Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rossz ember lennék, ha a...

Rossz ember lennék, ha a macskám elvesztése a nyáron jobban megviselt, mint most a nagyanyámé? Nyilván nem volt szoros kapcsolatunk valamint egész életében éreztette mennyire tesz a család ránkeső részére.

Figyelt kérdés

Egy ideje beteg volt már én pedig már legalább fél éve úgy éltem, mintha nem is lenne. Most persze a kórházban a covid begyorsította a dolgokat.


Viszont egész életében a lánya családját helyezte előtérbe. Folyamatosan ment a kivételezés a kedvenc unokája felé is. Mi pedig sokszor mintha nem is léteztünk volna. Mivel kiskorom óta ez ment egy idő után arra sem nagyon mentem így szinte teljesen elhidegült a kapcsolat. Sok példát közölhetnék, de az egyik legfájóbb pont az volt, amikor a mi családi eseményeinket (születésnap, névnap bármi) megsem említette. Viszont azon ritka alkalmakkor, amikor arra jártunk a kedvenc unokájáról áradozott (akit ugye érthető okokból nem kedvelünk igazán) valamint mesélte, hogyan tervezi ünnepelni a születésnapját. De lehetne még sorolni.


Viszont most már én érzem magam rosszul, hogy lehet s.r ember vagyok. Bár itt jön a mondás, hogy senki sem választhatja meg a rokonait.


2020. dec. 21. 14:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%
Kedves Kérdező, ha ez segít valamit, én még a szomszédom macskáját is jobban sajnáltam, amikor elütötte az autó, mint a nagyanyámat.
2020. dec. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok

Sőt a nagyanyáimat.

Az apai nagyanyám külföldön élt, egész életemben talán 3x láttam.

Egész kicsik voltunk a húgommal, alig értük fel az asztalt és borzasztó csórók, ő meg zabálta a doboz svájci bonbont amit hozott magával, egy szemet nem adott nekünk, de a sztaniolpapírt meg összegöngyölte, hogy játszunk vele.

Az anyai nagyanyám meg egy az egyben olyan volt mint a tiéd.

2020. dec. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%
Figyelj, a cicustól több szeretet kaptál, mint a vén szatyortól-már bocsánat, de a leírás alapján abszolút megérdemel csúnyábbat is- és úgyse a vér szabja meg, kit sajnál az ember jobban, hanem az, kitől mennyi feltétel nélküli szeretetet kap. Ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod. A cicusért részvétem!
2020. dec. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Metionin ***** válasza:
100%
Sok esetben az állat több szeretetet ad és közelebb áll hozzánk mint az emberek, függetlenül attól hogy rokonok vagy nem. Nálunk nincs semmi családi összetartás vagy ilyesmi, rakás idegen vagyunk akik közt vérségi kapcsolat van, még a saját szüleimmel is, nemhogy a távolibbakkal. Nálam teljesen érthető emiatt, hogy a házikedvenc (aki valódi családtag és kötődök hozzá) elvesztése megvisel, a rokonoké meg nem. Ha valamelyik meghal, tudomásul veszem és kész de a múltkor mentettünk egy alom kiskutyát akik minden küzdelem ellenére elpusztultak parvóban, 2 hétig bőgtem.
2020. dec. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hát a családi kapcsolatok nagyon nullák nálunk is úgy összességében.
2020. dec. 22. 11:44
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló, bár szerencsére a cicám nem halt meg de nagyon beteg volt és az SOKKAl jobban megviselt, mint elveszteni az apai nagyszüleim.

Igazi 8 osztályos parasztemberek voltak, nem lekicsinylően, de na, nekik ez volt az életük. Én persze nem léteztem, csak a bátyám, aki, ugye, fiú. Sose kérdeztek felőlem még akkor se, amikor jól voltak, amikor meg elkezdtek lefelé menni a lejtőn, a saját fiaikat se ismerték meg, sajnos. De na, gyerekkorban a kötelező látogatásokon azért elég durva volt azzal szembesülni hogy még 5-10 percre se érdekeltem őket semmi végett. Emlékszem állandóan kimentem a kertbe és ott szórakoztattam magam egyedül.


Persze a család próbált bűntudatot kelteni bennem amikor meghaltak, pedig nem hirdettem hogy nem érint meg, de látták hogy nem is zokogtam magam halálra, és ez sokaknak nem tetszett.

Mondjuk azóta le is váltam a család azon részéről én is, csak anyámtól kapok néha megjegyzést erre (apum se él már, szóval az a kötődés sincs meg).


Én úgy vagyok vele, ki mint vet, úgy arat. Alanyi jogon nem jár se a megbecsülés, se az őszinte szeretet, tenni kell érte, ápolni, kinek kinek a maga módján.

Egy állat meg, magatehetetlen, rád van utalva, és annyi de annyi szeretetet tud adni, pedig fogalma sincs a világról. Na igen, nem egy szint, akárki akármit mond.

2020. dec. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
mintha az én nagyanyámról beszélnél.. csak ő még él...
2022. febr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!