Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van kiut ilyen helyzetben?...

Van kiut ilyen helyzetben? Bantalmazo tupisu férj as apa. Bovebben lent.

Figyelt kérdés
Jomagam egy ideje nem igazan elek itthon, max 1-2 napra jottem haza, most azonban 2 hete itthon vagyok, kb meg 2 hetig. Itt lakik meg anyukam, mamam, noverem, az o ferje, a noverem 13 eves gyermeke illetve 2 kozos gyermekuk - 7 es 3 eves. Sogorom tipikus bantalamozo tipus. Hogy kisebb peldakkal kezdjek ele kell rakni a kajat, mosogotoig nem viszi el a koszos tanyert, semmilyen kaja nem felel meg neki, amit noverem keszit. Olyan kepes hibaztatni noveremet vagy a 13eves gyereket, hogy nem volt hetvegen friss kenyer a falusi boltban. Az udavaron bombolteti a mulatos zeneit. Napi tobb doboz sor is lecsuzsik, de persze a bort es a palinkat sem veti meg. Ami nagyobb problema, hogy a nagyobbik gyermekkel egyertelmuen erzekeletei, hogy o nem az o gyereke. Konkretan a csicskajanak hasznalja, mindenert ugraltatja, o rakja ele a kajat, hordja neki a sort, viszi ki neki a cigit, hordja a fat stb. Ha a sogorom akar ps-sel jatszani siman elveszi a gyerektol, akkor ha csak 2 percet jatszottak. Emlekszem mikor kisebb voltam meg is verte, emlekszem egy alkalomra, mikor felszakadt a gyermek szaja. Par eve iskolaban is feltuntek a foltok, a gyerek a leheto legnagyobb termeszetesseggel mondta, hogy megvertek. Ugy tudom, hogy gyamhatosagra is eljutott az ugy, de noverem teljesmertekben a sogorom melle allt, es kiadtak a parancsot a gyermeknek, hogy mondja azt hazudott. Azota nem tudom, hogy fizika bantalmazas tortent-e, de a lelki eleg feltunoen megmaradt. Miota itthon vagyok 2 hete, mar belekotott a furdesi idomben - amirol amugy fogalma sem lehet, mivel, amikor en furdok o olyan hangerovel horkol, hogy az kihallatszik a szobabol, igy biztosan tudom, hogy alszik. Durvan kioktatott mikor este 11kor tejet melegitettem, hogy hogyan kepzelem, hogy villanyt kapcsolok. Mire valaszom az volt, hogy talan ugy hogy nem tudok a mikroig repulni es k*rv*ra nem latok a sotetben, ekkor megfenyegett, hogy megut. Nyilvan ebben az esetben nem magamat feltem, hanem a noveremet, de legfokeppen a gyerekekt, kulonosen a legnagyobbat- akin mar egyertelmuen latszik, hogy megviseli ez a helyzet, igazi apjaval sosem talakozott. Itthon senki sem all ki ellene, felnek tole vagy nem tudom. En azonban ezt egyertelmuen nem turom, foleg, hogy egy eletig tarto lelkiseruleseket okoz a gyerekeknek. Van erre barmi megoldas? Ujboli bejelentes a gyamugynel? Esetleg hangfelveteklek keszitese es feljelentese? Vagy csak probaljak a leheto legnagyobb mertekben a gyerekek mellett allni?

#fizikaibantalmazas
2021. febr. 18. 01:11
1 2
 1/15 anonim válasza:
66%
Tipikus magyar családmodell
2021. febr. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Borzaszto.

Igazábol nem értem minek szült neki a tesód. Ő nem sokallt be ebből? Nem akar válni?

A tesóddal nem tudnàl elbeszélgetni? És a gyerekkel? Ő hány éves egyébként?

Mi az hogy egy anya nem áll ki a gyereke mellett?

Nem ártana neki egy kis ész.

Jó hogy legalább te észreveszed hogy ezek a dolgok nem okék.

A mama sem áll ki a gyerekért?

2021. febr. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A gyerekek 13, 7 és 3 evesek. Mamam mar 80 feluli, beteges is, igazabol csak mondogatja, hogy nem jo itt semmi sem. Anyuval mar millio korunk volt noveremmel. Ram ilyenkor csak megsertodik. Anyu mikor besokall, összeveszik sogorommal, utana par napig esetleg 1-2 hetig normalisabb. Sem a noverem, sem a sogoron nem a legelesebb kes a fiokban, bar gondolom ez eddig is egyertelmu volt. Pont azok a tipikus falusi, erettsegi, rendes vegzettseggel nem rendelkzo, helyesen irni sem tudo emberek. Persze a gyerekektol csak az 5os vagy 4es jegy az elfogadhato. Nagyobbik es a kozepso gyermek szuletesnapjat egyutt tartjak. Kepesek voltak arra, hogy a nagyobbiknak nem vettek ajándékot a rossz jegyet miatt, ezt a többieknek is elmondtak. Valaki azert vett neki egy tabla csokit, egyedul tolem kapott rendes ajendkot. Arra gondoltam meg, hogy raveszem a 13 evest, hogy jovore olyan iskolat jeloljon meg, ahol koliba tudna menni. Ott igazabol megha hetvegen nem is maradhatna hetkotnap nyuggodt lehetne, es rendesen tudna tanulni is. Ezzel az otlettel anyu is egyetert, csak hat ugy kellene az is, hogy a noverem akarja. Igazabol az egeszben o lenne a kulcs, neki kellene azt mondania, hogy eleg, elvallok, kiallok a gyermekeim mellett. De amíg ő nem lép tehetetlennek érzem magam.
2021. febr. 18. 02:20
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján a tesód soha nem fog kilépni ebből. És nem azért, mert nem akar, hanem mert fel sem fogja valószínűleg, hogy amit csinálnak vele, az nem oke. A gyerekeket kell kimenekíteni, a koli jó ötlet lenne erre. A többire sajnos nincs ötletem, nagyon nehéz ez, főleg amikor a család másik része normális, és pontosan átlátja, hogy mi zajlik.
2021. febr. 18. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Állj a gyerekek mellé, ahogy teszed is.

