Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem érzek kötődést a családomh...

Nem érzek kötődést a családomhoz, ezért a többi emberi kapcsolatom se olyan jó, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szóval, sosem szerettem őket ölelgetni, puszilgatni, érzelmet kimutatni feléjük. Mindig csak kapni szerettem, adni még csak azért, mert "így igazságos", de, ha egyedül voltam itthon, sosem okozott gondot egy tábla csoki egyedül elfogyasztása. Szívesen meghallgatom őket, és adok tanácsot nekik, de úgy érzem, nem figyelnek rám eléggé, félbeszakítanak, nővérem (mivel pszichésen beteg) több figyelmet igényel, ezért, ha nekem bajom van, az bagatell.

Ez van nagyon régóta, kis koromban is arra neveltek, hogy "légy okosabb a nővérednél" "te vagy az idősebb, hagyd, hogy öcséd játsszon azzal a játékkal!", úgyhogy kissé elnyomva, nem fontosnak érzem magam. Suliban is mindig az volt, hogy "a nővéred nem kapott sose rossz jegyet x tárgyból" "öcséd bezzeg milyen jól fut, próbálkozz te is!" (egyébként 4,5-4,8-as tanuló voltam, csak duci és lusta). Mindenhol a nővérem árnyéka voltam, s most is, ha van valami bajom/hisztim a nevét hozzák a szájukra....mindegy is

Szóval olyan gondjaim vannak, hogy mikor kapok egy puszit, érzem az illető szájszagát/arcszőrzetét/nyálát, és ezekre nagyon érzékeny vagyok, és nem esik jól az esetek 95%-ában. És minden egyes nap kapok legalább egyet, rossz esetben 10-et vagy annál többet. Ölelkezni nem szeretek, mert mindenkinek ilyen "zsák teste van", és puha, meg rossz ahogy a sárgadinnye méretű melleken kívül semmit nem érzek, és zavarbaejtő úgy állni fél percig vagy meddig. A simogatás sem szeretem. Karon/vállon/térd alatt oké, ha az adott rokonát kedvelem, de a fenekem/hajam tabu. Az első mivel intim, a 2., mert kényszeres bőrtépkedő vagyok, 8 éves korom óta teszem, ha épp valami bajom van.

Ehhez jön az is, hogy valamiért mindenki idegesít itthon mostanában, hiába kedvesek, megőrülök tőlük néha. Lehet, mert épp nagy változások alakulnak az életünkben (privátban leírom, ha kell), amik miatt kiábrándultam anyából és elmúlt ez az "anyám a példaképem korszak" - régen olyan akartam lenni, mint ő, most kb szöges ellentéte. Illetve, ha elmegyek itthonról több napra, pl osztálykirándulás, nyaralás a család egyik felével, akkor nem hiányoznak az itthoni rokonaim, és kínosan érzem magam, míg azt mondják:szeretlek, és nyűgnek érzem válaszolni a kérdéseikre és érdeklődni, mivel telnek az ő napjaik itthon.


És amit ez okoz:

Mindig azt hiszem zavarok, idegesítek másokat, hogy nem vagyok elég jó, és, ha elég jó vagyok valamiből (mondjuk egy sport/tantárgy) az csak egy illúzió, mert biztos béna vagyok. Beszélni sulin kívül ritkán merek, mert félek, hogy zavarom vele a barátaimat, így csak heti max 3-4* írok rájuk, de általában havi 2-3 a megszokott. Megölelni se merek mindenkit, mert mindig arra gondolok, hogy "ha otthon nem, akkor itt sem szabályos", de közben meg érzem, hogy nekem is kell szeretet valahonnan, ezért egy srácot mindig megölelek, ha tudok+rajta kívül 1-2 embert, ha kezdeményeznek/úgy látom a testbeszédükből, hogy nyitottak rá. Gyerekeket is nagyon szeretem, de velük se merek olyan kedves lenni, mint amúgy lennék, mert félek, hogy a szüleim rám szólnának, hogy ne szeressem őket túl. Sosem öleltem meg előttük 1 barátomat se ált sulis ballagásom előtt és azóta sem.

És úgy gondolják, hogy rideg vagyok, alkalmatlan egy normális kapcsolatra az érintés nyavalyáim miatt, de ez csak velük van így. Ha tetszik egy srác, mindig az megy a fejemben, hogy "de cuki, úgy megölelném!" meg szeretem a közelségét a barátaimnak/kortársaimnak.

