Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért lehet, hogy egy családba...

Miért lehet, hogy egy családban a rokonok nem foglalkoznak egymással, mi lehet emögött?

Figyelt kérdés

Az enyém ilyen. Asszem, velem van a baj, valszeg büdös lehetek vagy nyilvánvalóan hülye vagy nem tudom. Próbálkoztam sokat, de nem lepattintottak, hanem még ehhez is kevés vagyok, semmibe néztek, nem reagáltak a meghívásra, telefonra, üzenetre vagy mikor mi adódott az évek alatt. Bármi, akár jó, akár nagy baj történt az életemben, nem érdekelte egyiküket sem, ha velük volt valami ugyanígy.

Nem volt összeveszés vagy gyökér-konfliktus vagy ilyesmi, születésémtől kezdve ez van nem is értem, hogy engem miért érdekelnek.


2020. dec. 26. 04:23
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Szüleimen és nagyszüleimen kívül ugyanez. Még a féltestvérem sincs jelen az életemben. Nekem abból a szempontból szerencsésebb, hogy ők sem érdekelnek már engem és soha nem is próbálkoztam semmivel a szorosabb kapcsolat érdekében. Az csak plusz, hogy valószínűleg két mondat után meg is unnánk egymás társaságát, annyira különbözőek vagyunk.

Nincs veled semmi baj, egyszerűen manapság már nagyon ritka, ha a szűk családon kívül is összetart a csapat.

2020. dec. 26. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Irigység .
2020. dec. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Van sok olyan ember, aki alapból nem családcentrikus, de lehet számos oka annak, amikor a rokonok nem tartják a kapcsolatot. Az én családom pl kicsi koromban kettészakadt egy tragikus haláleset miatt. A rokonságom egyik ágával ez után azinte teljesen megszűnt a kapcsolat, a másik ágával pedig sosem volt szoros a kapcsolat az életmódjuk miatt, pl alkoholiznus. Jelenleg kb 10 emberrel tartom a családban a kapcsolatot, de ebbe már beletartoznak a saját felnőtt gyerekeim is, akik viszont nem is ismerik a szélesebb rokonságot, mert ők már akkor születtek, amikor a többi rokonnal részemről megszünt a kapcsolattartás.
2020. dec. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert eltérő igényeitek vannak rokoni kapcsolatokra.
2020. dec. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nàlunk ez anyagi, szociàlis, mentàlis külömbségek miatt van. Pl anyu és a testvére. Az egyikük gazdag, a màsik szegény, az egyikük nyitott volt a vilàgra, míg a màsikuk nem. Innentől kezdve pl nincs is miről beszélgetnie a két félnek, nem köti össze őket a jelen. Legfeljebb van a múltból 1-2 emlék, de ennyi.

Aztàn van, aki pénzéhes, van akinek màs az értékrendje... Stb.

2020. dec. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémben mindenki azt nézi, mije van a másiknak és rá haragszik, ha neki az nem jött össze.

A másik, hogy mindig minden gyereket muszáj volt versenyeztetni, aztán csodálkoznak, hogy a testvérek megutálják egymást, mikor egész gyerekkorukban rivalizálniuk kellett.

A pénzen is sok veszekedés volt régen, egészen pontosan azon, hogy mindenki kapni akar, de adni soha.

Én ebből kiszálltam, nem érdekelnek, játszmázzanak, ahogy csak akarnak, ez tőlem már távol áll.

2020. dec. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi is így vagyunk, azt sem tudom, kik a rokonaim. Nem is ebben az országban élnek jó páran. A felmenőimnek egyszerűen nem volt igénye ilyen kapcsolatokra, nekem a koncepció, mikor ötvenen összegyűlnek a rokonságból totál elképzehetetlen. Kérdeztem korábban erről anyut, a válasza annyi volt, hogy minek az (mármint az ilyen rokoni összeborulásnak).
2021. febr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!