Szomorú ez a helyzet.

2021. febr. 18. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha te most abban reménykedsz, hogy erre a helyzetre tudunk neked bármilyen könnyű megoldást mondani akkor el kell hogy keserítselek.A nővérednek egy alkoholista agresszív bántalmazó állat kellett, őt választotta élete párjának, neki szült gyerekeket.Akinek a kocsma nagyhangú faszagyereke kell az számíthat erre a későbbiekben. Az alkoholnak nagyon durva személyiségromboló hatása van ami sokaknál ilyen formában jön ki. A ilyen csávók 99 százalékban nem változnak meg maguktól. Az is 99 százalék hogy a helyzet csak rosszabb lesz annál mint amilyen most van. Az meg 100 stázalék hogy a gyerekek nem fogják ezt az egészet ép lélekkel megúszni, komoly gondjaik lehetnek a későbbiekben, ráadásul benne van a pakliban hogy az adott családmintát fogják ők is továbbvinni. Mi a megoldás? El kell válni. Persze ez kemény menet lesz, a kedves férj ebben a helyzetben fogja megmutatni a személyisége legsötétebb oldalát.Először persze majd jön a mese, hogy megváltozik. Nem fog. Lesz ott minden az érzelmi zsarolástól a tettlegességig. Ha a nővéred végül el is válik akkor ott marad a három gyerekkel. Most még anyud és mamád tudja őt segíteni, ha később akarna lépni akkor lehetetlen helyzetbe fog kerülni ha esetleg valamelyikük meghal és magára marad a gyereknevelés feladatával. Szóval most vagy soha. Nyilván három potyautassal nehéz lesz neki párt találni a későbbiekben, de az hogy vele mi lesz az kevésbé fontos. Neki anyaként a gyerekei érdekét kell nézni elsősorban.
2021. febr. 18. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Van megoldás. M1911
2021. febr. 18. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Meneküljetek, amilyen gyorsan csak lehet !! Gyámügy, családsegítő, rendőrség !! Ne várjátok meg, amíg túl késő lesz és vér folyik.
2021. febr. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Most nem tudom jol ertem e, de vegulis vagytok egy ilyen generacios hazban, ahol a novered ferje azt gondolja hogy a f.szagyerek es o a fonok, holott nem az o hazuk? En kitennem azonnal.

Amugy ne haragudj de.. Megis milyen emberek a novered, anyukad, meg a mamad? Hogy csak így hagyják ezt az egészet? Mert oke a novered buta mint a fold, (bocs de mast nem tudok ra irni ahol O a verekedo ferjet támogatja, hat ok...) de anyukad???? Azert bakker az en anyam meglatna hogy BARKI kezet emel a gyerekre legyen az a testverem, en vagy a ferjeink, vagy barki, hat a haz kozelebe nem kellene jonnie többet.

Az anyuka hogy engedheti ezt? Oke hogy nem tud semmit se tenni, de a novereddel se beszel hogy figyelj Sarika ez az ember nem normalis? Vagy mamad?? Oke h beteges de akkor is van szaja es valszeg azert erzekel ebbol valamit.

Ha latsz valami akaratot fogj ossze anyukaddal!!! Vegyétek fel, csaladsegito es RENDORSEG, ha ilyen boszme a novered erjetek el h elvegyek toluk a gyerekeket.

2021. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel úgy fogalmaztál, hogy “haza mész”, ebből feltételezem, hogy a ház, ahol az a barom játsza a kiskirályt, az az anyukádé vagy a mamádé, vagyis a te családodé. Innentől kezdve az anyukád szedje össze magát, beszéljen a testvéreddel és akár tetszik neki akár nem, dobja ki onnan minél hamarabb azt a szemétládát. Dolgozik egyáltalán valamit az az ember? Mert a leírásodból én úgy veszem, hogy semmit, tehát akkor a rezsibe se ad bele, csak egész nap vedel az anyád házában. Az biztos, hogy az én anyàm már régen kidobott volna egy ilyen csodás vőt, mint a macskát sz.rni. Elég szomorú, hogy nálatok mindenki meg van félemlítve a saját otthonában. Hogy tudnak így élni egyáltalán? A legjobb nyilván az lenne, ha a testvéred észbe kapna és elválna, de erre nem sok esélyt látok sajnos. Talàn ha ki tudnátok rakni a házból a palit és egy ideig távol tartani, rájönne a testvéred, hogy jobb neki nélküle...talán.
2021. febr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!