Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan tudnék segíteni az...

Hogyan tudnék segíteni az unokatestvéremnek az őrült anyja ellen?

Figyelt kérdés

Van egy unokatestvérem, 14 éves lány. Az anyja semmit nem enged neki, nem mintha egy bulizóa akárki lenne.


Tavaly hetente egyszer hazasétálhatott az iskolából a barátaival, havonta egyszer elmehettek valahova (mozi/fagyizás/sétálás). Ezt is kevesellettem, szegénynek már akkor is alig volt szociális élete. Most a “korona miatt” ez is ugrott. (Az anyja egyébként azt hangoztatja, hogy mekkora hülyeség ez a vírus, tuti nem is létezik, de felhasználja arra, hogy a lányát ne kelljen elengednie sehová.) Iskola után az anyja elmegy érte és egész délután ülhet otthon, ha kész a házi, mindent megtanult, akkor lehet olvasni és kész.


Hetente kétszer elhozza lovagolni abba a lovardába, ahova én is járok. (Végig ott ül, nézi az edzést és ahogy lenyergelte a lovat, már viszi is el.) Úgy gondolja, ezzel valami hatalmas áldozatot hozott, már nem is kell több ennél egy gyereknek.


Azt sem engedi, hogy telefonja legyen, mert “az csak a r*bancoknak van”. A házit is úgy kell az ő telefonján elkérni, ha nincs suliban a lány. Nem érti meg, mennyivel egyszerűbb lenne, ha elintézhetnék egymás között a barátnőivel.


Ezen a “csak a r*bancok” alapon nem használhat korrektort, szempillaspirált és körömlakkot, alkalmakra sem. Ékszert sem hordhat, a fülét sem fúrathatja ki.


Én mindig próbálok neki segíteni, kölcsönadom a telefonomat néha, hogy felhívhassa a barátait. Ha nagyritkán (kéthetente egyszer) elengedik velem sétálni, akkor találkozunk valahol a barátaival, meg ilyesmik.


Az apja nem szól bele, szerinte is így helyes.


Nagyon szeretnék segíteni neki, mit tegyek? Kívülállóként mit gondoltok az anyjáról? Ez tényleg így jó és csak mi reagáljuk túl? Volt tapasztalatotok hasonló szülőkkel?


16/L



2020. okt. 6. 09:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Szánalmas. Gondolom az anyja nem dolgozik sehol (mert ha dolgozna, nem lenne erre ennyi ideje), hanem otthon mereszti a seggét, és unalmában állandóan a gyereke hátsójában lóg. Ez beteges. Te sajnos nem fogsz tudni au anyjára hatni, anyudat kérd meg, hogy segítsen.

Az ilyen szülőt komolyan elküldeném 3 műszakba egy gyár legmélyére, akkor tuti nem lenne ennyi energiája a gyerek életét tönkretenni.

2020. okt. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen családban voltam gyerek. Veszünk számítógépet csak ne menjél sehova. Iskolai programok barátnők semmi. Azért nem lehettem cserkész mert hülye k. leszek. Voltam 9 éves. ..Aztán le leptem tinikent. Masszív alkoholista lettem kb húszéves koromra. Ma sincsenek barátaim. Anyám unokaert nyaggat. Köszi de nem.
2020. okt. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodjatok meg, Borsodban van áram is és net is, tudom, borsodi voltam 28 évig. Egyébként addig tart ez a "rövid póráz" a lánykánál, míg "el nem szakad", akkor aztán nézhet anyuka, hogy miket művel a lánya.
2020. okt. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
84%
Szegeny kislany, meg az a szerencse, hogy Te vagy neki Kerdezo! Legyszi tamogasd tovabra is, amennyire csak lehet, mert egy ilyen nem normalis szulo mellett elobb utob teljesen be fog csavarodni! Foleg a 16-17 eltkor lesz a kritikus!
2020. okt. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg az hogy le legyen kötve az anya ideje napi 8-10 órára.+hobbyk. Akkor nulla esélye és ideje maradna ezekre a beteges tevékenységekre.
2020. okt. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Itt csak a te szüleid tudnak vele mit kezdeni velük. Te hiába keresel neki hobbit. Itt az a baj ha az anyja el is megy ott van az ugyanolyan fogyatékos apja... Ő se fogja engedni ha pont otthon van
2020. okt. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Így kell megutáltatni szülőként magad a gyerekeddel, aztán ha 18 lesz és kimenekül a világból is előlük úgy, hogy megszakít kb minden kapcsolatot, majd jön a pislogás...
2020. okt. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!