Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Van akinek van tapasztalata...

Van akinek van tapasztalata "TAJ számmal rendelkező magyar állampolgár részére, aki EGT tagállamban és egyezményes államban biztosított személy bejelenő lap" kitöltésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Pl. A "Lakóhely" sornál a magyar lakóhelyet kell feltüntetni? (van külön magyarországi levelezési cím rovat is). Milyen igazolás kell kell az OEP-nek (NAV-nak) Angliából? Kösz

2016. jan. 4. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha kinti biztosítás alapján szeretnél Magyarországon is biztosított lenni, akkor egy S1 nyomtatványt kell kérned kint.
2016. jan. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kösz a választ. Eredetileg az a cél, hogy bejelentsem, nem otthon fizetek TB-t, hanem külföldön. Tehát ideiglenessen szüneteltetni TAJ-kártya érvényességét, hogy ne keressenek meg, miért nem fizetek.

Van EHIC kártyám. Amit említesz (mármint, hogy Mo.-on is biztosítottnak lenni) az egy másik megoldás?

A kitöltéssel kapcsolatban nincs onformációd (lakóhely)?

2016. jan. 4. 13:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor csak jelentened kell az OEP-nél, hogy kint vagy biztosított, mivel egyszerre két helyen nem fizetheted.

Amiről én beszéltem, az akkor kell, ha kint dolgozol és ott vagy biztosított, de Magyarországon élsz.

2016. jan. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Úgy hallottam, ha visszamenőlegesen jelented be az OEP-nél akkor igazolni kell (OEP-nek, vagy NAV-nak...), hogy kint fizeted és mióta.

2016. jan. 4. 14:03
 5/8 anonim ***** válasza:

A magyarországi állandó lakcímedet kell odaírnod.

Majd küld róla az OEP értesítést, hogy átmenetileg érvénytelenítették a TAJ számod (kb. 1 hónap múlva küldték)

2016. jan. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Még egyszer kösz. Megpróbálom az itteniekből kiszedni milyen igazolást tudnak adni ami igazolja, hogy itt fizetem a "TB"-t. Remélem nem lesz több kérdésem! :)

Minden jót!

2016. jan. 4. 19:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kértek semmilyen igazolást, csak be kellett írni az országot (esetünkben Németország), a biztosító nevét, a biztosítási számot (német "TAJ"-t), a jogviszonyt (munkaviszony) és a biztosítás kezdetét.

Ha van magyar EUs TAJ kártyád, akkor azt vissza kell küldeni az OEPnek (érdemes ajánlott levélben küldeni)

2016. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én kicsit lemaradtam és visszamenőleg kell bejelentenem... De meg kell csinálnom, hogy meglegyen a folytonosság. Az Ügyfélkapun keresztül tervezem intézni. Remélhetőleg nem sóznak rám bírságot...

Van "National Insurance Number"-em (angol TAJ) és gondolom a biztosító a National Insurance... bár az nem egy hivatal... Az egész az itteni adóhatóságon (HMRC) keresztül működik.

Nincs magyar EUs TAJ kártyám, szóval az nem gond.

2016. jan. 4. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!