Más, aki volt ilyen helyzetben, hogy oldotta meg?

Ha lassan 19 éve érzek ilyen ambivalens módon irántuk, szerethetem őket valaha?



2020. nov. 24. 23:15
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Igen, másoknak is. Öcsém pl edz, őt egyszerre csodálják, de gyakran mondják, hogy "borzasztó" meg "hova ennyi izom rá, ki fogja nőni az összes ruháját"

Rengeteget olvasok (igaz, nem könyvet), meg sok videót nézek dolgokról amik érdekelnek, meg random eszembejutnak. Rajzolni szeretek, színezgetni is (van pár ilyen könyvem, meg random néha nekiállok sütni-főzni.

Tömeg előtt hangulatfüggő, mennyire merek/tudok beszélni. Jobb napjaimon nagyon, rosszabbakon nyekergek, kínos csendjeim vannak.

Ezeket a bőrtónus-évszaktípus-Kibbe dolgokat így 1-2 éve eleget tanulmányoztam, nagyjából már tudom, mi lehetek.

Köszi egyébként a tippeket, hasznosak voltak😇

2020. nov. 25. 09:31
 12/14 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon szívesen. De látom, volt akit szíven ütött talán a fogyózós része, mert lepontoztak. Ennyit a tükörről.
2020. nov. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 1Léna ***** válasza:

A korodhoz, a családi helyzetedhez képest teljesen rendben van, hogy ilyen érzések kavarognak benned.

Ami fontos, hogy nem az érintés a szeretet nyelved, van még ezen kívül 4 féle.

Amiben jónak érzed magad, amit szívesen csinálsz az nem illúzió, valószínűleg azok az erősségeid. Azokat érdemes fejlesztened.

A családtagjaid különbözőségét egyre inkább felismerve, ki fog alakulni a Te egyéni felnőtt egyéniséged, ami természetesen különbözni fog, mivel Te is egyedi vagy, mint Ők. Ezért meg kell tanulnunk elfogadni a másságukat, ha szeretnénk, hogy minket is elfogadjanak a másságunkkal. Ez sokszor súrlódással jár. Hasznos az érzéseinket megosztani. Pl. Zavarba ejtő számomra az ölelkezés. Viszolygok a puszilkodástól. Ezek én üzenetek, amik nem ítélik meg a másik személyt, nem bántóak, lehetőséget adnak a másik félnek, másfajta üdvözlési módra. Esetleg Te is tehetsz javaslatot arra, milyen üdvözlés elfogadható számodra.

Akinek módja van az ilyen konfliktus kezelést a családján belül megtanulni, az sokszor helyzeti előnnyel indul új közösségekben, iskolában, vagy munkahelyen.

2020. nov. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Csak családon belül zavar az érintés, vagy, ha idegen, esetleg olyan ember ér hozzám, akit nem szeretek.

Az 5 szeretetnyelv nekem hülyeségnek tűnik.

Dicsérő szavak: fontos nekem az elismerés, de nem érzem tőle magam szeretve, ezek csak üres szavak, melyek néha mesterkélten hatnak.

Szívességek: nem szeretek segítséget kapni, gyengének érzem magam tőle.

Testi érintés:Ha valakit el kezdek szeretni, mindig azt veszem észre, hogy többet szeretnék bújni hozzá, meg kortársaim ölelgetésére indokot keresek, mert nem szoktam meg itthon, nem alakult ki bennem ilyen "mikor illik" (kb félévente ölelnek meg)

Ajándékozás:Az a baj, hogy sokszor elfelejtem az aznapi dátumokat, és az idő múlását, és mire eszembe jut, hogy kéne valakinek ajándékot adni, már lehet elmúlt a szülinapja. Ha pl hétvégén van, sose tudom, hogy pénteken vagy hétfőn köszöntsem-e. Azt viszont tudom, hogy nagyon meg szoktam sértődni, ha elfelejti a szülinapomat olyan, akiére én emlékszem/szar/személytelen/nekem nem tetsző ajándékot kapok.

Minőségi idő:szeretek időt tölteni szeretteimmel, de 3nap után már mindenkiből besokallok (pl nyaraláson). Meg attól, hogy időt töltök valakivel, az még nem jelenti azt, hogy kedvelem, csak nem érzek akkora ellenszenvet, hogy okom legyen kerülni.

Ez alapján nekem mi lehet? Olyan van, hogy valakinek nincs?

2020. nov. 25. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!