Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rossz ember lennék, ha a...

Rossz ember lennék, ha a macskám elvesztése a nyáron jobban megviselt, mint most a nagyanyámé? Nyilván nem volt szoros kapcsolatunk valamint egész életében éreztette mennyire tesz a család ránkeső részére.

Figyelt kérdés

Egy ideje beteg volt már én pedig már legalább fél éve úgy éltem, mintha nem is lenne. Most persze a kórházban a covid begyorsította a dolgokat.


Viszont egész életében a lánya családját helyezte előtérbe. Folyamatosan ment a kivételezés a kedvenc unokája felé is. Mi pedig sokszor mintha nem is léteztünk volna. Mivel kiskorom óta ez ment egy idő után arra sem nagyon mentem így szinte teljesen elhidegült a kapcsolat. Sok példát közölhetnék, de az egyik legfájóbb pont az volt, amikor a mi családi eseményeinket (születésnap, névnap bármi) megsem említette. Viszont azon ritka alkalmakkor, amikor arra jártunk a kedvenc unokájáról áradozott (akit ugye érthető okokból nem kedvelünk igazán) valamint mesélte, hogyan tervezi ünnepelni a születésnapját. De lehetne még sorolni.


Viszont most már én érzem magam rosszul, hogy lehet s.r ember vagyok. Bár itt jön a mondás, hogy senki sem választhatja meg a rokonait.


2020. dec. 21. 14:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Tinikoromban három hét különbséggel halt meg az évente max 1-2x látott nagypapám, és az imádott macskám, aki mellett felnőttem. Remélem sejted, melyikük miatt sírtam magam álomba napokig... azt nem tudom megítélni, hogy gáz-e vagy sem, mindenesetre nem vagy ezzel egyedül.
2020. dec. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy rossz ember. Én sem tudtam sírni nagyapám halálakor, sőt még akkor sem tudtam mikor a temetésen a koporsója mellett álltam. Nálunk is ugyanilyen volt a viszony, nagyanyámmal 17 éve nem beszélek. Ne érezd magad rosszul emiatt.
2020. dec. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez a leírtak után tök normális.
2020. dec. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan miért lenne gáz, ha egy állattól több figyelmet, szeretet kaptál, mint a saját nagyanyádtól.

Ő volt rossz ember, mert a vérei közt különbséget tett.

2020. dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Hát én abban sem vagyok biztos, hogy a temetésre akarok-e menni. Hiszen gyűlölöm a család másik részét. Aztán lesz még a házzal is probléma, hiszen a család másik részének (a kedvenceknek) célja lehet az apámat kisemmizni abból a bűn gyenge örökségből, ami lesz.

Én csak azóta nem beszéltem vele, mióta fullra leépült. Persze kétszer kb. erőszakkal berángattak az elfekvőbe. Na az sem volt szép látvány, ami ott volt.


Egyszerűen úgy vagyok vele legyen az ki akiket szeretett. Sajnos a rossz családi kapcsolatok egyik hozadéka szerintem, hogy kevésbé fontos családtag elvesztése kevésbé visel meg.

2020. dec. 21. 14:14
 6/17 anonim ***** válasza:
47%
Ne menj, én sem mennék nagyanyáméra, végigröhögni meg nem akarnám. 2-es voltam.
2020. dec. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Mintha az én mamámról irtad volna...Nekem az egész családom ilyen a két tesómon és anyukámon kívül. Persze ha hitel kell, meg hó végén kaja akkor jók vagyunk,mert akkor a kedvenc gyerekek és unokák sehol sincsenek!
2020. dec. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Amúgy ez egy bonyolult történet. Mert volt ezen az oldalról nagyapámnak egy testvére, akinek a házában éltek ezek a gyökerek. Na az vagy 10 éve meghalt és ezek kiakarták semmizni az örökségből a család gazdagabbik részét. Mondván ők gazdagok mondjanak le a javukra. Szerencsére nem tették meg és jól összevesztek velük plusz azóta is pereskednek.

Na most az apám sajnos nem a legélesebb kés a fiókban és szeret inni is. Kinézem belőlük, hogy leitassák és rávegyék olyan papírok aláírására, amire nem kellene.

Nyilván a papíron unokatestvéremre akarják átjátszani a házat, mert a lánya a nagyapám halála után rá íratta a részét. Annyira undorító ez az egész.


A temetésre visszatérve nyilván kibeszélnének, ha nem mennék, de engem már nem nagyon érdekel a városban bárki véleménye is. Főleg, hogy nem itt tervezem a jövőt.


Most még egy dolog, ami 10 éves gyerekként is rosszul esett. Most 26 vagyok egyébként, de nem vagyok az a típus, aki felejt.

Karácsonyozni mentünk oda ilyen ebédszerűségre. (Ez pár éven belül teljesen abbamaradt.) Na most mit csinált? Kihívta a kedvenc unokáját aztán, amikor kinéztünk mit csinálnak azt láttuk, hogy épp valamivel (gondolom pénzzel) tömködte a zsebét. Mi meg a nagy semmit kaptuk. Most lehet mondani. Azért, amikor kicsi valaki az ilyen dolgok eléggé megmaradnak.


Aztán, hogy télen kórházba került ment a lelki terror, hogy nem mentem be. Bár kétszer beadtam a derekam, de sok köszönet nem volt benne.

2020. dec. 21. 15:19
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

A körülményekből kiindulva egyáltalán nem vagy rossz ember, ennyit minimum megérdemel a nagymamád (tudom, alapvetően halottról jót vagy semmit), hogy ne szomorkodj miatta, azok után, hogy titeket szinte semmibe vett.

Egyedül annyi, hogy a temetésre szerintem azért menj el!

2020. dec. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Lehet, bár a család azon részével úgyse kell bratyizni meg szóba elegyedni.


Amúgy a nagyapám egy fokkal jobb volt. Hozzá mentem is nem egyszer a kórházba és nem is volt ennyire egyoldalú. Viszont miután meghalt na onnantól, mintha nem is léteznénk. Mondjuk ő fejben a végére is rendben volt.


Mondjuk abba azért rossz belegondolni, hogy évről évre fogy az ember ideje.

2020. dec. 21. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!