Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hány évesen lettél keresztszülő?

Hány évesen lettél keresztszülő?

Figyelt kérdés

Hogy áltál a helyzethöz?


Születni fog egy baba és lehet hogy én leszek a keresztapa, de én nem érzem hogy készen állok rá még nagyon fiatalnak érzem magam hozzá.. :$ 16f


2021. jan. 20. 01:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem kötelező, nyugodtan mondhatsz nemet.
2021. jan. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen fiatalon nem lesz elvárás feléd, hogy komolyabb felelősségeket vállalj, ráadásul egy keresztszülőnek nincsen különösebben nagy szerepe a mai világban (hacsak nem vagytok mélyen vallásosak). El kell menned néhány családi eseményre és ajándékokat kell venned majd a gyereknek, nagyjából ennyi :)
2021. jan. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
pfff,ne is mond, a hulye unokatesom megkert ra hogy a gyereknek en legyek,,,nem tudom miert pont ram esett a valasztas,mert annyira jo kapcsolatunk sose volt. a masik rokonom meg a keresztanyja. ilyen elvont dolgot. Persze szuloi rahatas miatt elvallaltam. Voltam kb 20 eves (se). Azota se lattam oket, a gyerek nevere se emlekszem. Ennek aztan volt ertelme.
2021. jan. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Én sem nagyon látom keresztanyám/apám :D
2021. jan. 20. 01:40
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

16 éves voltam, amikor megszületett a nővérem lánya, és amikor szóba jött a téma, megkérdezte lennék-e keresztanya. A probléma csak az, hogy meg se vagyok keresztelve xD Szóval emiatt nem vállaltam, a gyerek azóta sincs megkeresztelve, úgyhogy teljesen mindegy. Ennek ellenére nagyon jóban vagyok a kislánnyal, imádjuk egymást, néha én vagyok a gyerek, akivel tud játszani, néha meg a nevelő szülő féleség. :D De nálunk könnyű ilyen jó kapcsolatot kialakítani, mert mégis a nővérem gyereke, nem valami második unokatesóé akit amúgy is alig látok egy évben, nemhogy akkor még a gyerekét.

De egyébként ma már ez a keresztszülői cím tényleg csak ilyen díszféle, formaság. Picit szomorú. Szerintem ezek alapján dönts.

2021. jan. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
20 voltam. Nyugodtan elvállalhatod,, gyakorlatilag tényleg nem jár kötelezettséggel. Meg ha belegondolsz mire lesz mondjuk 10 te már 26, szóval rendben van.
2021. jan. 20. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én 28-32 évesen lettem, de abszolút nem vagyunk vallásosak úgyhogy sok értelmét nem látom. Amúgy mi rokonok is vagyunk (nővérem gyerekei), szerintem a rokoni kapcsolat többet ér.
2021. jan. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem vagyok az,de majd szeretnék.

Engem nem kisbabaként kereszteltek meg,hanem már kissrácként és a keresztszüleimet még nem is nagyon látom,pedig egy városban élünk.

2021. jan. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok.

Ha én keresztszülő lennék,akkor tuti nem hanyagolnám el a keresztgyerekemet,mimimum hetente találkoznék vele.


Egyébként miért nem érzed késznek magadat?

2021. jan. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%

Én 22 évesen :) Az első perctől imádjuk egymást a gyerekkel és ez a mai napig is így van. Olyan, mintha a sajátom lenne. Nővérem kislánya.


26N

2021. jan. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!