Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Családban azért kell visszafog...

Családban azért kell visszafogni magunkat és nem szólni ha valami nem tetszik mert baj esetén csak rájuk számíthatunk?

Figyelt kérdés
Kiváncsi lennénk nálatok mi a trend, de nekem mindig azt mondják hogy ne gerjesszük a haragot. Kezd kicsit elegem lenni mert állandóan bszólnak nekem x dolog miatt, mikor ők teljesen úgyanígy vannak. És én már kezdem nem bírni őket és nagyin odamondanám a véleményem. De anyám szerint fogjam vissza magam. Akiknek beszólnék (ők állnak hozzánk legközelebb a családban)
2021. febr. 23. 07:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Kamu kitalalt illem, igen azert, hogy ne legyel rosszban, rajuk lehet allitolag szamitani. Ugyanakkor en inkabb azt vallom hogy a minosegi kapcsolatok az oszintesegre epulnek, a baratsagok is.

Kiskoromban sokszor mondta anyukam hogy keresztanyam foztjebe kostoljak bele mondjam h finom stb, pedig nem fozott vmi jol. Meg bolt hogy csak nem szerettem az afott ezelt, de akkor sem engedtek h ne kerjek, nehogy a no azt higgye hogy az o foztjet nem szeretem.

Ugyan ilyen alapon egy alapvetoen oszinte barati kapcsolatomban megsertodotz egy baratom egy kerti sutogetesen nala, mikor kerdezte, hogy milyen a leves, es mindenki mondta hogy finom, en meg azt mondtam, hogy egy kicsit savanyu es kernek cukrot. De tisztaztam vele hogy ez nem azt jelenti hogy kaga, csak nekem volt savanyu, es izles dolga, o kérdezte hogy milyen, nem en okoskodtam keretlenul. Idovel feldolgozta azert, tulelte. Mas teruleteken meg mindig oszintek voltunk egymassal es jobb is, ha legalabb baratkent nem segget nyalunk, mert legalabb onnan tudjuk h mit csinaljunk jobban.

Szóval nyilvan nem sertegetni kell egymast meg nem f. t meregetni hogy az en levesem finomabb vagy nem, hanem csak oszintenek lenni.

Szolj be nyugodtan, ha jogos. Az elnyomas, magunkban forrongas sosem jo es felemeszt, megbetegit plusz nem lesz negativ kritika ami javitson a masik eleten.


24/F

2021. febr. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
1- teljesen igazad van. Ha magadban fortyogsz, előbb-utóbb kirobban belőled és az nem szokott túl szépen elsülni.De egyébként miért CSAK a te családodnak fontos az az állitolagos jó kapcsolat?? A másik félnek nem számit? Ők nem tennének a jó kapcsolatért semmit? Akkor ezt megette a fene, csak még nem fogtátok fel. Azzal, hogy rájuk hagytok mindent szó nélkül, leosztjátok a szerepeket: ti lesztek a lúzerek, akikkel mindent meg lehet tenni, ők meg egyre pofátlanabbek lesznek.
2021. febr. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is vannak ilyen beszólogatós nagynénéim.

Engem ugye születésem óta ismernek, egy generációval idősebbek, sosem szóltam vissza nekik (erre is neveltek a szüleim). Aztán jött a feleségem, aki extra érzékeny, sértődékeny, a bolhából is elefántot csinál. Ővele kb. hasonlóan viselkedtek, aztán ő szépen kivásárolta magát a velük való összejövetelekből. Végül is 30 feletti dolgozó nőként miért kéne elviselnie, ha valaki beszól neki? Őszintén szólva én se sajnáltam különösebben, hogy így ritkábban találkozom nagynénéimmel. Nyilván a feleségem se húzódott volna ennyire el tőlük, ha nem ilyen természetük lett volna.

2021. febr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Mi most tartunk ott, hogy mindannyiunk érdekében meg kellene szakítani a kapcsolatot a férjem nővérével. Iszonyatos kétszínű kavarógép, undorítóan sunyi módon tud beszólni, hisztis és manipulatív, viszont "nála vannak" a gyerekem unokatesói. Miattuk tűrtünk és nem szóltunk, de nagyon nagy baromság volt, előbb kellett volna a nyílt konfliktus. Ő persze "nem érti, mi a baj". Mindig mindent mi látunk rosszul szerinte. Most keressük a módját, hogyan lehetne valahogy csak a gyerekekkel, a férjén keresztül tartani a kapcsolatot. Nem könnyű...
2021. febr. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Egy jó családi háttér sok esetben akár életmentő is lehet. De meg kell szakítani a mérgező, hajthatatlan emberekkel a kapcsolatot, akár rokon akár nem, mert vannak, akik kártékonyak!
2021. febr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
A családot ugyebár kapjuk, nem mi választjuk. Mi úgy éljük az életünket, hogy ne legyünk rászorulva senkire a családban sem anyagilag sem érzelmileg. Nekünk ez vált be. Voltak mérgező kapcsolatok régebben nálunk is, azokat elengedtük, mert bár alapvetően konfliktuskerülő vagyok, de nem szeretnék nyelni emiatt életem végéig, meg "szerepelni"adott helyzetekben. Rövid ahhoz az élet, hogy alakoskodjunk még családon belül is.
2021. febr. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

5. Nem tudom :(

Alapból kicsi a családunk. Kb csak ők vannak nekünk. Szeretjük egymást azért, de mottó itt is érvényesül:


"mi csak időpontra, barátok bármikor"


És az a baj, hogy ez a magatartásukon is meglátszik.


Nem vagyunk úgy rosszban, de ez mégis valahol zavar. Az meg egyesenen bosszant, hogy ők kedvük szerint kritizálhatnak, holott ők ugyanazt csinálják..

2021. febr. 23. 08:57
 8/21 anonim válasza:
100%
Én ugyanígy voltam, nem szóltam semmit, stb. Évekig megkeserítette az életünket, na és akkor utána úgy kitört belőlem a több évi düh, hogy azt látni kellett volna! Ami csak kibírt jönni, ami csak eszembe jutott mindent kimondtam. És sokkal sokkal nagyobb harag lett így, mintha akkor rögtön beszólogatok egyhén, és max lett volna egy kis sértődés. Így viszont megszűnt minden kapcsolat, konkrétan nem is léteznek számomra (egyébként a nagynénémről van szó és a drága férjéről). Szóval szólj bátran, már én is bánom, akkor nem tettem. Lesz még kire számítaunk így is. 25/L
2021. febr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszi Lana! :)
2021. febr. 23. 09:09
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ha bántóak akkor ne hagyd rájuk.Milyen család ez hogy beszólogat?Ez nem család.A család szerepe teljesen más.Nem kell ezért mindent tűrni és sz@rul érezni magadat mert hátha egyszer szükséged lesz a segítségükre!Honnan lehet tudni hogy számíthatnál rájuk?Ugyan....Egy barát többet érne aki nem folyamat kritizál és beszólogat hanem szeret és meghallgat és megért.Szerintem mikor piszkálnak reagálj rá de ne durván csak egyértelműen vágj vissza célzásokkal az ő hibáikra ami mint azt írtad kb ugyanaz mint a tied.Ha vita lesz hát vita lesz!Na és?Legalább kiadod magadból és nem kell jópofizni mint egy birka
2021. febr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!