Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 15 éves lány vagyok. Nagyon...

15 éves lány vagyok. Nagyon tetszik a bmx (street) és elakarom kezdeni. Milyen bicoval kezdjem és mennyivel kell késöbb könyebbet vennem? Mire számíthatok? (sérülés). Milyen a minőségi cucc? Hálás lennék ha mindenbe beavatnátok.

Figyelt kérdés
Sziasztok.
2009. nov. 18. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

hát nem választottál egyszerű sportot:D

Hogy milyen bringával kezdesz az szinte mindegy,mert az alapokhoz sok fajta megfelel,aztán ahogy egyre többet tanulsz és kialakul a stílusod ehhez tudod specifikálni a bringát is.

Tehát lehetséges bicóként nagyon széles skála szerint lehetne választani.

Egy biztos: egy súlyban közepes,jó geometriájú,megbízható,strapabíró alkatrészekből álló bringára van szükséged.

Tehát Mongoose,Hauser és társai kizárva:)

Ajánlott márkák: Fit,Eastern,Wtp stb. szóval lényeg hogy vmennyire minőségi legyen.

Nem vagyok teljesen képben a mai komplett bmx-ekkel kapcsolatban,de a Velvart,és OG Bike Shop oldalán érdemes nézelődnöd bicó után.

Ami a sérüléseket illeti: szinte bármi történhet veled. Én 7 éve nyomom,ma már csak alkalmanként,de mindkét bokám tropa,a térdeim ugyszint. Ficamok,zúzódások,vágások,lenyúzott bőrdarabok,lila lábujjak,kifordult ujjak,felszakadt homlok,szemöldök,és hasonló finomságok kísérték pályafutásom,és én még szerencsésnek mondhatom magam,mert komolyabb sérüléseim nem voltak.

Egy biztos,sisak használata erősen javasolt,térdvédő+sípcsontvédő szinte kötelező,egy kezdőnek pedig nyugodtan ajánlott a kesztyű,és a bokavédő is,persze még sok fajta egyéb protektor létezik.

de ami talán a leglényegesebb,hogy soha ne állj neki komolyabb dolgokat gyakorolni bemelegítés nélkül(izomszakadás,szalagszakadások,ficamok,egyéb nehezen gyógyuló sérülések),mert rossz vége lehet.

Könnyebb biciklit venni egy bizonyos szint alatt nem érdemes,manapság mindenki a könnyűt keresi mert azt hiszi hogy úgy minden egyszerűbb...elárulom hogy nem feltétlenül. Az én bringám elég könnyűnek mondható,de egy 5-6 méteres dirt ugratónak nekitekerve elfog a para,ugyanis nincs meg az a plusz tömeg ami stabillá tenne téged és a bringát a levegőben. Ezért amíg az ember nem uralja kellőképpen a gépét,nem érdemes ész nélkül könnyíteni.

Dióhéjban ennyi,mert igazából oldalakat lehetne megtölteni a rengeteg infóval.

Lényeg a kitartás,és a rengeteg gyakorlás:)

A BmxMag fórumán van csajos topik,ott is tudsz kérdezni lány bmx-esektől,csak eléggé lehúzza a minőségét a sok hímsoviniszta hülyegyerek.

Ha van még kérdésed,tedd fel,igyekszem segíteni:)

2009. nov. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sokat segítettél [:


Még rengeteg kérdésem lenne.

pl:


A testalkat sokban számít? pl ha az ember nagyon kicsi? súlyra és magasságra.

2009. nov. 21. 17:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem a súly és a magasság nem számit.

Elég ha egy nevet mondok:Steven Hamilton

Ha utánanézel,láthatod,hogy alacsony fazon,és elég vékonyka is,és miket csinál...szóval ez nem feltétel.

Az izomzat gyakorlás közben kialakul,ergo,az elején fájni fognak a karjaid,csuklóid,meg talán a derekad is.

