Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kis korkülönbséggel tényleg...

Kis korkülönbséggel tényleg folyton együtt játszanak a tesók? Ha nagy, nem foglalkoznak egymással?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Te melyiket szereted jobban?Mindenki kis korkülönbséget ajánl.tényleg jól elvannak? Ha túl nagy a tesó nem is játszanak soha? Tesóddal hogy volt? És gyerekeiddel? És szülőként melyik a könnyebb,örömtelibb? Köszönöm :)
2020. márc. 3. 16:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Mi sokat játszottunk együtt a nővéremmel. A barátnőmnek viszont bátyja volt, ők folyton veszekedtek, és a tesója terrorozálta. Most a környezetemben egyik családnál nagyon jól eljátszik együtt a 3 gyerek, két másik családnál meg folyton vita, veszekedések a játékokon, ordibálás, harc.
2020. márc. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Mi neked a kicsi korkülönbség és mi a nagy? Előbb azt kellene definiálni, mert nem mindenki ugyanazt érti alatta.

Egyébként ha játszanak is "álló nap", pont ugyanannyit marják is egymást.

2020. márc. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Ez hülyeség.

Kis korkülönbséggel sem biztos, hogy akarnak majd egymással játszani, és nagy korkülönbséggel is simán el tudnak lenni.

Sőt, sokkal egyszerűbb, ha a nagy már tud figyelni a kicsire, és nem neked kell egyszerre 2 kicsit szemmel tartani.

2020. márc. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Velem tesóm sose játszott. Mindig ki akart nyírni, betegesen féltékeny volt, 2 év különbség. Foglalkoztak vele, ennek ellenére kis ellenseges volt.
2020. márc. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
13, 22 és 14 hónapos korkülönbséggel születtek a gyerekeink, le se lehet vakarni őket egymásról. 😊 Nekem könnyebb a 4-gyel, mint az elsővel egyedül volt.
2020. márc. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

21 hónap a korkülönbség, nagyon sokat játszanak. De sok a vita is. Vagy játékon vagy ami ennél is gyakoribb, hogy az egyik pl rajzolgatna, a másik kitalál valamit és nyúzza a másikat, hogy játszanak. Tudni kell, nekik teljesen eltérő az egyéniségük.

Tesómmal 3 év 1 hónap van közöttünk, mi is sokat játszottunk.

Hogy melyik a jobb, szerintem szülő-gyerek-helyzetfüggő. Nekünk a kis korkülönbség ami a legjobb szerintem. Én nem bánom a pörgést, nem fáradok könnyen. De így is nehéz volt az első év. A naggyal is igyekezni minél többet törődni, a kicsit is teljesen ellátni stb. A nagy nekem nagyon nyugis természet.

Jelenleg ovis mindkettő, nincs panaszom.

2020. márc. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Nagy a korkul a 2 gyerek kozt es a nagy nagyon sokat jatszik a kicaivel. Tanitja, eteti, itatja, lefoglalja... 6 év van köztük. Pont jo igy.
2020. márc. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
A nagyok (lányok) 13 és 8 évesek. A kicsi (fiú) most lesz 1 éves. Sokat játszanak vele.
2020. márc. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%
Mindegy, hogy kicsi e vagy nagy a korkülönbség, nem ettől függ. Én csak azt ajánlom, hogy ne a szokásos 2-3 év legyen a különbség, mert én még nem láttam olyat, hogy a nagy ne szívta volna meg. A szülőknek valahogy ez a legkényelmesebb.
2020. márc. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Nákunk 5,5 év van a fiam és a lányom között. Sokat játszanak együtt, bár a fiam néha bevadul, de nagyon jól elvannak. A kicsi mindenben utánozza a tesóját, ami persze tetszik neki, és akkor még jobban produkálja magát. Igazi kis bohócok.

Bátyám és köztem 6 év van, és mi is nagyon sokat játszottunk együtt, én is követtem, utánoztam a tesómat, pont mint most a lányom a fiamat.

A férjem és az öccse között 2,5 év van,nagyon ritkán játszottak, olyan 18-20 éves koruk körül "találtak egymásra".

2020. márc. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!