Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem szoktam ide ilyesmit...

Nem szoktam ide ilyesmit írni, mert nyilván ez semmit nem old meg.. Viszont van egy téma, amiben az összes emberek akikkel csak beszélek, barátok ismerősök mondják, hogy nagyon nem normális. Tényleg betegek, igaz?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy kiskoromban elvaltak a szüleim és már az apám verte anyámat és a nővérem. Én jóban maradtam vele... Ám évekkel később rajottem hogy nárcisztikus. Mindig mártírkodik, masokban próbál bűntudatot kelteni, hogy ő jöjjön ki jól. Többször is vért engem is a későbbiekben és úgy döntöttem nem tartom a kapcsolatot vele. Kikoltozott külföldre. Amikor meglatogattam megvert ott is és a párom akart segíteni repulojeggyel hogy eljohessek, nagyon féltett. Azt kihqgytam, hogy addig ugye én az anyámmal éltem, viszont ő kidobott otthonról. Ez a helyzet úgy alakult ki, hogy nyilván kamaszkorbol kifolyólag nehezebb volt velem bánni de nem tudott kezelni anyám. Szegények voltunk. A nővérem is elmenekult tőle, pedig vele jobb volt a kapcsolata -(korábban anyám anyjanal éltünk nővéremmel és anyámmal, hogy 3an egy szobában)

Tehát ugye anyámmal éltem kettesben és szinte sose volt munkája de enni se adott nekem. Ami miatt mindig rosszul voltam és az iskolában szantak meg ennivel, és a párom hoz mentem át enni. A tanulás mindig nehéz volt mert fizikailag sem voltam olyan állapotban sajnos csak ezt senki nem tudta. Anyám is vert és kitett otthonról.

A nagyszulokhoz kerültem, a korábbiakban nővérem is velük élt, de a nagyapám öt tette ki onnan... A lényeg h mikor külföldön voltam apamnal a nagymamát hívtam segítségül, azt mondta ha hazajovok nem lesz hova menjek, ő is kitesz.

Jelenleg ott tartok hogy magysulovel élek de folyamatosan zsaeolva vagyok hogy kitesznek ha nem beszélek apámmal stb

És hogy én vagyok szar ember mert nem tudok senkivel normális lenni.

Azóta anyámmal felvettem a kapcsolatot, adtam neki esélyt. De most ő is kezdi h velem van a hiba. Mindenki külsős azt mondja, hogy nem. Pszichológus ismerősöm elmondta h a szüleim nem voltak elég érettek gyerekekhez.

Egyébként házasságra se, ugyanis mind2 csak menekült a családból.

Szóval évek óta szenvedek minden nap megkapom h szar vagyok menjek el, nagyon meg nem stabil az életem anyagilag és sehogy sem tudok egyenlőre menekülni, pedig küzdök érte.

Egyenlőre ebből a családból mindenkinél az a tapasztalatom hogy gatolni akarnak a sikerekben. És mindig csak azt kaptam szae vagyok, minden ah én hibám. Évek óta küzdök magamért és hogy bírjam, sportba menekülök stb másokon akarok segíteni.

És ugye anyamnak is most elmeseltem h nem vagyok itt jól mert most sajnos hazahott apám. Tudja hol h ő mindenkit bánt. De ugye kapom tőle hogy nem tudok senkivel megelni... Akadályozni próbál ezzel pedig azt mondja segít. Most egy kicsit nehéz időszakom van, akadályok jönnek és mondja anyám hogy josnal volt és mindegyik témában sikertelen leszek...

Minden ezo faszsagban hisz még azt hiszi szövetkezek ellene a nagyszulommel...

Én úgy látom mindenképp van személyiségzavaruk a szüleimnek és mások is mondják

Persze tudom ha én is hibáztam, bevallom

Szerintetek meddig érdemes esélyeket adni? Mert most megint évek óta azt érzem lehuznak. De utána én vagyok az undorító ha nem beszélek velük

Mindig remenykedem



2021. febr. 25. 18:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Beszélj a gyámhatósàggal, családsegítõvel.Esetleg szólj a tanáraidnak.
2021. febr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nagykorú vagyok már
2021. febr. 25. 18:40
 3/20 A kérdező kommentje:
Meg is kapom h már nem kötelező h vele legyek
2021. febr. 25. 18:40
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Párodhoz nem tudsz menni? Esetleg vele közösen valahova?
2021. febr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Tanul meg ő is. Mindkettőnknek annyi pénze van hogy egy albi 1 hónapra jönne ki.

Egyukonket se támogatják költözés után.

2021. febr. 25. 18:47
 6/20 A kérdező kommentje:
De amúgy arra szegul a kérdésem hogy az ilyen dolgokat meddig lehet tűrni? Vagy meddig egészséges, meddig lehet bírni? Csak mert muszáj. Papíron mert család. Pedig szégyellem sajnos
2021. febr. 25. 18:48
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem tehetsz mást, mint hogy a saját lábadra állsz.
2021. febr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

Lehet pár évet halasztani kellene a tanulmányokkal.

Pl Németországba vannak munkák ahova párok is mehetnek, szállást is kaptok. Egy szobába vagy egy egész pofás kis lakás.


Addig tudnátok gyűjteni itthon albira és abból eltudtok lenni.


Minél előbb megkell ott szakítani a kapcsolatokat

2021. febr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

Az a baj h ezt mindenki mas mas ideig turne sztem.

Hiaba a csaladod..azert ez durva.

Vagy esetleg baratno akivel kozosen tudnatok albit kivenni?

Az a baj ez annyira nehez lehet neked igy hogy hiaba a sok okos tanacs ezt neked kell erezni meddig turod :(

2021. febr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Hát az évek alatt már mindent turok

Sok minden nehéz csak Igy időnként vagyok nagyon lent.

Dolgoztam h menjen a költözés. De covid miatt ( :) ) nincs munka most. És amit tanulok azért most eléggé küzdök, ezzel szeretnék majd kitorni viszont amúgy van egy dolog ami lehet pozitív dolog.

Elvileg fogok orokolni pár milliót és abból tudok költözni mindenképp, az lesz az első dolgom. Habár mindenki azt mondja h jobb befektetést csináljak belőle dehat mentálisan nekem már erre lenne szükségem.

2021. febr. 25. 19:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!