Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van kiut ilyen helyzetben?...

Van kiut ilyen helyzetben? Bantalmazo tupisu férj as apa. Bovebben lent.

Figyelt kérdés
Jomagam egy ideje nem igazan elek itthon, max 1-2 napra jottem haza, most azonban 2 hete itthon vagyok, kb meg 2 hetig. Itt lakik meg anyukam, mamam, noverem, az o ferje, a noverem 13 eves gyermeke illetve 2 kozos gyermekuk - 7 es 3 eves. Sogorom tipikus bantalamozo tipus. Hogy kisebb peldakkal kezdjek ele kell rakni a kajat, mosogotoig nem viszi el a koszos tanyert, semmilyen kaja nem felel meg neki, amit noverem keszit. Olyan kepes hibaztatni noveremet vagy a 13eves gyereket, hogy nem volt hetvegen friss kenyer a falusi boltban. Az udavaron bombolteti a mulatos zeneit. Napi tobb doboz sor is lecsuzsik, de persze a bort es a palinkat sem veti meg. Ami nagyobb problema, hogy a nagyobbik gyermekkel egyertelmuen erzekeletei, hogy o nem az o gyereke. Konkretan a csicskajanak hasznalja, mindenert ugraltatja, o rakja ele a kajat, hordja neki a sort, viszi ki neki a cigit, hordja a fat stb. Ha a sogorom akar ps-sel jatszani siman elveszi a gyerektol, akkor ha csak 2 percet jatszottak. Emlekszem mikor kisebb voltam meg is verte, emlekszem egy alkalomra, mikor felszakadt a gyermek szaja. Par eve iskolaban is feltuntek a foltok, a gyerek a leheto legnagyobb termeszetesseggel mondta, hogy megvertek. Ugy tudom, hogy gyamhatosagra is eljutott az ugy, de noverem teljesmertekben a sogorom melle allt, es kiadtak a parancsot a gyermeknek, hogy mondja azt hazudott. Azota nem tudom, hogy fizika bantalmazas tortent-e, de a lelki eleg feltunoen megmaradt. Miota itthon vagyok 2 hete, mar belekotott a furdesi idomben - amirol amugy fogalma sem lehet, mivel, amikor en furdok o olyan hangerovel horkol, hogy az kihallatszik a szobabol, igy biztosan tudom, hogy alszik. Durvan kioktatott mikor este 11kor tejet melegitettem, hogy hogyan kepzelem, hogy villanyt kapcsolok. Mire valaszom az volt, hogy talan ugy hogy nem tudok a mikroig repulni es k*rv*ra nem latok a sotetben, ekkor megfenyegett, hogy megut. Nyilvan ebben az esetben nem magamat feltem, hanem a noveremet, de legfokeppen a gyerekekt, kulonosen a legnagyobbat- akin mar egyertelmuen latszik, hogy megviseli ez a helyzet, igazi apjaval sosem talakozott. Itthon senki sem all ki ellene, felnek tole vagy nem tudom. En azonban ezt egyertelmuen nem turom, foleg, hogy egy eletig tarto lelkiseruleseket okoz a gyerekeknek. Van erre barmi megoldas? Ujboli bejelentes a gyamugynel? Esetleg hangfelveteklek keszitese es feljelentese? Vagy csak probaljak a leheto legnagyobb mertekben a gyerekek mellett allni?

#fizikaibantalmazas
2021. febr. 18. 01:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ertesitenem a gyamhatosagot! Nem fogjak a vadallat orrara kotni, hogy te voltal...

A novered sem szazas! Amugy az ilyen gyerekekbol lesznek kesobb szorongo, lelkileg roncs felnottek! Kerdezo kerlek cselekedj!

2021. febr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

1.Anyukád szépen kirakja a hapsit.

2.A nagyobbik gyerek apjával mi van?

3.Ha nincs a képben, akkor gyámhatóság, és tanúskodsz.

2021. febr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Jelezd a családsegítő szolgálatnál!

Nővéred keressen ügyvédet, adja be a válókeresetet!

2021. febr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ki kellene tenni a lakásból, de gondolom nővéred erről hallani sem akar sajnos.

A koli jó ötlet lenne, próbálj meg hatni valahogy a gyerekre és éreztesd vele, hogy legalább rád számíthat, törődsz vele. Szerencse, hogy legalább te ott vagy. Szomorú ez az egész, nem lenne szabad ilyennek megtörténnie.

2021. febr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Faluhelyen itt-ott akad azért még pár meszesgödör szerintem...
2021. febr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!