbe. Azt az időt, ami elveszett már amúgy sem lehet bepótolni és teljes mértékben felesleges.
2020. szept. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz tudomásul venni, hogy lemondott rólad, hogy nem kellettél neki. És lásd be, most sem keresett volna, 18 éves korodban te kerested meg őt!!! Hát gondolkodj el, számítasz-e neki valamit. Lépj túl ezen, és szeresd azokat a szüleidet, akik valóban törődtek veled, felneveltek, karácsonykor átöleltek, ...
2020. szept. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy alakult, hogy van egy unokatestvérem, akivel mindenféle családi okokból több, mint 25 évig nem találkoztunk. Talán 5-6 éves koromban láttam utoljára, utána megy 30 éves korom körül találkoztunk. Persze megpróbáltuk feléleszteni - vagy inkább kialakítani a kapcsolatot. Mégiscsak első unokatestvérek vagyunk, az ő apja és az én anyám édestestvérek voltak. És nem sikerült. Pedig nincs gond vele: egy kedves, aranyos nő, a férje-gyereke is helyes. Velem sincs gond, normális vagyok. De hiányzik az a több, mint 25 év. Nem érezzük rokonnak egymást, csak ismerősnek. És akárhogyan próbálkoztunk, egy idő után elhalványult az erőfeszítés, mindketten próbáltunk megfelelni az elvártnak, unokatestvérként viselkedni.... de nem sikerült. Vér szerint rokonok vagyunk, valójában évente ráírunk egymásra a másik születésnapján, karácsonykor - és ennyi.

Valójában ezzel azt szeretném mondani neked: nem érdemes olyan "rokonok" miatt görcsölnöd, akik nem ismernek téged, nem keresnek, nem tudják, hogy ki vagy. Azokra az emberekre koncentrálj, akik tényleg szeretnek téged és valóban érdekli őket, hogy mi van veled.

A vér szerinti rokonaid biztosan helyes emberek, de nem együtt nőttetek fel, nem vagy az ő családjuk része és ők sem részei a te életednek.

2020. szept. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Regi baratokkal is negez felvenni a fonalat sok ido utan. Sztrn a rokonokat engedd el

Anyudnak meg tufsz bocsajtani? Miett adott orokbe? Mrgbanta? Tamogat most?

2020. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
zavarban lehetnek ők is, olyan nagyon sok energiát sztem ne ölj bele. Ha velük voltál, jól érezted magad?
2020. szept. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%
Anyukád nem véletlenül adott örökbe és nem véletlenül nem fogadott be senki. Sajnálom. De ezért nehogy magadat hibáztasd. Csak valamiért nem illettél oda, kilógtál a sorból.
2020. szept. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagyanyám nem foglalkozik velem, pedig egész életemben ismert :D

A legtöbb ember éli a saját kis unalmas életét: munka-család-alvás-munka-család.... A barátaik sem férnek bele ebbe, nemhogy egy olyan ember, aki annyiban extra, mint más, hogy van pár közös DNS vonása. Az unokatesóimat pl pont magas ívben lekakilom, csak akkor keresnek, ha kell nekik valami, még a szülinapomon se írnak. Ennek semmi köze ahhoz, hogy örökbe lettél adva, de még ahhoz se, hogy te milyen ember vagy. Elfoglalt életünk van, ennyi. Ha igényled, keresd őket, nem hiszem, hogy elzárkóznának, de senkire ne várj, mert csalódni fogsz.

Hatalmas vállveregetés jár neked, hogy képes voltál felül emelkedni a sértettségeden és megkerested Anyukádat. Fantasztikus dolog, hogy ennyi év után egymásra találtatok.

2020. szept. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem érdemes.
2020. szept. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!