Igazából így a magasságodnak megfelelően kell bringát választani,ami szerintem kimerül abban hogy érdemes figyelni mekkora az adott bringa,vagy váz felső cső hossza,mert ez nagyon fontos. meg ehhez lehet méretezni a kormányt is,meg a többit.

Nemtudom milyen magas lehetsz,de igy látatlanban azt tudom mondani,hogy a 7.5 coll magas kormány bőven jó neked,és mondjuk az átlag 175 milliméter hosszú hajtókarok helyett érdemes 170-be vagy 165-ben gondolkodni,mert ugye a lábaid is rövidebbek.

Ha megmondod milyen magas,azt is megtudom mondani mekkora vázméretben gondolkodj.

2009. nov. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
158 cm vagyok. hú ez nekem elég komplikált..: D
2009. nov. 21. 19:33
 5/6 anonim ***** válasza:

158 centi az nem annyira alacsony,azt hittem alacsonyabb vagy:)

Na mindegy,szóval nem gáz,én is "csak" 173 vagyok,és én 21 collos felső csövű vázra építettem bicót. A hossza miatt kényelmes,jobban kíméli a derekat egy magasabb kormánnyal.

A te magasságodhoz én a 20 collt tudom ajánlani,de mondjuk a legtöbb széria bringa gyárilag ekkora hosszal készül,vagy 20.5-el más esetben.

A Mongoose-ok is pl. 20-asok,és Haro-k többsége is.

Szóval ez egy átlagos méret,de komolyabb vázaknál nagyobb választék van hossz tekintetében,így meg merem kockáztatni még a 19.5-össel is remekül boldogulnál:)

A hozzáértők mondjuk rögtön lehurrognának hogy ez már flatland-es méret...de más egy fiú,és egy lány testalkata.


Lényeg a lényeg...válassz olyan bringát,aminek 19 és 20 coll között van a felső vázcső hossza,ezt az adatot rendszerint mindig megadják.

Most jöhetnék a láncvilla hossz dilemmájával is,de ez már egy más szint,viszont ha rövidebb a hátulja,tehát a hátsó kerék közelebb van a váz azon csövéhez amibe az üléscső megy bele,sokkal könnyebb kiemelni az első kereket,ergo jobban irányitható a gép,könnyebb forgós trükköket csinálni stb.

Ha ilyen rövid bringát veszel,ahhoz bónuszként érdemes egy 8 coll magas kormányt venni,és azt rátenni,ez is könnyíti a dolgod valamelyest.maxium íz,no cukor:D

Kíméli a derekat elsősorban. Ez sztem fontos.

Ha ezek megvannak,márcsak menni kell és csinálni amit akarsz:)

Bonyolultnak tűnhet amit leírtam eddig,de egy személyre szabott bicóval jobb egy kezdőnek is,a sikerélmény fontos a továbblépéshez.

A hajtókar kérdéssel ne foglalkozz szerintem,agymenésből írtam le,és pillanatnyilag sok hasznát úgy se vennéd:)

Ja és a végére egy lényeges tanács: a divattal ellentétben te inkább ne vedd le a féket,mert veszélyes,és egy bizonyos tudásszint alatt semmi értelme:)

2009. nov. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Fuhh nagyon szépen köszönöm megfogadom a tanácsod. Tudom hogy az a divat hogy leveszik a féket, ismerösöméknél pont ottvoltam és ott mondta neki egy barátja hogy nem kell divatból levenni mert kicsesz magával mert annyir amég nem ügyes.. vagy valami ilyesmi. Ha végre összerakják én egy bizonyos ideig hozzá nem akarok nyúlni.: D Még barátkoznom kell a szerellés gondolatával.

Nagyon szépen köszönök mindent.

Ja és amúgy a magasságomat azért gondoltam alacsonynak mert felvetettem egy bmxesgyereknek az ötletemet és ő aztmondta hogy bele se kezdjek.. de lehet ezt csak azért mondta mert csak..!


kösziköszi[:

2009. nov. 23. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!